Menu

Elektryczne pojazdy dla dzieci – co to takiego?Zabawki dla dzieci, zgodnie zresztą ze swoją nazwą służą głównie do dawania zabawy. Korzystanie z nich pozwala się dziecku rozerwać, co z kolei dobrze działa na jego komfort psychiczny. Istnieje wiele ciekawych propozycji, a dzisiejsze czasy pozwalają malcom na skorzystanie z wyjątkowo fascynujących produktów, którymi są pojazdy elektryczne dla dzieci. Czym są i które modele sprawdzą się najlepiej?

Pojazdy elektryczne dla dzieci to, można powiedzieć, miniaturowe wersje większych pojazdów, najczęściej spalinowych. Oznacza to więc, że maluch może stać się kierowcą niewielkiego auta, co nie tylko da mu masę frajdy, ale też ułatwi późniejszą naukę obsługi prawdziwego samochodu. To także doskonałe rozwiązanie dla rodzica. Standardowo bowiem spacerując z maluchem, pcha się wózek, a przecież pojazdy na akumulator dla dzieci nie będą wymagały poświęcenia energii ze strony opiekuna.

Co prawda pojazdy dla dzieci na akumulator to bardzo dobre rozwiązanie w ramach spaceru, jednak rodzic nadal powinien zachować szczególną uwagę. Dlaczego? Po pewnym czasie maluch może się zwyczajnie znudzić taką formą zabawy. Jeżeli będzie to miało miejsce z dala od domu, rodzic będzie musiał w jakiś sposób przetransportować niezasilany pojazd, co w wielu przypadkach może być problematyczne. Podobny kłopot może spowodować rozładowanie się akumulatora, dlatego warto zadbać o jego naładowanie przed spacerem.

Pojazdy dla dzieci na akumulator – jakie można znaleźć?

Na rynku można spotkać się z wieloma tego rodzaju urządzeniami. Na przykład elektryczne samochody dla dzieci często przybierają formę pomniejszonych aut znanych z dróg. Chodzi zarówno o sportowe wozy, jak i pojazdy terenowe. Dochodzą do tego popularne quady, motocykle. Tego rodzaju zabawki są przeznaczone głównie dla dzieci od dwóch lat wzwyż. Starsze pociechy niestety z nich nie skorzystają, ponieważ słabsze, elektryczne silniki nie będą wydajne przy większym obciążeniu.

Jakie pojazdy na akumulator dla dzieci są warte uwagi?

NJUSA Samochód elektryczny Porsche 911 Turbo S Special Edition Żółte 6V

Tego rodzaju elektryczne samochody dla dzieci są świetnym rozwiązaniem dla małych fanów motoryzacji. Jest to bowiem miniaturowa wersja Porsche 911 Turbo S o mocy 6V. Warto wspomnieć o ciekawych cechach tego pojazdu na akumulator, ponieważ auto może na przykład mieć włączone światła. Dochodzi do tego fakt, że autem może kierować dziecko lub rodzic z poziomu aplikacji na smartfona. To nie wszystko, ponieważ auto ma moduł audio, do którego można podłączyć zewnętrzne urządzenie i słuchać ulubionej muzyki! Produkt od producenta Feber posiada żółty kolor i może się rozpędzić do około 5 kilometrów na godzinę!

Feber Czerwony Quad Racy na akumulator 6V


Ten quad będzie odpowiedni dla młodszych dzieci (w okolicach 18 miesiąca życia). Jest to związane z faktem, że jego maksymalne obciążenie wynosi 15 kg. Tego rodzaju pojazdy elektryczne dla dzieci są wygodne w sterowaniu. Prezentowany model rozpędza się maksymalnie do 2 km/h, dlatego będzie także bezpieczny dla malucha. Czerwony kolor przyciąga i zaprasza do zabawy, a do tego model ten wyróżnia niska cena.

PegPerego Motor Ducati Enduro na akumulator 12V


W tym przypadku natomiast chodzi o motocykl przeznaczony dla dzieci od 3 lat. Posiada 3 kufry bagażowe, w których maluch ukryje ulubione przedmioty. W kierownicy znajduje się klakson. W odróżnieniu od poprzednich modeli – ten motor jest bardziej wydajny (ma mocniejszy akumulator 12V). W zestawie znajdują się doczepiane kółka dla młodszych dzieci. Koła są gumowe, dlatego urządzenie nie hałasuje zbytnio podczas jazdy.

Injusa Sportowy Quad na akumulator 24V X-Treme Hunter

Ten quad posiada mocny akumulator (24V), a także solidne wykonanie. Koła są ciche, gumowe. To nie wszystko, ponieważ na uwagę zasługuje bezpieczeństwo stosowania – zabawka ma czujnik wykrywania przeszkód, który w razie potrzeby wyłączy silnik i wyhamowuje pojazd. Urządzenie jest przeznaczone dla dzieci od 7 lat.

Dodaj komentarz