Menu

Jak nauczyć dziecko liczyć? Zabawki ułatwiające naukęNauka liczenia jest obowiązkowym elementem edukacji każdego dziecka. Nie można się temu dziwić, ponieważ matematyka jest potrzebna w wielu dziedzinach życia. Począwszy od kuchni, po obliczanie swoich finansów. Dla pociech owa nauka może być trudnym zadaniem, dlatego warto zaopatrzyć się w pomoce do nauki liczenia w postaci zabawek!

Edukacja dziecka jest niesamowicie ważna, ponieważ nie tylko pozwala pozyskać wiele przydatnych umiejętności, ale też stymuluje mózg do rozwoju. Matematyka jest doskonałym sposobem nie tylko ze względu na naukę liczenia, ale też zachęcanie pociechy do logicznego myślenia, które jest potrzebne na każdym etapie życia.

Dzieci nie zawsze są chętne do nauki, ponieważ ta niestety często wydaje się nudna. Z tego powodu rolą rodzica jest odpowiednia zachęta. Przez to zabawki do nauki liczenia wydają się być idealnym pomysłem. Sam Albert Einstein powiedział, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Przyciąga bowiem uwagę, a przy tym daje frajdę, dlatego dziecko jest bardziej chętne do takiej formy edukacji.

Nauka liczenia – najlepsze zabawki

Classic World Cyferki Do Nawlekania Koraliki Drewniane

To bardzo ciekawa zabawka, która sprawdzi się jako wstęp do nauki liczenia dla najmłodszych dzieci. Celem stosowania tego produktu jest przede wszystkim nauczenie malucha cyfr. To jednak nie wszystko, ponieważ w zestawie znajduje się zabawkowy ołówek z włóczką, co pozwala nawlec każdą z owych cyfr w odpowiedniej kolejności.

SMALL FOOT Liczydło Drewniane


Liczydło to podstawowe narzędzie, które kojarzone jest z nauką liczenia. Jednocześnie produkt ten posiada ciekawe wykonanie, ponieważ równocześnie uczy dziecko prostych działań. Z jednej strony znajdują się liczby do odejmowania, a z drugiej – do dodawania. Na przykład w pozycji cyfry „1” przy koraliku znajduje się działanie 0+1=. Koralik na poziomie danego działania daje wynik – w tym przypadku będzie to jeden koralik.

SMALL FOOT Matematyka dla Najmłodszych – zabawka układanka dla dzieci


Ta zabawka sprawdzi się doskonale dla dzieci, które chcą poznać dodawanie oraz odejmowanie dla liczb od 0 do 10 w niemal wszystkich możliwych wariantach. Do zabawy zachęca ciekawa kolorystyka, a także fakt, że polega ona na układaniu klocków. Owe klocki do nauki liczenia są trwałe i na pewno spodobają się dziecku.

SMALL FOOT Drewniana Tabliczka Mnożenia


Kiedy pociecha nauczy się dodawać oraz odejmować, to przyjdzie pora na mnożenie. Ta wyjątkowa tabliczka składa się z 81 walców zawierających działania i wyniki dla liczb od 1 do 9. Na przykład z jednej strony walca znajdować się może przykładowo „9×3”, a kiedy ów element się odwróci, to maluch ujrzy wynik – 27. To doskonała forma nauki, a przy tym ciekawy sposób na zabawę!

Matematyczna Tabliczka Edukacyjna Dzielenie Ułamki Masterkidz


Ten produkt z kolei jest idealnym rozwiązaniem do pokazania pociesze zasad dotyczących podstawowego dzielenia i jednocześnie ułamków. Produkt pełni jednocześnie funkcje sortera kształtów. Zadaniem pociechy jest dopasować elementy w taki sposób, by wypełniły lukę.

SMALL FOOT Drewniana Gra Sudoku


Matematyka jest ściśle związana z logicznym myśleniem, a więc warto je ćwiczyć. W tym pomagają różnego rodzaju gry do nauki liczenia, na przykład przedstawiane tutaj Sudoku. Zestaw składa się z planszy i cyfr od 1 do 9. Celem zabawy jest ułożenie wszystkich 81 pól w taki sposób, by w każdym z mniejszych kwadratów (3×3) znalazły się wszystkie liczby od 1 do 9 tak, żeby położenie żadnej z cyfr nie było takie samo, jak w innym z mniejszych kwadratów. Zabawę ułatwia jeden kolor przyporządkowany do każdej z cyfr.

SMALL FOOT Zabawkowe Pieniądze dla dzieci (EURO)


Dziecko może się zastanawiać, po co jest ta cała matematyka? Cóż, najprostszym i jednocześnie najczęstszym jej użytkiem jest gospodarowanie swoimi finansami. Z tego powodu zabawkowe pieniądze są świetnym pomysłem jako pomoc do nauki liczenia! Zestaw składa się z monet oraz banknotów.

Dodaj komentarz