Menu

Idealny prezent na dzień dziecka!Jesteś rodzicem? A może Twoje dziecko jest „w drodze” lub szukasz prezentu dla pociechy bliskiej Ci osoby? Nie masz pojęcia, co takiemu malcowi można wręczyć? Chcesz, żeby kupiony przez Ciebie upominek nie tylko dawał frajdę, ale także wspomagał rozwój? Postaramy się podsunąć Ci kilka propozycji – na pewno znajdziesz coś idealnego!

Wbrew pozorom zabawki nie służą wyłącznie zabawie. Ich celem faktycznie jest przynoszenie frajdy najmłodszym, jednak nie można zapominać o tym, że celem kupowania tego typu upominków jest także rozwój dziecka. Dlaczego? Najmłodsi chłoną informacje bardzo szybko, dlatego na przykład puzzle rozwijają zdolności manualne, klocki kreatywność, łamigłówki inteligencję, zabawki interaktywne uczą kolorów i dźwięków, pojazdy i jeździki wpływają na motorykę itd. Sam Albert Einstein uważał, że nie ma lepszego sposobu na naukę, niż zabawa i warto mieć jego zdanie na uwadze.

Wybór zabawki może być trudny nie tylko ze względu na obszerność rynku. Trzeba przecież wybrać upominek dobrze dostosowany do wieku dziecka, czasami płci, preferencji itd. Nie jest to jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej znajdziesz kilka propozycji.

Przedział 0-12 miesięcy

SMALL FOOT Karuzela Z Samolotami

Dzieci w najmłodszych swoich latach spędzają najwięcej czasu leżąc, dlatego żeby urozmaicić im ten stan warto kupić karuzelę, która znajdzie się nad łóżeczkiem i skupi uwagę pociechy. Przez to malec będzie uczył się kształtów i kolorów.

SMALL FOOT Pluszowy Lis

Pluszowe zabawki są bardzo dobrym wyborem, ponieważ mogą towarzyszyć dziecku przez wiele lat. Pociecha otrzymując taki podarunek będzie poznawała kolory, fakturę, a także rozwinie się jej wyobraźnia.

Przedział 12-24 miesiące

SMALL FOOT Kostka Interaktywna

Ten produkt jest bardzo dobrym sposobem na to, żeby wspomóc rozwój motoryki i logicznego myślenia u dziecka. Na kostce znajdują się różne otwory, w które dziecko będzie wkładało odpowiednie klocki (pod względem kształtu). Dodatkowo na szczycie zabawki jest pętla motoryczna, która zwiększy sprawność manualną pociechy.

Fisher Price Zjeżdżalnia Bujak 2w1

To bardzo dobre rozwiązanie, żeby kupić dziecku dwie zabawki za jednym zamachem. Jest to malutka zjeżdżalnia, jednak kiedy się ją odwróci – może służyć za wygodny bujak! Dzięki temu dziecko może poprawić swoją równowagę i motorykę.

Przedział 3-5 lat

SMALL FOOT Zestaw Konstrukcyjny dla Dziecka

Ten produkt to wyjątkowy sposób na rozwój kreatywności. Zadaniem pociechy jest stworzenie unikalnego toru dla małych kulek w ten sposób, by dotarły one do mety na samym dole. Klocki są drewniane, dlatego zabawka jest przyjazna dla środowiska.

SMALL FOOT Mini Kosz Piknikowy Z Herbatką

Zestaw ten jest cudowną propozycją dla wszystkich dziewczynek. Pociecha będzie miała za zadanie przeprowadzenie wesołego posiedzenia ze swoimi zabawkami. Zabawa będzie rozwijała wyobraźnię oraz zdolności manualne, a także estetyczne.

Przedział 6-8 lat

BERG Trampolina Favorit 270cm z siatką Comfort

Trampolina to doskonałe wyposażenie do ogrodu, które wpłynie chociażby na motorykę dziecka i zachowanie równowagi. Warto jednak wspomnieć o tym, że dzięki niej pociecha będzie miała wysiłek fizyczny, który jest konieczny do poprawnego rozwoju.

SMALL FOOT Nici i Koraliki do nawlekania dla dzieci

Ten produkt natomiast zwiększy kreatywność, a dziecko będzie mogło oglądać efekty swojej pracy. Pociecha będzie musiała nawlec koraliki na nić. Co więcej, poprzez obecność liter pociecha może polepszać swoje umiejętności w pisaniu.

Przedział 9-12 lat

SMALL FOOT Zestaw Gier 4w1 szachy, warcaby, kości i tryktrak

W tym wieku dziecko może już śmiało trenować swoją logikę i taktyczne myślenie. Zestaw jest wyjątkowy, ponieważ w jednym pudełku znajdują się aż 4 gry. To również okazja dla rodziców do wspólnej zabawy.

SMALL FOOT Huśtawka okrągła dysk (czerwona)

Huśtawki od lat podbijają serca wielu dzieci. W przypadku tego produktu jednak siedzisko nie jest utrzymywane dwoma linami, ale jedną, przez co dziecko będzie ćwiczyło swoją równowagę.

12-15 lat

SMALL FOOT Kolejka Górska

Zabawka ta jest niezwykle wymagająca pod względem konstrukcyjnym, dlatego młoda osoba będzie musiała poświęcić budowaniu owej kolejki sporo czasu. Nadal jest to jednak niesamowita frajda, a co więcej – tor świeci w ciemności. Celem jest stworzenie drogi dla kulki.

Dodaj komentarz