Menu

Zabawki kontrastowe dla niemowląt – najlepsze propozycjePierwsze dni i tygodnie życia dziecka są niezwykle istotne dla jego późniejszego rozwoju. To właśnie w tym czasie mózg pracuje bardzo intensywnie, w każdej sekundzie wytwarzając 2 miliony nowych połączeń. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabawek rozwojowych możemy wesprzeć naszego maluszka i sprawić, że zacznie uczyć się szybciej niż rówieśnicy.

Na rynku dostępne jest mnóstwo różnokolorowych zabawek, które wydają dźwięki, świecą czy same się poruszają. Należy jednak wziąć pod uwagę, że niemowlak w pierwszych tygodniach życia nie dostrzega kolorów poza czernią i bielą, a jego wzrok jest ogólnie trzydziestokrotnie słabszy niż osoby dorosłej. Aby więc pomóc maluchowi, potrzebujemy nieco innego rozwiązania, którym są zabawki kontrastowe dla niemowląt.

Zabawki kontrastowe dla niemowlaka – czym są i jak działają?

Kontrastowe zabawki, które tu opiszemy, to wyjątkowe produkty skierowane wprost do niemowlaków i zaprojektowane tak, aby pozytywnie wpływać na ich rozwój. Kluczem jest tutaj czarno biała kolorystyka i wyraźne obrazy, które dziecko będzie w stanie zobaczyć i które będą przyciągały jego uwagę. Podczas kiedy maluch skupia się na danej czynności, w tym przypadku na zapoznawaniu się z przedstawionym mu obrazkiem, w mózgu powstają nowe połączenia nerwowe.

Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Pierwszą z nich jest regularność. Nieużywane połączenia nerwowe zanikają, dlatego należy pamiętać o tym, aby w miarę możliwości jak najczęściej bawić się z dzieckiem przy pomocy kontrastowych zabawek. Kolejną kwestią jest zadbanie o to, aby nie dostarczyć maluszkowi zbyt wielu bodźców. Duża ilość obrazów czy dźwięków może negatywnie wpływać na dziecko – będzie ono rozdrażnione, pobudzone i wystąpią trudności z zaśnięciem. Aby tego uniknąć, wystarczy, że będziemy wykorzystywali zabawki kontrastowe dosłownie przez kilka minut dziennie. Małe dziecko bardzo szybko zmienia obiekty zainteresowań, dlatego nie powinno to być większym problemem.

Wielu rodziców poleca zabawki kontrastowe. Opinie zarówno ich, jak i specjalistów pracujących z niemowlakami wyraźnie wskazują, że są one skuteczne i maleństwo chętnie się nimi bawi. Część osób mówi też, że odnotowali to, że dziecko coraz dłużej skupia swoją uwagę na zabawie, kiedy dostaje do swoich rączek właśnie zabawkę kontrastową.

Jak więc widać, zabawki kontrastowe działają i mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Na rynku jest ich całkiem spory wybór, więc na które warto się zdecydować?

Nasze propozycje zabawek kontrastowych dla niemowląt

W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele świetnych propozycji, z których Twoje dziecko z pewnością się ucieszy.

Grzechotka Classic World Drewniana Czarno-Biała Panda

Wśród zabawek dla niemowlaka koniecznie musi znaleźć się grzechotka. Jednak ta, którą tutaj prezentujemy, nie jest taką zwyczajną. Wyjątkowy produkt marki Classic World, który został wykonany z materiałów bardzo wysokiej jakości, (drewno pomalowane nietoksycznymi farbami) z całą pewnością zainteresuje Twojego maluszka. Zabawka jest lekka, a jej konstrukcja pozwala na zabawę na różne sposoby. W dodatku jej kontrastowe kolory sprawią, że dziecko z całą pewnością się nią zainteresuje.

Piesek Zabawka Drewniana Classic World do Ciągnięcia

Kolejna w naszym zestawieniu drewniana zabawka, również marki Classic World, to wyjątkowy piesek do ciągnięcia w kolorach czerni i bieli (a więc kontrastowych), ze szczegółami w kolorze czerwonym. Wykonany z drewna pomalowanego nietoksycznymi farbami jest całkowicie bezpieczny dla maluszka i z całą pewnością spodoba się Twojemu dziecku.

Viga 50977 Piesek do ciągania z zębatkami

To już druga w naszym zestawieniu zabawka do ciągnięcia i ponownie w kształcie pieska. Nie jest w stu procentach kontrastowa, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich pozycji, jednak mimo wszystko sprawdzi się w tej roli. Piesek został zaprojektowany tak, aby w momencie, w którym jego koła się obracają, kręciły się także pozostałe elementy, które ma po bokach. Dla dziecka to wspaniała zabawa i piękne widowisko.

Dodaj komentarz