Menu

Maty dla niemowląt – jaka jest najlepsza?Dzieci w pierwszych miesiącach życia rozwijają się bardzo dynamicznie. Zadaniem rodzica jest nie tylko sumienna opieka nad dzieckiem, ale też wspomaganie wspomnianego rozwoju. Z tego powodu można posiłkować się różnego rodzaju produktami, spośród których bardzo ciekawym rozwiązaniem są maty edukacyjne dla niemowląt – od kiedy stosować i jaka jest najlepsza?

Dobrze mieć świadomość, że odpowiednie stymulowanie dziecka do rozwoju pozytywnie wpływa na późniejsze lata życia malucha. Szczególnie w pierwszych miesiącach po porodzie mózg malca tworzy nowe połączenia nerwowe i wytwarza duże ilości neuronów. Dlaczego jednak mata edukacyjna dla niemowląt jest tak dobrym pomysłem?

Mata edukacyjna dla niemowląt – dlaczego warto jej używać?

Specjaliści są zgodni, że podłoga jest dla dziecka najlepszym miejscem do wczesnego poznawania świata. Mata natomiast stanowi bezpieczne podłoże, na którym maluch może się wiercić i obracać. Nad takimi matami często znajduje się pałąk z wiszącymi zabawkami, które zachęcają maluszka do chwytania ich rączkami i podnoszenia się. Co więcej, mata edukacyjna pozwala stworzyć niemowlęciu jego własny kącik w dowolnym miejscu, aby rodzice mieli pociechę pod okiem – z tego powodu produkty tego rodzaju są dobrym pomysłem na podróż, jeśli opiekunowie planują np. wyjazd do swoich rodziców. Niektóre modele pełnią też funkcje kojca, ze względu na podnoszone ścianki.

Wybierając matę dla dzieci, warto zwracać uwagę na dobrej jakości materiały, które będą bezpieczne dla malucha i nie spowodują ewentualnych podrażnień skóry, jeśli malec będzie się np. wiercić.

Mata edukacyjna dla niemowląt – od kiedy stosować?

Najmniejsze dzieci zaraz po porodzie nie skorzystają najlepiej z takich produktów, dlatego uznaje się, że najlepszy okres na zakup maty dla niemowląt jest 4-6 miesiąc życia. Chodzi o czas, w którym pociecha staje się bardziej mobilna, interesuje ją chwytanie i próbuje obracać się na brzuszek. Wcześniej mata będzie pełnić funkcję zwykłego kocyka.

Mata edukacyjna dla niemowląt – jaka jest najlepsza?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaka mata dla niemowląt jest najlepsza, dlatego poniżej wymieniliśmy kilka ciekawych produktów tego rodzaju.

SMALL FOOT Baby Blanket „Jungle”

To standardowa mata edukacyjna dla niemowląt, która składa się z kocyka wykonanego z miękkiego i bezpiecznego materiału, dwóch pałąków krzyżujących się u góry oraz zabawek, które będą zwisać nad dzieckiem. Model wyróżnia ciekawa kolorystyka, a także wizerunki zwierząt pochodzących z dżungli. Co ciekawe, wspomniane zabawki przy poruszaniu wydają grzechoczące, piszczące dźwięki.

SMALL FOOT Baby Blanket „Pulpino”

Ta mata edukacyjna dla niemowląt jest bardzo podobna do produktu powyższego, jednak wyróżnia się podniesionymi ściankami, dzięki czemu maluch na pewno nie ucieknie podczas chwili nieuwagi opiekuna. Co więcej, z tego powodu jest to także dobre rozwiązanie do ogrodu, zwłaszcza że mata jest podszyta wytrzymałym materiałem. Z pałąków zwisają ciekawe zabawki, które przyciągają uwagę swoją kolorystyką oraz efektami dźwiękowymi.

BESTWAY 52240 Mata edukacyjna dla niemowląt

Ta mata edukacyjna dla niemowląt znacznie różni się od poprzednich egzemplarzy. Jest to związane z faktem, że model jest pozbawiony pałąków, a także jest dmuchany. To spora zaleta, ponieważ mata jest dzięki temu bardzo miękka, a po wypompowaniu zajmuje wyjątkowo niewiele miejsca. Ze względu na zwartą konstrukcję, może też posłużyć jako basenik

Mata niemowlęca 5w1 Lolly Bees

Jest to standardowa mata dla niemowląt, która jest bardzo funkcjonalnym produktem. Przypomina modele z początku zestawienia, jednak w tym przypadku rodzic może wybrać, czy chce dać maluchowi wolność, czy złożyć boki i stworzyć kojec. Co ciekawe, jeden z boków jest pokryty siateczką, która posiada otwory. Narzucając na matę koc, można stworzyć niewielki namiot dla maluszka! 2-centymetrowa pianka na wzmocnionym spodzie zapewnia dobrą izolację od podłoża.

Dodaj komentarz