Menu

Dlaczego łamigłówki dla dzieci są świetnym pomysłem?Szukając odpowiedniego prezentu dla swojego dziecka, można natknąć się na całą masę produktów. Z tego powodu rodzi się pytanie, które sprawdzą się najlepiej? Zabawki bowiem powinny nie tylko zgodnie ze swą definicją bawić, ale też posiadać walory edukacyjne, które wspomogą rozwój pociechy. Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem są łamigłówki dla dzieci. Dlaczego dobrze się nimi zainteresować i które produkty warto kupić?

Słynny fizyk Albert Einstein sam mawiał, że zabawa jest najwyższą formą nauki. Jest to związane z przystępnością chłonięcia wiedzy w ten sposób. Nie da się zaprzeczać, że dla pociechy bardziej atrakcyjne jest skorzystanie np. z kolorowego liczydła, niż siedzenie nad kartką papieru itd. Chęć do zabawy i ciekawość malucha sprawiają, że rozwój jest niesamowicie skuteczny! Z tego powodu tak wiele dzisiaj mówi się o właściwym doborze zabawek dla malucha.

Łamigłówka dla dzieci przede wszystkim trenuje logiczne myślenie. Zachęca dziecko do podejmowania nowych działań, by ostatecznie znaleźć to najbardziej skuteczne. Może się to odbić na całej, także dorosłej przyszłości obecnego malca. Nauka logicznego myślenia wcale nie jest nudna, a owocuje szybszym radzeniem sobie w kryzysowych sytuacjach, spoglądaniem na dany temat z różnych perspektyw.

Oczywiście, dziecko powinno się zachęcać do mocniejszego skupienia i pokazania, że nie jest to nic trudnego, ani nudnego. Rodzic może na przykład zachęcać malca do podjęcia wyzwania oferując nagrodę, chwaląc za postęp i motywując. Jednak by maluch czuł się w pełni komfortowo, dany produkt powinien być do niego odpowiednio dobrany. Najlepiej jest posiłkować się oznaczeniami wiekowymi na konkretnych propozycjach, ale trzeba pamiętać, że każdy maluch rozwija się w swoim tempie, a więc warto brać poprawkę na owe oznaczenia, by przypadkiem nie kupić prezentu zbyt prostego dla pociechy.

Warto zwracać uwagę na materiał wykonania produktu. Wiele mówi się o ekologii i zagrożeniach spowodowanych między innymi zbyt dużą produkcją plastiku generującą horrendalne ilości nieulegających biodegradacji odpadów. Przez to polecamy postawienie na zabawki drewniane.

Na rynku można znaleźć łamigłówki matematyczne dla dzieci, ale też logiczne, motoryczne i wiele więcej. Różnorodność produktów może wbrew pozorom utrudnić wybór, dlatego w celu ułatwienia przygotowaliśmy poniższe zestawienie.

Ciekawe łamigłówki dla dzieci

Labirynt Łamigłówka ZOO Magnetyczna Classic World

Labirynt to doskonała propozycja dla każdej pociechy. Tego rodzaju łamigłówki logiczne dla dzieci uczą znajdowania nowych rozwiązań i podążania do celu. Korzystanie z tego produktu może także sprawdzić się w przypadku zabawy rodzica z maluchem, ponieważ przez labirynt należy przeprowadzić magnetyczną kulkę, w czym pomagają dwa narzędzia dołączone do opakowania. Zabawka jest drewniana.

SMALL FOOT Drewniana Łamigłówka

Ten produkt to 4 łamigłówki dla dzieci o bardzo ciekawej formie. Drewniane zabawki zostały skonstruowane w taki sposób, by rozmontowanie poszczególnych elementów było niełatwe. Z tego powodu dziecko będzie musiało obejrzeć produkt z każdej strony, ruszać poszczególnymi częściami, aż uda jej się całkowicie go rozmontować. Dzięki temu ćwiczy się nie tylko logiczne myślenie, ale też cierpliwość. Po rozłożeniu zabawek można spróbować je złożyć ponownie. Łamigłówki wykonano z drewna.

SMALL FOOT Drewniana Gra Sudoku

Sudoku to bardzo ciekawa gra, która niemało ćwiczy logiczne myślenie i skupienie. Plansza składa się z 9 pól, w których umieszcza się po 9 klocków. Celem gry jest szybkie ułożenie klocków w taki sposób, by w owym polu znalazły się cyfry od 1 do 9, jednak by ich położenie nie dublowało się z każdym innym polem. Zabawka ta może być także wstępem do nauki liczenia. Produkt został wykony z ekologicznych materiałów, pomalowano go bezpiecznymi dla dziecka farbami.

Dodaj komentarz