Menu

Wyprawka do przedszkola – lista akcesoriówPierwsze zajęcia w przedszkolu są bardzo istotnym momentem życia malucha. Jeśli wcześniej nie uczęszczał do żłobka, rozstanie z rodzicem może być trudnym wydarzeniem, dlatego warto zapewnić pociesze maksymalny komfort. Należy również zadbać o to, żeby dziecko było przygotowane na zajęcia i zabawę, dlatego w niniejszym tekście omawiamy wyprawkę do przedszkola i prezentujemy kilka wskazówek, dzięki którym maluchowi będzie łatwiej rozstać się z opiekunem.

Przedszkole jest najczęściej pierwszym kontaktem malucha ze szkolnictwem. To w wielu przypadkach także moment rozstania z rodzicem, który może być wyjątkowo problematyczny, jeśli pociecha, jak i sami opiekunowie, są do siebie mocno przywiązani. Z tego powodu warto poświęcić czas na przygotowanie dziecka do pójścia do przedszkola. Dobrze sprawdzi się sama rozmowa o tym, jak będą wyglądały zajęcia, a także opowiedzenie o własnych doświadczeniach z dzieciństwa. Ciekawym pomysłem jest także przespacerowanie się w okolice budynku przedszkola. Warto również przygotować malca na moment rozstania, dlatego można na przykład oddać go pod opiekę babci czy cioci na kilka godzin.

Co do przedszkola? Wyprawka

Wyprawka do przedszkola powinna składać się z przydatnych przedmiotów. Przede wszystkim maluch będzie musiał w jakiś sposób zabrać rzeczy, dlatego warto zacząć od plecaka. Sprawdzą się nawet niewielkie modele, ponieważ małe dzieci nie potrzebują wielu książek, a najczęściej prowiant mają zapewniony na miejscu.

Jaka wyprawka do przedszkola dla 3-latka dobrze się sprawdzi? Jeśli zapisujesz na zajęcia małe dziecko, to dobrze jest wręczyć mu ulubioną zabawkę, która zwiększy jego pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Starsze pociechy najpewniej poradzą sobie bez tego.

Dzieci w przedszkolu spędzają sporą część dnia, dlatego wyprawka powinna uwzględniać przydatne rzeczy, takie jak kapcie lub buty na zmianę, ręcznik i szczoteczkę do zębów czy przybory piśmiennicze. O tym jednak na pewno poinformują sami pracownicy przedszkola. Warto spakować maluchowi bieliznę na przebranie w razie “wypadku” oraz odzież, która może przecież zbrudzić się przez wylany sok czy upadek na trawie.

Jeśli w planie uwzględnione jest leżakowanie, wyprawka do przedszkola powinna zawierać także kocyk lub śpiwór i poduszkę. Warto pamiętać, że dziecko nie zawsze dobrze pilnuje swoich rzeczy, dlatego zalecamy podpisanie zakupionych akcesoriów.

Wyprawka do przedszkola – co kupić?

SIMBA Plecak Przedszkolaka Strażak Sam

To uniwersalny plecak, który spodoba się każdemu miłośnikowi bajki Strażak Sam. Produkt jest niewielki, ale na pewno pomieści wszystkie przydatne akcesoria. Wykonano go z wytrzymałego i nieprzemakalnego poliestru oraz wyposażono w liczne odblaskowe elementy. Posiada dwie kieszenie, co ułatwia utrzymanie porządku.

SMALL FOOT Crayons „Nature”

Przybory plastyczne są bardzo ważne przy kupowaniu wyprawki do przedszkola. To więcej niż pewne, że dziecko będzie uczestniczyło w kreatywnych zajęciach, dlatego warto kupić dobry zestaw. Komplet posiada cylindryczne opakowanie ułatwiające przechowywanie. Kredki przydadzą się także w domu!

LITTLE TIKES Zwierzak do Adopcji Pluszak Maskotka Piesek Labrador Golden Retriever

Pluszak może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa małych dzieci, a starszaki nadal mogą chętnie z nich korzystać na przykład podczas leżakowania. Powyższy model przedstawia uroczego pieska. Maskotka jest niewielka, dlatego zmieści się do każdego plecaka.

SMALL FOOT pędzelki do malowania (12szt.)

Pędzle także się  przydadzą, ponieważ zajęcia w przedszkolu często dotyczą malowania farbami. Powyższy zestaw zawiera 12 pędzli o różnej grubości włosia i wielkości. Dzięki temu komplet zapewni maluchowi pełen komfort podczas zabawy z farbami.

Dodaj komentarz