Menu

Jak urządzić w domu kącik do nauki?Dziecko uczy się od pierwszych chwil życia, jednak, kiedy ma już kilka lat, oficjalnie rozpoczyna tok nauczania, który będzie trwał przez najbliższe kilkanaście lat, a czasami jeszcze dłużej. Warto zapewnić maluchowi odpowiednie warunki do przyswajania wiedzy, dzięki czemu będzie się uczyć efektywniej! W niniejszym tekście podpowiadamy, jak urządzić kącik do nauki dla dziecka.

Nauka odgrywa szczególną rolę w życiu malucha. Oczywiście, jej podstawowym założeniem jest przekazanie wiedzy z zakresu różnych dziedzin, jednak ponadto uczenie się rozwija mózg. Rodzice, niestety, często bagatelizują istotność stworzenia odpowiedniego miejsca do nauki dla malucha, który dopiero rozpoczyna swoją edukację szkolną. Dlaczego jest to tak ważne?

Kącik do nauki dla dzieci – dlaczego warto i jak powinien wyglądać?

To prawda, że w początkowym okresie edukacji szkolnej nauki nie ma wiele i maluch może sobie poradzić bez dodatkowych pomocy. Kącik do nauki dla dziecka uczy jednak malca pewnych nawyków dotyczących procesu przyswajania wiedzy, co pozytywnie wpływa na koncentrację i szybkość uczenia się, a to z pewnością przyda się w przyszłości, kiedy edukacja będzie znacznie większym wyzwaniem.

W takim razie, jak powinien wyglądać kącik do nauki dla dzieci? Przede wszystkim takie miejsce powinno zawierać mebel z blatem, na którym pociecha będzie wykonywała swoje zadania. Nie musi to być pełnowymiarowe biurko, ponieważ malec zapewne jest jeszcze za mały, żeby z niego korzystać w komfortowy sposób. Dobrze jednak kupić niski stolik lub biurko miniaturowe. Trzeba też zatroszczyć się o schludność kącika do nauki, ponieważ jeśli będzie się w nim znajdowało za dużo elementów, mogą one rozpraszać, przez co uczenie się będzie mniej skuteczne. Przydatne mogą się okazać za to akcesoria pokroju tablic do pisania, liczydeł czy pojemników do przechowywania przyborów piśmienniczych, kredek etc.

Kącik do nauki dla dziecka – przydatne produkty

Stolik dla dzieci Smoby w kolorze niebieskim

To bardzo dobrze wykonany stolik, który sprawdzi się w przypadku małych dzieci – nawet w wieku przedszkolnym. Jego wysokość to 54 cm, dlatego korzystanie z niego nie będzie żadnym problemem dla malucha. Wykonano go z wytrzymałych i prostych w utrzymaniu w czystości materiałów. Niebieski kolor tym bardziej zwiększa atrakcyjność produktu. Stolik może być używany zarówno w domu, jak i ogrodzie.

SMALL FOOT Tablica Klasyczna – Tablica Magnetyczna 2w1

Tablica jest doskonałym rozwiązaniem do urozmaicenia kącika do nauki dla dzieci. Może dodatkowo zachęcić do uczenia się, a przy tym ułatwi rodzicowi np. pokazanie, jak daną czynność wykonać (obliczyć, napisać, narysować). Z jednej strony produktu znajduje się biała magnetyczna tablica, po której można kreślić specjalnymi, zmywalnymi markerami. Z drugiej natomiast znajduje się powłoka przeznaczona do pisania kredą. Produkt dodatkowo wyposażono w grafikę przedstawiającą litery, liczydło i zegar z ruchomymi wskazówkami.

Viga 59429vg Magnetyczne literki i cyferki

Skoro wspomnieliśmy o magnetycznej tablicy, doskonałym urozmaiceniem takiego produktu będą magnesy. Prezentowany zestaw składa się z 77 elementów i zawiera magnesy przedstawiające litery alfabetu oraz cyfry. Dzięki nim nauka może być jeszcze prostsza, a przy tym dawać masę frajdy. Komplet wyróżnia się również ciekawym wzornictwem i kolorystyką.

SMALL FOOT Drewniana Tabliczka Mnożenia RIO

Nauka mnożenia nieprzypadkowo często jest powodem do narzekań maluchów. Można jednak ułatwić dziecku opanowanie tej umiejętności, w czym sprawdzą się zabawki takie jak ten produkt. To tablica z wszystkimi działaniami na cyfrach od 1 do 9. Korzystanie z produktu jest bardzo proste. Maluch, widząc działanie, powinien podać wynik – a odwracając obrotowy wałek, dowie się, czy miał rację. Produkt wykonano z drewna i wyposażono w sznurek, dlatego można go powiesić w łatwo dostępnym dla pociechy miejscu.

Dodaj komentarz