Menu

Jak zrobić domowy teatrzyk? PoradnikKreatywne zabawy z dzieckiem są bardzo rozwijające, zwłaszcza jeżeli malec ma okazję samodzielnie się wykazać. Niewątpliwie jedną z ciekawszych aktywności jest domowy teatrzyk dla dzieci, który wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Zastanawiasz się, jak stworzyć ciekawy spektakl, który da radość maluchowi? Jak zrobić domowy teatrzyk?

Domowy teatrzyk dla dzieci

Dlaczego w ogóle domowy teatrzyk dla dzieci jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu z pociechą? To przede wszystkim kreatywna zabawa, która wymaga wyobraźni, a także rozwija inteligencję. Malec musi wymyślić historię lub odegrać dane scenki z zachowaniem ciągu przyczynowo-skutkowego. Powinien też wczuć się w rolę, co nieraz wiąże się z wykonywaniem różnych póz i modulacją głosu. Tego typu aktywność może też być ciekawą zachętą do mówienia.

Domowy teatrzyk dla dzieci nieraz wymaga użycia rekwizytów. Z tego powodu warto zaopatrzyć malucha w przebranie czy różnego rodzaju kukiełki lub pacynki. Tak naprawdę jednak wspomnianymi rekwizytami może być wiele rzeczy, nawet tych codziennie używanych w domu. Wszystko zależy od pomysłu i zarysu fabularnego historii.

Jak zrobić domowy teatrzyk?

Najprostszym rozwiązaniem jest próba odegrania znanej dziecku historii, na przykład scen z Czerwonego Kapturka bądź innej bajki. Bardziej skomplikowanym zadaniem jest stworzenie z maluchem własnego scenariusza, co daje spore pole do popisu, ale też ułatwia dopasowanie fabuły do posiadanych rekwizytów. Warto poruszać przy tym tematy, z których płynie morał – począwszy od podniosłej fabuły związanej ze zwyciężaniem dobra nad złem, a skończywszy na przyziemnej, to jest na przykład dowodzącej faktu, że mycie zębów jest ważne. Wszystko zależy tak naprawdę od pomysłu czy nastroju.

Domowy teatrzyk kukiełkowy – kukiełki i pacynki dla dzieci

Bardzo ciekawym pomysłem na ułatwienie sobie zabawy jest kupno pacynki czy kukiełki dla dzieci. To proste i dostępne produkty, które same w sobie dają maluchom masę frajdy. Pozwalają bowiem dodać do historii nowe postacie czy po prostu ciekawe elementy, które ubarwią całokształt. Domowy teatrzyk kukiełkowy na pewno przyciągnie uwagę dziecka, a kto wie, być może okaże się, że malec w późniejszych latach postanowi rozwijać się w tym właśnie kierunku.

Domowy teatrzyk kukiełkowy wymaga przede wszystkim stworzenia sceny, co wbrew pozorom nie jest niczym trudnym. Można na przykład rozwiesić koc na biurku czy stole w taki sposób, żeby dosięgał ziemi. Następnie maluch schowa się za ową sceną, a ponad nią będą wystawać wyłącznie kukiełki dla dzieci. Co więcej, dobrze kiedy rodzic na zmianę z pociechą odgrywa różne role, ponieważ dzięki temu wzmacnia się wzajemne zaufanie, a przy tym chęć malca do konkurowania ze swoim opiekunem.

Domowy teatrzyk dla dzieci – przydatne produkty

SMALL FOOT Koń na Kiju

Ta kukiełka jest bardzo ciekawym produktem, który pozwoli dziecku wczuć się w różne role. Koń na kiju może się sprawdzić przy odgrywaniu scenek rodem z westernu, ale też prezentowania historii baśniowych i fantastycznych. Maluch może być kowbojem, rycerzem, ale też dowolną inną postacią. Produkt jest wyposażony w długi kij zakończony kółkami, dzięki czemu używanie tej kukiełki dla dzieci jest wygodne i proste.

WOOPIE Ubranko Strój Lekarza Doktora dla Dzieci do ok. 120 cm

W przypadku organizowania domowego teatrzyku dla dzieci warto postawić na ciekawe kostiumy. Ten model to kitel lekarza, który posiada nadruki przedstawiające charakterystyczne akcesoria takie jak stetoskop, termometr czy blister tabletek. Warto wspomnieć, że kostium wyposażony został głębokie i pojemne kieszenie oraz jest przeznaczony dla maluchów w okolicy 3 roku życia (dla dzieci do 120 cm wzrostu).

SMALL FOOT Hobby Horse Red Dragon – Smok Na Kiju (czerwony)

To kukiełka dla dzieci bardzo podobna do pierwszej propozycji z tego zestawienia, jednak w tym przypadku malec nie będzie dosiadać konia, ale groźnie wyglądającego smoka. Kij będący częścią tego produktu także jest zakończony kółkami.

Dodaj komentarz