Menu

Zabawki do pchania i ciągnięcia – jakie wybrać?Rodzic, kupując maluchowi zabawki, może wpłynąć nie tylko na to, że pociecha będzie odczuwała frajdę, ponieważ taki zakup dotyczy jednocześnie rozwoju malca. Z tej okazji warto wybierać pewne produkty, a celem ułatwienia niżej przygotowaliśmy zestawienie. W niniejszym tekście dowiesz się, dlaczego zabawki do pchania i ciągnięcia są dobrym wyborem.

Maluchy rozwijają się od pierwszych chwil życia. Warto mieć na uwadze, że rozwój dziecka jest najczęściej związany z zabawą. Dzięki niej maluch poznaje zasady rządzące światem, uczy się kolorów i faktur. Poprzez aktywność ruchową coraz lepiej chwyta, chodzi, biega. Wybór odpowiedniego produktu dla pociechy jest ważny, jednak dlaczego zabawki do pchania i ciągnięcia są warte uwagi?

Dlaczego zabawki do pchania i ciągnięcia są dobrym pomysłem?

W większości przypadków maluch bawi się w określonym miejscu, ewentualnie przenosi się gdzieś indziej i tam również tworzy nowe stanowisko do zabawy. Z tego powodu korzystanie z wielu zabawek nie zapewnia odpowiedniej aktywności ruchowej. Tymczasem omawiane zabawki do pchania lub ciągnięcia tego wymagają, a więc malec dla zabawy musi się poruszać. Produkty do ciągnięcia lub pchania ćwiczą mięśnie. Są wskazane w czasie nauki chodzenia. Pozwalają dziecku mieć zawsze dostęp do zabawy – malec zostawi na przykład pluszaka w innym pomieszczeniu, model do ciągnięcia zawsze będzie mieć przy sobie. Świetnym pomysłem są bardziej urozmaicone zabawki tego rodzaju, na przykład wózki, w których pociecha może przenosić inne przedmioty, które lubi używać.

Jakie zabawki do pchania i ciągnięcia kupić?

SMALL FOOT Maxi Wózek Do Ciągnięcia Dla Dziecka


Drewniany wózek do ciągnięcia jest doskonałym pomysłem dla każdego malucha. Omawiany model jest dość ciężki, jednak z drugiej strony będzie ćwiczyć mięśnie pociechy. Ze względu na swój rozmiar i budowę, może być z powodzeniem używany w ogrodzie, na pewno się nie zniszczy. Ten wózek dla dziecka ma skrętną oś, co ułatwia manewrowanie między przeszkodami. Dochodzą do tego stabilne koła. Jeśli malec chce, może za sprawą tej zabawki przewozić nawet swoje rodzeństwo.

CLASSIC WORLD Drewniany Ciągacz Samochód Klocki 2w1


Ta zabawka do ciągnięcia jest szczególnie ciekawa, ponieważ posiada wiele funkcji. Przede wszystkim ma ładne wzornictwo. Przedstawia samochodzik, który maluch zawsze będzie mógł mieć ze sobą. To jednak nie wszystko, ponieważ produkt jest jednocześnie podstawą dla sortera kształtów, a więc wpłynie także na rozwój sprawności manualnych.

SMALL FOOT Kolorowy Wózek Na Zakupy Dla Dziecka


Wózek na zakupy to świetna zabawka dla dzieci, ponieważ pozwala maluchowi naśladować rodzica. Warto mieć świadomość, że pociechy uwielbiają naśladować dorosłych, a więc za sprawą tego produktu malec nie tylko będzie rozwijać się przez aktywność fizyczną. Dochodzi do tego ćwiczenie wyobraźni i kreatywności przez odgrywanie różnych scenek, wczuwanie się w role.

SMALL FOOT Papuga Pchacz na Kiju


Ten pchacz jest bardzo zabawny, dzięki czemu przyciąga uwagę malca i zachęca do tego, by zawsze go mieć przy sobie. Mianowicie, produkt przedstawia papugę, która podczas pchania będzie stawiała kroki gumowymi nogami w śmieszny sposób. Maluch na pewno będzie chciał więc chodzić, co jest dobrą zachętą podczas uczenia się owej umiejętności, kiedy sprawia jeszcze kłopoty.

SMALL FOOT Lawn Mower Baby Walker – Kosiarka Pchacz Dla Dziecka

Ten uroczy pchacz jest świetnym rozwiązaniem dla każdego malucha uczącego się chodzić. Przedstawia kosiarkę, dlatego podobnie jak wózek na zakupy, pozwoli malcowi naśladować rodzica podczas wypełniania obowiązków. Model ten jest stabilny i świetnie sprawdzi się w ogrodzie, jak i w domu. Można z niego wymontować silnik oraz kosz na trawę.

SMALL FOOT Bear Walker


To konstrukcyjnie typowy chodzik-pchacz, jednak produkt daje wiele możliwości do zabawy. Wyposażono go bowiem  w sorter kształtów, tablicę, ruchomy zegar, puzzle do nauki liczenia, labirynt ze zwierzątkami.

Dodaj komentarz