Menu

Obudź w dziecku dusze artysty – zabawki plastyczne



Niezależnie od tego, co przyszłość planuje dla Twojego dziecka, warto ćwiczyć jego wyobraźnię, a także kreatywność. Istnieje wiele pomysłów, jak rozwijać malucha w tym zakresie, jednak szczególnie ciekawym rozwiązaniem są zabawki plastyczne. Dlaczego dobrze jest postawić akurat na takie produkty i które modele sprawdzą się najlepiej w swojej roli?

Każde dziecko jest ciekawe otaczającego je świata i już od pierwszych dni swojego życia poznaje faktury, kolory, zjawiska fizyczne. Chwyta przedmioty, bawi się. W pewnym momencie jednak pociecha wpada na coraz więcej pomysłów, które dotyczą kreatywnych aktywności. Owa kreatywność natomiast jest szczególnie potrzebna i być może nie jest aż tak istotna w wieku dziecięcym, ale każdy dorosły człowiek zdaje sobie sprawę, że szybkie znajdowanie oryginalnych rozwiązań zawsze się przydaje. Dobrym pomysłem na rozwój w tym zakresie są akcesoria plastyczne dla dzieci, które sprawią, że maluch będzie bardziej twórczy!

Plastyczna aktywność u dzieci jest szczególnie ciekawa, ponieważ daje im dużo swobody. Przez to maluch może samodzielnie wybrać, czy narysuje koło lub kreskę. Mamę lub tatę, ziemię bądź niebo. Jednocześnie wręczenie pociesze odpowiednich akcesoriów może sprawić, że maluch będzie zajęty swoją ekspresją artystyczną, a dzięki temu opiekun znajdzie odrobinę czasu na odpoczynek lub zajęcie się swoim sprawami. Z drugiej strony, jeżeli rodzic zechce, może wspólnie z dzieckiem malować, rysować – może to wpłynąć na wzrost zaufania, ocieplenie relacji. Warto przy tym zaznaczyć, że nigdy nie powinno się malca krytykować i surowo nakazywać rysowania poszczególnych kształtów, postaci, używać określonych kolorów. Przede wszystkim liczy się poświęcony czas i praca dziecka!

Jakie produkty warto kupić? Najlepszym rozwiązaniem są zwyczajne akcesoria plastyczne, takie jak farby, kredki, które można dostać dosłownie wszędzie. Z drugiej strony pociecha na pewno będzie bardziej zainteresowana plastycznymi zajęciami, jeżeli dostanie ciekawy upominek, którym może być sztaluga dla dzieci, a także różnego rodzaju zabawki plastyczne.

Jakie akcesoria plastyczne dla dzieci dobrze się sprawdzą?

Mochtoys Duży Domek Do Kolorowania Dla Dzieci


Ten wyjątkowy domek do kolorowania dla dzieci jest doskonałym pomysłem na upominek. Posiada spore wymiary (jest wysoki prawie na metr!). Produkt jest złożony z wielu pól, które kolorować może maluch. Zaleca się używanie grubych flamastrów, a także kredek świecowych i farb. W każdym przypadku pociecha będzie mogła dać upust fantazji i używać barw, jakich tylko zechce. Taki domek do kolorowania jest też dobrym pomysłem na zajęcia artystyczne dla grupy maluchów. Produkt jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Step2 Zestaw 2w1 Sztaluga i Biurko dla dzieci Kącik plastyczny


Ten produkt to idealne rozwiązanie dla każdej pociechy, która uwielbia plastyczne zajęcia. Jest to jednocześnie sztaluga dla dzieci, ale też stolik (sztaluga jest składana). To nie wszystko, ponieważ zabawka została wyposażona w pojemniki ułatwiające utrzymanie porządku i przechowywanie farb, kredek. Sztalugę wyposażono także w magnetyczną tablicę suchościeralną. Zestaw wzbogaca stołek i tylny schowek na książki, kolorowanki.

Drewniana Tablica dwustronna 5w1 Classic World


Prezentowany tutaj produkt to tablica drewniana, która z jednej strony posiada powierzchnię przeznaczoną do rysowania markerami, a z drugiej czarną powierzchnię umożliwiającą użycie kredy. Poniżej tablicy znajduje się półka ułatwiająca przechowywanie potrzebnych przyborów. Komplet składa się w sumie z 20 elementów!

SMALL FOOT pędzelki do malowania (12szt.)


Kiedy mowa o akcesoriach plastycznych dla dzieci, to nie sposób zapominać o pędzlach! Opisywany zestaw zawiera 12 pędzelków o różnych końcach, dzięki czemu pociecha będzie mogła testować różne techniki malarskie. Dochodzi do tego fakt, że wykonano je z drewna i wysokiej jakości włosia syntetycznego, co zapewnia komfortowe stosowanie produktu.

Dodaj komentarz