Menu

Uwaga! Odjeżdżamy! – przegląd najlepszych kolejek dziecięcychDzieci korzystają z różnych rodzajów zabawek, a niektóre z nich stały się na przestrzeni lat szczególnie kultowe. Chodzi na przykład o lalki, klocki, a także omawiane dzisiaj kolejki. Dlaczego to świetny pomysł na prezent i które modele sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się, czytając niniejszy wpis!

Kolejka dla dzieci to zabawka będąca marzeniem wielu pociech, czemu nie można się dziwić. Środki lokomocji to popularne produkty, które pozwalają wczuć się w rolę osoby kierującej, co samo z siebie jest wielką frajdą. Kolejki jednak są znacznie ciekawszym rozwiązaniem od np. statków lub samochodów, ponieważ są bardziej skomplikowanymi konstrukcjami. Sam pociąg składa się najczęściej z kilku wagonów, a do tego wielu producentów zabawek tworzy zestawy, które wymagają od pociechy ułożenia także torów i różnych budowli.

Możliwość budowania miasteczek otoczonych koleją jest świetnym pomysłem na zabawę. Dzięki temu pociecha będzie mogła rozwijać swoją sprawność manualną, ale też kreatywność. Dochodzi do tego wyobraźnia, ponieważ kolejka dla dzieci sprawi, że maluch poczuje się jednocześnie niczym konduktor, pasażer, a także burmistrz miasta! Wszystko zależy jednak od wybranego kompletu zabawek. Tych na rynku można znaleźć sporo.

Sklepy z zabawkami oferują wiele ciekawych produktów. Swego czasu popularnym pomysłem na prezent była kolejka elektryczna dla dzieci, jednak tego rodzaju produkty szybko się psuły, choć faktycznie dawały początkowo sporo frajdy. Zamiast tego rodzice wolą postawić na zabawki trwałe, które będą zapewniały zabawę przez dłuższy czas, dlatego lepszym wyborem jest kolejka drewniana dla dzieci. Produkty z tego materiału są również dobre dla środowiska i chętnie korzystają z nich nawet starsze pociechy.

Jaka drewniana kolejka dla dzieci dobrze się sprawdzi?

Viga 51611 Szaro biała kolejka z klockami


Pod względem rozwojowym jest to doskonała zabawka. Ciuchcia składa się z lokomotywy i dwóch wagonów, a także zestawu klocków, które są montowane na specjalnych bolcach. Z tego powodu produkt pełni jednocześnie funkcje układanki/sortera! Zabawka została stworzona z drewna pomalowanego bezpiecznymi dla dziecka farbami.

Kolorowa Kolejka z wagonikami do ciągania Viga Toys

Ta kolejka dla dzieci swoją formą przypomina produkt powyższy, a więc również składa się z klocków, ciuchci i dwóch wagoników. Różni się jednak tym, iż zabawka zachęca radosną kolorystyką, a z przodu ma przymocowany sznureczek, co umożliwia pociesze ciągnięcie kolejki po mieszkaniu.

Kolejka Dla Dzieci Drewniana Zestaw Farma Classic World


Ta kolejka drewniana dla dzieci jest już bardziej skomplikowanym produktem. Składa się z ciuchci mogącej przewieźć zwierzątka, a także torów, które ułoży dziecko! To nie wszystko, ponieważ komplet zawiera również figurkę farmera, zagrodę dla zwierzaków, drzewko owocowe oraz łuk, pod którym może przejechać ciuchcia.

CLASSIC WORLD Drewniana Kolejka Zestaw 75 Elem.


Ten zestaw pełen jest ciekawych elementów. Drewniana kolejka dla dzieci składa się z ciuchci i dwóch wagoników, torów o różnych kształtach, klocków ozdobnych pokroju drzewek i znaków, a także budowli. Dzięki temu pociecha może tworzyć wiele scenariuszy zabawy! Produkt może z powodzeniem dać masę frajdy nie tylko jednemu maluchowi – sprawdzi się podczas wspólnych chwil z rówieśnikiem, ale też rodzicem.

Drewniana Kolejka z pociągami tor dla dzieci 90 elementów Viga Toys


Ta kolejka dla dzieci jest zdecydowanie najciekawszym produktem z tego zestawienia. Wyróżnia ją przede wszystkim mnogość elementów i możliwość stworzenia różnych układów torów. Zestaw zawiera dwie ciuchcie – jedną pasażerską i jedną towarową. Dochodzą do tego trzy postacie, zwierzęta hodowlane, most, wiadukt, znaki drogowe, budynki, krzewy, drzewa. W sumie komplet składa się z 90 elementów, dlatego na pewno zapewni długie godziny zabawy! Owe elementy wykonano z trwałego drewna, które polakierowano bezpiecznymi preparatami.

Dodaj komentarz