Menu

Dlaczego warto kupić dziecku drewniane klocki?Photo by Wooden Earth Ltd (https://www.woodenearth.com/)

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że zabawki znacznie wpływają na rozwój ich pociechy. Z tego powodu rodzić się może pytanie, co kupić najlepiej i na co dana rzecz wpłynie. Okazuje się, że doskonałym pomysłem są klocki drewniane dla dzieci! Dlaczego warto postawić na rozwiązanie stosowane od lat?

Drewniane klocki dla dzieci to świetny pomysł na prezent, ponieważ sprawdzą się zarówno w bawialniach chłopców, jak i dziewczynek. Są znane od lat i najpewniej bawili się nimi rodzice dzisiejszych malców, dziadkowie, pradziadkowie. W wielu przypadkach można je kupować pociechom mającym około roczek. Dzięki temu dzieci uczą się lepszego chwytania oraz zwiększają się ich ogólne zdolności manualne i motoryka. Dochodzi do tego rozwój wyobraźni, a ta u dzieci jest szczególnie zaskakująca. Nauka kreatywnego myślenia przydaje się na całe życie, ponieważ daje możliwość nietuzinkowego odnajdywania wyjść z różnych sytuacji, a także przydaje się w pracy w dorosłym życiu. Co więcej, klockami naprawdę trudno jest się znudzić, ponieważ jedynym ograniczeniem w zabawie jest wspomniana wyobraźnia. Nierzadko zdarza się, że pociecha mimo posiadania wielu zabawek bawi się głównie klockami przez wiele lat dzieciństwa!

Niemal każdy pewnie zauważył, że w dzisiejszych czasach głośno mówi się o ekologii. Nie można się temu dziwić, ponieważ z roku na rok lato jest cieplejsze, zwierzęta przedwcześnie budzą się ze snu, a później spotykają z przymrozkiem itd. Jest to związane między innymi z wytwarzaniem plastiku, podczas produkcji którego do atmosfery trafia sporo dwutlenku węgla i innych niebezpiecznych związków. Plastik ten nierzadko jest też wyrzucany w nieodpowiednich miejscach, przez co zatruwa środowisko. Dlatego właśnie klocki drewniane dla dzieci są świetnym wyborem – dają zabawę i są ekologiczne!

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy kupić pierwsze klocki dla dziecka. W tym przypadku należy przede wszystkim obserwować swoją pociechę (dany malec może rozwijać się szybciej od innych), jak i czytać oznaczenia na opakowaniach. Uznaje się, że pierwsze klocki dla niemowlaka można kupić w okolicach 11 miesiąca życia, jednak te nie powinny być skomplikowane, a najlepiej, jeżeli będą posiadały formę układanki, na przykład

SMALL FOOT Puzzle Drewniane Klocki

Zabawa w tym przypadku polega na dopasowywaniu odpowiednich elementów do określonych podstaw. To dobra opcja dla najmniejszych pociech, ponieważ te raczej i tak nie będą zainteresowane budowaniem złożonych, kreatywnych konstrukcji. Model posiada klocki o dużych rozmiarach, dzięki czemu nie ma możliwości przypadkowego połknięcia jakiegoś elementu przez pociechę. Istotny jest również fakt, że poszczególne części wyróżniają się różnymi, pastelowymi barwami, dzięki czemu najmłodsi podczas zabawy mają dobrze stymulowany wzrok. Produkt ten może służyć także do nauki nazywania barw!

Inaczej sprawa wygląda w przypadku pociech, które są już starsze. Tutaj można wyróżnić wiele propozycji, choć oczywiście najbardziej uniwersalną będzie zestaw składający się z wielu elementów, który pozwala na dowolne budowanie tego, co dziecka dusza zapragnie. Dobrym przykładem jest

 

Viga 59696 Klocki 100 elementów – colorful set!

W zestawie znajduje się 100 kolorowych elementów. Produkt jest przeznaczony dla dzieci powyżej drugiego roku życia.

Często jednak pociechy są bardziej spragnione wyzwań i interesują je drewniane klocki dla dzieci, którymi zabawa posiada określony cel, czyli np. ułożenie konkretnej budowli. Przez to warto kupić malcowi

SMALL FOOT Drewniany Domek do Budowania

W tym przypadku dziecko ma możliwość samodzielnego zbudowania niewielkiego domku, a także zaaranżowania jego powierzchni, ponieważ w zestawie znajdują się 23 małe mebelki.

Mali majsterkowicze na pewno szukają czegoś więcej, dlatego idealnym prezentem dla takich maluchów będzie kupno

SMALL FOOT Zestaw Konstrukcyjny dla Dziecka

Ten model składa się z wielu kolorowych elementów, które mają stworzyć drogę dla malutkich kulek. To świetna, kreatywna zabawa, jednak małe dzieci potrzebują nadzoru rodzica, by owych kuleczek nie połknąć.

Dodaj komentarz