Menu

Szumiące misie – jak działają Szumisie i dlaczego warto je kupić?Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, oznacza to zupełną zmianę trybu życia rodziców. Częste pobudki w nocy i stres mogą niemało utrudnić codzienne życie, jednak dzisiejsze czasy oferują rozwiązanie, które może znacznie ułatwić przetrwanie pierwszych miesięcy życia pociechy. Chodzi oczywiście o Szumisie, maskotki o niesamowitych funkcjach! Czytając dalej dowiesz się, dlaczego i jak miś Szumiś pomoże Ci w opiece nad dzieckiem.

Anna Skórzyńska – nasza rodaczka, a także twórczyni Szumisiów, zanim stworzyła te wyjątkowe produkty, miała problem z usypianiem swojego dziecka. W pewnym momencie zauważyła jednak, że jej pociesze oczy zaczęły się zamykać przez szum suszarki. Okazuje się bowiem, że tego typu odgłos (podobnie jak dźwięk odkurzacza) nazywa się szumem białym, a wspomniany dźwięk suszarki dzieciom kojarzy się z bezpieczeństwem, ponieważ jest on porównywalny do tego, co pociecha słyszy jeszcze w brzuchu mamy. Obecnie, 'szum biały’ jest wydawany przez każdego Szumisia.

W 2013 roku powstał pomysł, by stworzyć Szumisie, jednak wiązało się to z niemałymi problemami. Mianowicie, potrzebna była fabryka, która stworzy odpowiedni mechanizm, a przy tym należy przecież umieścić go w dobrze wyglądającej maskotce. Znane Szumisie są dostępne na rynku od 2015 roku i można je dostać w 21 krajach! Nawet cichy „szumek” bowiem działa uspokajająco na dzieci, dlatego rodzice z całego globu szybko docenili produkt. Warto też wspomnieć, że każdy jeden szumiący miś jest produkowany w Polsce – zarówno mechanizm, jak i pluszak.

Szumisie – maskotki emitujące szum usypiający – poznaj rodziny!

Trzeba zaznaczyć, że obecnie na rynku można spotkać się z kilkoma rodzinami Szumisiów. Do dwóch podstawowych ostatnio dołączyła trzecia. Jak się nazywają te słodkie maskotki?

Rodzina Słodziaków

Wszyscy członkowie rodziny zostali wykonani z przyjemnego w dotyku materiału w kolorze popielatym. Każdy cechuje się tą samą kolorystyką, również ubranek, które są błękitne. Największy z nich to Tata Leon, obok którego stoi Mama Lena. Natomiast po drugiej stronie ojca, oczy zamyka Córka Lily. Wszystkie szumiące misie mają błękitną chustę.

Rodzina Bystrzaków

Ta rodzina cechuje się nieco bardziej kontrastowym ubarwieniem. Wszyscy są ciemno-szarzy, jednak podobnie jak misie powyżej, posiadają błękitne ubranka i chusty. Różnią się jednak oczkami. Największy z nich, czyli tata, ma na imię Max, jego urocza małżonka to Mia, a synek zwie się Matt.

Rodzina Lalusiów

Rodzina Lalusiów to najnowsze misie Szumisie i różnią się od wymienionych wyżej modeli przede wszystkim większą różnorodnością kolorystyczną. Wszystkie mają futerko w kolorze écru. Mama Sophie i mała Suzy mają jednak różowe ubranko i chusty, w odróżnieniu od Taty Sama i małego Simona, których odzienie jest jasnoniebieskie.

Wszystkie wymienione wyżej szumiące misie są odpowiednie dla dzieci już od momentu narodzin, wykonano je z atestowanego materiału, który można prać w pralce (40 st. Celsjusza) po uprzednim wyjęciu mechanizmu. Warto zaznaczyć, że poszczególni członkowie rodzin mogą różnić się między sobą funkcjami.

Szumiś – jaki wybrać?

Wszystko zależeć będzie od tego, czego oczekuje się od takiej zabawki. Wiadomo już, że szum dla niemowląt działa uspokajająco i usypiająco, jednak trzeba wiedzieć, że opisywane zabawki emitują kilka szumów, a także różnią się pod względem funkcjonalności. Poznaj najważniejsze funkcje!

Mechanizm podstawowy

Ta funkcja jest obecna w każdym Szumisiu. Warto uważać, ponieważ kiedy produkt w nazwie ma określony mechanizm podstawowy/mechanizm szumiący, to będzie on posiadał wyłącznie tę funkcję. Znajdujący się w zabawce mechanizm pozwala na regulację głośności, dzięki czemu rodzic może idealnie dobrać natężenie dźwięku dla swojego dziecka. Możliwe jest wybranie spośród pięciu rodzajów szumu. Co jeszcze wyróżnia takie Szumisie? Jak włączyć taką zabawkę? Mianowicie, do obsługi służy tylko jeden przycisk! Co ciekawe, po godzinie mechanizm stopniowo wycisza emitowany dźwięk, a więc nie jest konieczne samodzielne go wyłączanie.

Szumisie z czujnikiem snu

Ten atrybut jest podstawową opcją każdego szumisiowego rodzica. Na czym polega? Mianowicie, kiedy mechanizm szumiący zostaje wyłączony, to Szumiś nadal znajduje się w trybie czuwania. Kiedy w jego okolicy pojawi się hałas, t.j. na przykład kiedy pociecha zacznie płakać, szum zostanie ponownie włączony. Razem z tą opcją w parze idzie funkcja non-stop, która oznacza możliwość włączenia szumu na całe 12 godzin! Wszystkie modele Szumisiów z czujnikiem snu posiadają również mechanizm szumiący.

Misie Szumisie + aplikacja

Szumisie z aplikacją to najwyższe modele tych wyjątkowych zabawek. Posiadają wszystkie wspomniane wcześniej funkcje, jednak wzbogacono je o możliwość połączenia zabawki ze smartfonem. To bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ rodzic będzie w stanie nie ruszając się z miejsca na przykład wybrać rodzaj i włączyć szum. Co więcej, aplikacja powiadomi telefon opiekuna, kiedy pociecha zacznie płakać. Możliwe jest także ustawienie optymalnego czasu szumienia i sprawdzanie poziomu naładowania baterii w zabawce. Z poziomu aplikacji można także włączać i wyłączać czujnik snu.

Zależnie od wybranego modelu, powyżej opisane funkcje mogą mieć wszystkie Szumisie. Cena będzie się wahała w zależności od skomplikowania mechanizmu.

Inne produkty marki

Rodzic może zaopatrzyć się też w tzw. Szumisie Mini, które występują w postaci kolorowych, szumisiowych główek. Te produkty posiadają podstawowy mechanizm szumiący.

Szumisie Mini:

Warto dodać, że opisywana marka oferuje nie tylko Szumisie. Kocyk tej marki może uświetnić sen dziecka, ponieważ jest bardzo przyjemny w dotyku.

Szumisiowe kocyki:

Rodzaje szumów

Jak wspomniane było wcześniej, każda zabawka może emitować 5 szumów.

Wody płodowe – w tym przypadku chodzi o dźwięk taki, jaki daje wrażenie dziecku płodowa woda w brzuchu matki pociechy. Maluch przez miesiące był otoczony tym dźwiękiem, dlatego na pewno poczuje się bezpieczniej.

Biały szum – badania pokazują, że biały szum sprawia, iż dziecko jest w stanie przy nim zasnąć znacznie szybciej, niż gdyby otaczała je cisza. Co więcej, ten szum może też ograniczyć czas płaczu dziecka. Podobny odgłos wydaje włączona suszarka czy odkurzacz.

Szum różowy – ten szum różni się od powyższego częstotliwością dźwięku. Nie jest intensywny, ale głębszy, niższy. Może na przykład przypominać dziecku odgłos przepływającej krwi w żyłach matki.

Szum fal – ten rodzaj również działa uspokajająco, ale też przyzwyczaja pociechę do odgłosów otaczającego ją świata.

Szum padającego deszczu – jest on podobny do powyższego, jednak dotyczy zjawiska jeszcze częściej występującego.

Mając Szumisia warto przetestować każdy z szumów i wybrać ten, który działa najskuteczniej.

Miś Szumiś – gdzie kupić?

Warto wiedzieć, że takie zabawki powinny być kupowane z pewnego źródła, ponieważ można natknąć się na produkty nieoryginalne, którymi bynajmniej nie będą wspominane tutaj Szumisie. Sklep Maludas oferuje wszystkie modele opisywanej marki w atrakcyjnych cenach!

Jak poznać nieoryginalne Szumisie? Logo powinno zawsze wyglądać tak samo, różnić się może jego kolorystyka, czasami występuje też w postaci samej główki misia (patrz zdjęcie poniżej).

Szumisie – opinie

Szumiące misie opinie rodziców zbierają jednogłośne. Szum dla dzieci emitowany przez Szumisie działa świetnie, a pozostałe funkcje tych zabawek tym bardziej ułatwiają opiekę nad nowo narodzoną pociechą.

Dodaj komentarz