Menu

Jak oswoić dziecko z językiem angielskim? Sprawdź zabawki do nauki angielskiegoMówienie w obcych językach jest bardzo przydatną umiejętnością, którą można zdobywać od najmłodszych lat. W Europie najpopularniejszy jest j. angielski, stał się niemal obowiązkowy. W takim razie jak oswoić malucha z tym językiem obcym oraz jak pomóc mu w nauce? Właśnie temu zagadnieniu poświęcamy dzisiejszy wpis.

Dzieci w pierwszych latach swojego życia są bardzo uważne wobec otaczającego je świata. Chłoną informacje wszystkimi zmysłami i wyjątkowo szybko zapamiętują – w sposób wręcz instynktowny. Z tego powodu warto jest uczyć malca języków obcych od najmłodszych lat. Jak to zrobić najbardziej skutecznie?

Oswajanie dziecka z językiem angielskim

Żeby dziecko szybko nauczyło się języka angielskiego, powinno być z nim “osłuchane”. Z tego powodu warto jest na przykład puszczać maluchowi bajki i piosenki po angielsku, jednak pociecha powinna być jednocześnie dobrze zmotywowana do nauki, ponieważ wtedy obcowanie z językiem przyniesie najlepsze efekty.

Dziecko bierze przykład ze swoich rodziców, dlatego dobrym pomysłem jest mówienie przy maluchu po angielsku lub czytanie bajek w tym języku. Pociecha na pewno będzie chciała zrozumieć opiekuna, dlatego motywacja do nauki się zwiększy.

Dobrym pomysłem mogą się okazać obrazkowe bajki dla dzieci. Zazwyczaj są bardzo proste, a grafiki pozwalają szybko zrozumieć kontekst historii.

Powyższe sposoby nie służą temu, żeby maluch potrafił od razu napisać wypracowanie po angielsku, jednak wspomniane “osłuchanie” sprawia, że późniejsza, poważniejsza już nauka, będzie bardziej efektywna. Dziecko będzie także skuteczniej akcentować wyrazy i szybciej je zapamiętywać.

Zabawki edukacyjne do nauki angielskiego dla dzieci

Zabawki edukacyjne do nauki angielskiego są świetną pomocą w nauce. Warto pamiętać, że dzieci najskuteczniej chłoną wiedzę poprzez zabawę, co podkreślał sam Albert Einstein.

Zabawki do nauki angielskiego dla dzieci są szczególnie zróżnicowane. Są to na przykład układanki, puzzle, quizy czy książeczki. Jest w czym wybierać, dlatego poniżej zamieszczamy kilka ciekawych produktów.

Zabawki edukacyjne do nauki angielskiego – przykładowe produkty

Viga 2w1 Tablica Edukacyjna z Magnetyczną Mapą Świata

To bardzo ciekawa zabawka w formie dwustronnej tablicy. Po jednej ze stron znajduje się biała plansza, po której można rysować specjalnymi pisakami. Po drugiej natomiast umieszczono mapę świata w języku angielskim z wieloma magnetycznymi elementami, które na pewno urozmaicą zabawę. Produkt wyposażono w uchwyt umożliwiający zawieszenie na ścianie.

TOOKY TOY Karty Edukacyjne Fiszki do nauki pisania

To o wiele prostszy produkt, który na pewno zapewni maluchowi sporo zabawy, a przy tym wspomoże w nauce czytania oraz pisania. To komplet kart, na których znajdują się na przykład grafiki z podpisem w j. angielskim, a zadaniem malca jest przepisanie wspomnianej nazwy. Co więcej, w przypadku pomyłki napis można zetrzeć za pomocą dołączonej do zestawu ściereczki. Fiszki służą także do nauki cyfr po angielsku oraz wykonywania prostych działań.

Viga Drewniana Książeczka do Nauki Alfabetu i Angielskiego

Jest to niewielka, drewniana książeczka dla dzieci, która przedstawia angielski alfabet. Każda strona jest poświęcona jednej literze. Karta zawiera obrazki oraz nazwy przedstawianych przedmiotów.

MASTERKIDZ Tablica Edukacyjna Układ Trawienny

To odpowiedni produkt dla dzieci, które już wiedzą co nieco o zasadach j. angielskiego. Omawiana zabawka to tablica edukacyjna przedstawiająca budowę układu pokarmowego i tłumacząca zasady jego działania.

Viga 50377 Kalendarz magnetyczny

Kolejna przydatna zabawka do nauki angielskiego dla dzieci! To również tablica edukacyjna, jednak w tym przypadku pociecha będzie się uczyć dni tygodnia, nazw miesięcy, pór roku czy rodzajów pogody.

Dodaj komentarz