Menu

Jak nauczyć dziecko wiązać buty? Zabawki do nauki sznurowaniaDzieci muszą nauczyć się dosłownie wszystkiego, dlatego w ich przypadku często stosuje się różnego rodzaju ułatwienia. W przypadku butów pociechy najczęściej ubierają modele na rzepy albo wsuwane, jednak w pewnym momencie warto postawić na egzemplarze ze sznurówkami. Nie wiesz, jak nauczyć dziecko wiązać buty? Spokojnie, nie ma w tym nic trudnego. Czytając dalej, poznasz różne sposoby i ułatwienia!

Nauka sznurowania butów dla dzieci może przybierać różne postacie i wszystko zależy tak naprawdę od preferencji pociechy. Nie jest to nic trudnego, ponieważ praktycznie każdy człowiek potrafi wiązać sznurowadła. To jednocześnie bardzo dobry pomysł, by przenieść sprawność manualną pociechy na wyższy poziom. Sznurowanie bowiem wymaga bardziej precyzyjnych ruchów rękami. Sama nauka natomiast będzie uczyła malucha cierpliwości.

W jakim wieku nauka wiązania butów jest odpowiednia?

Zasadniczo nie ma utartej normy określającej, jaki wiek dziecka jest najlepszy do nauki tej umiejętności. Nadal jednak przyjmuje się, by miało to miejsce przed pójściem malucha do pierwszej klasy. W tym wieku bowiem pociecha zwraca uwagę na rówieśników i może być jej smutno, że jeszcze nie potrafi wiązać butów. Z drugiej strony natomiast może to być idealną motywacją do nauki. Przyjmuje się, że najlepszy jest moment, kiedy rodzic widzi, że dziecko stosunkowo dobrze radzi sobie z manualnymi czynnościami.

Jak nauczyć dziecko wiązać buty?

Najlepiej jest uczyć pociechę, kiedy nie posiada na sobie obuwia – dzięki temu będzie mniej rozproszona. Do tego dobrze sprawdzi się nie tylko zwykłe obuwie, ale na przykład specjalna zabawka do nauki wiązania butów. Taki produkt zachęci malucha do ćwiczeń, a przy tym w jego przypadku sznurowanie na pewno będzie prostsze, więc idealnie, by poznać podstawy.

Takowa zabawka, na przykład drewniany but do nauki sznurowania występuje najczęściej w parzystym zestawie, dzięki czemu rodzic może na bieżąco uczyć pociechę każdego kroku.

Metoda „na króliczka” kluczem do sukcesu?

Nauka wiązania butów jest bardzo prosta i warto posiłkować się zabawnymi porównaniami. Dla przykładu:

  • Na samym początku robimy supeł – główkę króliczka
  • Później robimy jedną pętelkę, jego ucho
  • Dokładamy drugą pętlę, drugie uszko
  • Krzyżujemy pętle na kształt literki X
  • Przekładamy dolne uszko przez górne i zaciągamy – gotowe!

Jaka zabawka do nauki wiązania butów dobrze się sprawdzi?

SMALL FOOT Drewniane Buty Do Nauki Wiązania


Ten zestaw jest doskonałym sposobem na naukę sznurowania. Jako że jest to para butów, to można jednocześnie uczyć dwójkę dzieci, ale też posiadać rekwizyt do pokazywania kolejnych kroków wiązania. Ciekawa kolorystyka i zabawna forma sprawią, że dziecko będzie chętnie ćwiczyło, dlatego na pewno nauczy się dość szybko. Jeden bucik jest niebieski, a drugi różowy. Zestaw wykonano z drewna.

SMALL FOOT Drewniane Buty do Nauki Wiązania


Te buty do nauki wiązania są podobne do wyższego modelu, jednak są bardziej spłaszczone, dzięki czemu sznurowanie jest jeszcze prostsze. Jednocześnie warto pamiętać, że takie zabawki są również odpowiednim pomysłem na prezent dla małego dziecka. W przyszłości na pewno wykorzysta ten produkt. Wcześniej sprawdzi się w ramach ćwiczeń manualnych podczas przewlekania sznurówki przez dziurki. Produkt wykonano z drewna i pomalowano bezpiecznymi farbami. W tym przypadku również jest to komplet dwóch butów.

SMALL FOOT Buty do Nauki Wiązania

Ten produkt także przypomina modele wcześniejsze, jednak jest odrobinę ciekawszy. Przede wszystkim składa się nie z dwóch, ale czterech zabawkowych bucików. Po drugie, umieszcza się je w specjalnej podstawie, dlatego zabawka ma też elementy sortera kształtów. Ilość butów do nauki wiązania zachęci pociechę do zabawy i pozwoli wybrać swoje ulubione. Liczba ta wpływa również na fakt, że produkt jest odpowiednim wyborem w ramach wyposażenia przedszkola. Zestaw wykonano z drewna wysokiej jakości.

Dodaj komentarz