Menu

5 najlepszych zabawek na pierwsze 2 lata życia dzieckaW pierwszych latach swojego życia maluch bardzo szybko się rozwija, codziennie poznaje nowe rzeczy i uczy się wielu umiejętności. Warto mieć świadomość, że zwykle odbywa się to za sprawą zabawy. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować zestawienie zawierające ciekawe zabawki dla rocznych i dwuletnich dzieci. Zapraszamy!

Nie wiesz, jakie zabawki dla 2-latki czy dwuletniego chłopca sprawdzą się najlepiej? Do ukończenia 24 miesięcy, maluchy szczególnie wykształcają swoją inteligencję, logiczne myślenie i sprawność manualną (precyzyjne chwytanie i ruchy z tym związane), dlatego dobrym pomysłem jest inwestycja w produkty, które będą dobrze wpływać na ich rozwój.

Zabawki dla 2-letnich dzieci to przede wszystkim produkty, których głównymi funkcjami jest przesuwanie różnych elementów czy sortowanie kształtów. Jednocześnie warto wspomnieć, że w wielu przypadkach poleca się także modele, które motywują malucha do ruchu, dzięki czemu rozwija się również motoryka. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego upominku, warto korzystać z zabawek wielofunkcyjnych lub takich, które na dłuższy czas skupiają uwagę dziecka – w przeciwnym wypadku malec może się znudzić. Jakie zabawki dla 2-latki i 2-latka sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do sprawdzenia poniższego zestawienia.

Najlepsze zabawki dla 2-letnich dzieci

Wielozadaniowa Rakieta Classic World

Produkty edukacyjne tego rodzaju są odpowiednim wyborem, zarówno jeśli potrzebujesz zabawki dla rocznych dzieci, jak i dwulatków. Ruchome elementy oraz kolorystyka przyciągają uwagę. Na tej wyjątkowej rakiecie edukacyjnej znajduje się lusterko, pętle motoryczne, labirynt z kosmitami, zegar, zamykane okienko i koło do mieszania kolorów.

SMALL FOOT Rabbit Ride-on with Shape Sorter

Jeździki to bardzo ciekawa zabawka dla dziecka 2-letniego, jak i młodszych pociech. Zabawa wymaga od malucha ruchu, co wpływa na lepszy rozwój motoryki. To nie wszystko, ponieważ omawiany model jest interesujący również ze względu na swoje dodatkowe funkcje. Malec może nie tylko na nim jeździć, ale też skorzystać z sortera kształtów na boku konstrukcji. Całość została wykonana z bezpiecznych materiałów. Dla zwiększenia komfortu, kółka pokryto gumą.

Puzzle drewniane Viga Toys 12 plansz w stojaku

Puzzle to doskonałe zabawki dla dwuletniego chłopca czy dziewczynki. Są przede wszystkim bardzo rozwijające. Omawiany produkt to zestaw 12 plansz, które sprawdzą się nawet w przypadku młodszych pociech. Na drewnianych podstawach znajdują się rysunki, a celem zabawy jest dopasowanie elementów w taki sposób, by stworzyły w kolejnej warstwie identyczny obrazek. Dzięki temu korzystanie z produktu jest bardzo proste i relaksujące. Warto wspomnieć, że puzzle wpływają na logiczne myślenie, inteligencję, a przy tym ćwiczą sprawność manualną. Cały komplet został wykonany z drewna, dlatego jest produktem przyjaznym dla środowiska!

SMALL FOOT Przebijanka dla Dzieci

To bardzo ciekawy produkt, który doskonale sprawdzi się jako zabawka dla 2-letnich dzieci. Zabawa polega na uderzaniu w stworki znajdujące się na platformie. Co ciekawe, przy schowaniu jednej figurki, unosi się kolejna, dlatego malec może się bawić praktycznie w nieskończoność! W zestawie znajduje się młotek. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i prostą konstrukcję, zabawka jest dobrym pomysłem na podróż z maluchem. Wykonano ją w całości z drewna pomalowanego na radosne kolory, dlatego produkt tym bardziej przyciąga uwagę.

Sensoryczna Edukacyjna Tablica Drewniana Manipulacyjna Viga Samolot

To duża zabawka, która na pewno zainteresuje Twojego malucha na dłuższy czas. Produkt przedstawia samolot pomalowany farbami o radosnych kolorach, dlatego tablica sprawdzi się doskonale jako dekoracja w pokoju Twojej pociechy. Zabawa ma na celu edukację, w czym pomagają znajdujące się na samolocie ruchome trybiki, zegar z ruchomymi wskazówkami, pętla motoryczna, mini zjeżdżalnia oraz labirynt. Zabawka została wykonana z drewna i pomalowano ją nietoksycznymi lakierami.

Dodaj komentarz