Menu

TOP5 zestawów klocków dla dzieciKlocki to jedna z ulubionych zabawek wśród dzieci, w związku z tym, że oferta klocków jest bardzo duża znalezienie odpowiedniego zestawu najlepszych klocków dla dzieci często może okazać się ciężkim zadaniem. W związku z tym postanowiliśmy przygotować ranking klocków dla dzieci, który ułatwi znalezienie ciekawych zestawów dla swojego dziecka. Jeżeli zastanawiasz się jakie klocki dla dzieci będą najlepsze, to zapoznaj się z naszym rankingiem klocków i zobacz, jakie są nasze propozycje!

  1. BIG Klocki Świnka Peppa dom willa 107 elementów z figurkami

Ranking klocków dla dzieci otwiera zestaw klocków inspirowany popularną animacją, której bohaterką jest Świnka Peppa. Komplet składa się z aż 107 elementów, które po ukończeniu budowli stworzą piękną willę, w której mieszka Peppa razem ze swoją rodziną. Dom Peppy posiada trzy kondygnacje oraz ogród. Zestaw został wyprodukowany przez firmę Big i charakteryzuje się bardzo dużą dbałością o szczegóły. Klocki zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa, dzięki któremu są wytrzymałe. W komplecie znajdują się również piękne naklejki, które pozwalają na udekorowanie zbudowanego domku. W zestawie znajdują się również figurki przedstawiające Peppę i członków jej rodziny. Bardzo istotne jest też to, że klocki z tego zestawu można bez problemu łączyć z klockami LEGO Duplo, dzięki czemu Twoje dziecko może wyzwolić w sobie nieograniczone pokłady kreatywności. Klocki są przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej 18 miesięcy

  1. Wader Zestaw Narzędzi Młyn Koparka 330 elementów Mały Konstruktor

Kolejną pozycją, która zdecydowanie zasługuje na uwagę, jest zestaw Mały konstruktor, który składa się z aż 330 elementów. Ten zestaw klocków pochodzi od znanego i cenionego producenta zabawek Wader, marki działającej na rynku zabawek dla dzieci już od ponad 30 lat. Klocki są całkowicie bezpieczne nawet dla bardzo młodych konstruktorów, sugerowany przez producenta wiek zaczyna się od trzech lat. Zestaw składa się z wielu prostych w konstruowaniu elementów, które pozwalają na rozwijanie kreatywności, a także zdolności manualnych dziecka. Dzięki ogromnej ilości klocków zawartych w zestawie można stworzyć nie tylko proponowane przez producenta koparkę i młyn, ale również całą masę innych ciekawych konstrukcji. Klocki znajdujące się w zestawie zostały wykonane z dużą starannością, dzięki czemu bardzo dobrze do siebie pasują i świetnie się trzymają. Oprócz tego, wysokiej jakości plastik, z którego zrobione są te zabawki, zapewnia dużą trwałość.

  1. PlayMais® BASIC 1000 – kukurydziane klocki plastyczne

Ciekawą alternatywą dla klasycznych klocków mogą okazać się kukurydziane klocki plastyczne. Elementy zawarte w tym zestawie pochodzą od sprawdzonego producenta zabawek PlayMais i zostały wykonane ze skrobi kukurydzianej, którą zafarbowano barwnikiem spożywczym. W zestawie znajduje się aż tysiąc elementów, które pozwalają na tworzenie niesamowitych konstrukcji. Jedynym ograniczeniem w kreowaniu nowych ciekawych form jest wyobraźnia. W celu korzystania z klocków warto będzie delikatnie je nawilżyć, dzięki czemu będą mogły dobrze się ze sobą łączyć.

  1. Drewniane klocki Viga Toys Farma 50 elementów

Następną pozycją rankingu klocków dla dzieci jest zestaw drewnianych klocków firmy Viga Toys. Klocki pozwalają na zbudowanie farmy składającej się z 50 różnych elementów. Dzięki swojej konstrukcji, świetnie sprawdzą się w przypadku dzieci, które mają przynajmniej dwa latka. Dzięki tym drewnianym klockom może poprawić się precyzja dziecięcych rączek, a także koordynacja wzrokowo-ruchowa. W pudełku znajdują się różnorodne elementy z kolorowymi wzorami, takimi jak chociażby zwierzęta czy rośliny.

  1. Klocki EDUKACYJNE Wafle DOM Ogrodzenie DOMEK

Ostatnią, lecz nie mniej ciekawą propozycją z naszego rankingu zabawek dla dzieci, są klocki edukacyjne marki Woopie. Klocki zostały stworzone w taki sposób, że można je łatwo połączyć pod różnym kątem. W zestawie znajduje się 20 elementów, które pozwalają na zbudowanie ciekawych konstrukcji takich jak domek, samochodzik i wiele innych. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Dodaj komentarz