Menu

Puzzle drewniane bezpieczną i ekologiczną formą zabawy i nauki!Istnieje wiele sposobów na to, by zapewnić małemu dziecku frajdę. Większym kłopotem jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które nie tylko będzie bawić, ale też edukować. Okazuje się, że drewniane układanki dla dzieci są idealnym pomysłem! Dlaczego akurat te produkty warto wybrać i które modele sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się, czytając dalej!

Puzzle drewniane dla dzieci w wielu przypadkach nie odbiegają swoją istotą od standardowych puzzli. Materiał wykonania w tym przypadku jednak jest dość ważny, ponieważ ma znacznie inną fakturę niż plastik i karton, co sprzyja rozwojowi malucha. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ drewno jest materiałem przede wszystkim ekologicznym, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy ze wszystkich stron jesteśmy informowani o bardzo złym stanie naszego środowiska.

Puzzle drewniane spełniają też oczywiście swoje standardowe zadanie, którym jest konieczność ułożenia poszczególnych elementów w określonej przez producenta konfiguracji. W jaki sposób ma to pozytywny wpływ na dziecko? Taka układanka drewniana ćwiczy pamięć malucha względem kształtów i obrazów. Do tego wykształca się u niego logiczne myślenie, a przy tym rozwija się motoryka mała, a więc umiejętność chwytania. To nie wszystko, ponieważ podobne produkty występują także w postaciach trójwymiarowych lub mają inne, także edukacyjne właściwości.

Zastanawiasz się nad tym, czy kupić dziecku puzzle drewniane? W takim razie sprawdzaj oznaczenia wiekowe konkretnych produktów. Może się okazać, że wybierzesz zestaw niedostosowany do poziomu rozwoju malucha, co poskutkuje brakiem widocznego rozwoju, a nawet znudzeniem pociechy. Oczywiście, oznaczenia są tylko zaleceniami, ponieważ może się zdarzyć, że jednoroczne dziecko będzie tak samo dobrze układać puzzle, jak kilka miesięcy starszy maluch.

Jakie drewniane układanki dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

Viga 51314 Puzzle na podkładce – Kaczuszka


Ten produkt jest odpowiednią propozycją dla małych dzieci, które dopiero poznają zasady działania puzzli. Model posiada nadruk przedstawiający radosną kaczuszkę. Drewniane puzzle układa się na specjalnej podstawie. Zabawka jest pomalowana farbami bezpiecznymi dla zdrowia.

Viga 51457 Puzzle na podkładce 16 elementów – Kosmos


Ten egzemplarz jest odrobinę bardziej skomplikowany, ponieważ składa się z 16 elementów. Jednocześnie puzzle drewniane nadal są odpowiednio duże, by młodsze pociechy mogły się nimi skutecznie i bezpiecznie bawić. Obrazek przedstawia dzieci lecące statkiem w przestrzeni kosmicznej.

SMALL FOOT Puzzle Drewniane z Alfabetem – Wąż


Prezentowana tutaj drewniana układanka dla dzieci to nie zwyczajne puzzle, ponieważ celem nie jest ułożenie obrazka, ale radosnego węża! Każdy z elementów posiada nadrukowaną literę alfabetu, a celem dziecka jest ułożenie ich w odpowiedniej kolejności. To świetny sposób na naukę w bardzo przyjemny sposób! Puzzle są stosunkowo spore, dlatego układanie nie jest trudne.

Viga 50834 Kostki logiczne – zoo

To nie tylko puzzle, ale też świetny sorter kształtów. Zadaniem pociechy jest układanie sześciennych bloczków na bolcach przymocowanych do podstawy, przez co utworzą one grafikę. Dziecko może ułożyć żyrafę, słonia, lwa i zebrę. Te wyjątkowe puzzle z pewnością pozytywnie wpłyną na motorykę pociechy.

Viga Toys Puzzle drewniane 12 plansz


Ten zestaw zawiera 12 niewielkich plansz, a każda z nich przedstawia inne stworzonko składające się z kilku elementów. Układa się je na odpowiednich dla danego wzoru podstawach. Zestaw jest pakowany w estetyczną, drewnianą półkę. Różnorodność pozwala pociesze czerpać masę frajdy z zabawy, co zaowocuje większym rozwojem sprawności manualnej.

Drewniane Kolorowe Puzzle 3D Classic World


Ten produkt wpłynie nie tylko na sprawność manualną pociechy, ale też jej kreatywność. Celem nie jest ułożenie jednego, konkretnego obrazka. Dzięki temu maluch może dowolnie układać wymyślone przez siebie wzory. Oczywiście, jeżeli zechce, dziecko będzie mogło naśladować wzory nadrukowane na dołączonych do zestawu kartkach.

Dodaj komentarz