Menu

Prezenty na święta dla dzieci – jakie powinny być?Kiedy zbliżają się święta, dorośli stają przed trudnym zadaniem, czyli dowiedzeniem się, jakie upominki dla najmłodszych sprawdzą się najlepiej. To istotny wybór, ponieważ trzeba mieć świadomość, iż maluchy rozwijają się podczas zabawy. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć dla Ciebie małe ułatwienie, którym jest niniejszy tekst. Pomoże Ci on znaleźć idealny prezent na święta dla dzieci!

Na rynku przed świętami można znaleźć całą masę produktów, które ze względu na swoją ilość, zamiast pozornie ułatwiać, to utrudniają wybór dobrego upominku. By znaleźć odpowiedni prezent  na święta dla dzieci, należy zastanowić się, co dane dziecko lubi robić. Jednocześnie dobrze mieć na uwadze, że zabawki na święta dla dzieci powinny wzbudzić ciekawość, a więc np. kolejna paczka puzzli nie sprawdzi się dobrze, kiedy maluch ułożył już dziesiątki takowych układanek. Szczególnie trudne zadanie mają osoby, które nie są rodzicami malca, ponieważ mogą nie wiedzieć, jakie preferencje ma pociecha.

Idealne zabawki dla dzieci na święta to na przykład klocki. To dość uniwersalne rozwiązanie, zwłaszcza, iż kupno nowego zestawu klocków urozmaici korzystanie z tych, które już są w posiadaniu malca. Często bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Dobrze jednak przed zakupem dowiedzieć się, czy pociecha korzysta np. z LEGO lub Duplo. Co ciekawe, istnieją zamienniki pasujące do owych klocków, jednak wyróżniające się niską ceną.

Trzeba także pamiętać o dopasowaniu produktu do wieku dziecka. Dla niemowlaków dobrym pomysłem będzie pluszowy miś, gryzak lub grzechotka. Starsze maluchy są bardziej wymagające i w wieku kilku lat zabawki na święta dla dziewczynek będą inne, niż prezent pod choinkę dla chłopca.

W każdym przypadku warto stawiać na zabawki edukacyjne. Wspomniane klocki ćwiczą wyobraźnię i kreatywność. Można jednak kupić produkty wymagające refleksu, koncentracji etc. Świetnie sprawdzają się np. zabawkowe instrumenty, takie jak bębenki, cymbałki, a nawet małe gitary – zależnie od wieku malca.

Świetnym rozwiązaniem są także gry planszowe, ponieważ te zawsze zapewniają świetną zabawę, a przy tym uczą zasad rywalizacji. Do tego wymagają zabawy z innymi, a więc dadzą ubaw także rodzicom, rodzeństwu.

Dobrze, kiedy maluch rozwija się w wielu płaszczyznach, a więc kiedy posiada np. dużo zabawek ćwiczących pamięć, jednak żadnej dotyczącej refleksu, to dobrze jest to zmienić, kupując właśnie takowy upominek.

Jaki prezent na święta dla dzieci wybrać?

SMALL FOOT Przebijanka dla dzieci


Ten produkt świetnie wpływa na ćwiczenie refleksu, a przy tym daje masę frajdy. Jest bardzo prosty w swojej konstrukcji. Kiedy dziecko uderzy młotkiem w jedną główkę, druga podniesie się do góry, a więc zabawa może trwać bardzo długo! Przy tym wszystkim produkt jest nieduży i wykonano go z drewna.

SMALL FOOT Pluszowy Lis


Pluszaki to uniwersalne zabawki, które sprawdzą się u dzieci w różnym wieku i o różnej płci. Z tego powodu prezentowany model jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla noworodka, jak i kilkuletniej pociechy. Wykonano go z bezpiecznych materiałów. Przedstawia wesołego liska i zachęca ciekawą kolorystyką.

Klocki Blocki MyFireBrigade Wóz Strażacki 244 el.

Klocki Blocki to bardzo ciekawa firma, która zajmuje się tworzeniem klocków do złudzenia przypominających popularne LEGO. Dzięki temu propozycje obu marek są ze sobą kompatybilne. Opisywany zestaw przedstawia wóz strażacki. Istnieje wiele ciekawych modeli oferowanych przez Klocki Blocki, dlatego zachęcamy do zapoznania się z innymi produktami marki. W każdym przypadku można liczyć na atrakcyjną cenę.

SMALL FOOT Drewniana Łamigłówka (4szt.)


Zestaw czterech łamigłówek, które na pewno spodobają się Twojemu dziecku. Sprawdzą się jako pomysł na prezent dla dziecka, ponieważ rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą cierpliwość, a przy tym będą dobrym rozwiązaniem zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

SMALL FOOT gra zręcznościowa balansująca – żabka

Ten produkt także jest dosyć uniwersalny. Zadaniem dziecka jest układanie walców na wahającej się podstawie w kolejności narzuconej przez kostkę. Zabawka rozwija koncentrację, logiczne myślenie i cierpliwość.

Dodaj komentarz