Menu

Rodzaje wózków dziecięcych – jaki będzie najlepszy?Pojawienie się dziecka w rodzinie jest dla rodziców szczęśliwym dniem, ale też początkiem niesamowicie skomplikowanej i trudnej drogi. Nierzadko wiele pytań mało doświadczonych opiekunów dotyczy wyboru wózka dziecięcego. Nie wiesz, jaki wybrać? Czytając dalej, dowiesz się, na co zwracać uwagę przy kupnie oraz jakie modele są najczęściej spotykane na rynku!

Wózek dziecięcy to akcesorium obowiązkowe, ponieważ takowy produkt umożliwia nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne transportowanie malucha. Na rynku jednak można się spotkać z wieloma rodzajami tego typu pojazdów, dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Rodzice z całego świata potwierdzają, że najlepszym rozwiązaniem na początek są wózki głębokie, tak zwane gondole. Posiadają stosunkowo wysokie ściany, a dziecko leży na płaskim podłożu. Uznaje się, że to dobre wyjście dla pociech do około 6 miesiąca życia. Podczas wyboru należy dobrze dopasować wymiary, ponieważ np. dobrze dobrany model do wzrostu dziecka za miesiąc może już się okazać za mały – zawsze należy planować z wyprzedzeniem. Gondole są stosunkowo duże, a przy tym większa pociecha będzie chętna do szybkiego opuszczenia wózka, dlatego w tym wypadku lepiej sprawdzi się inny typ takowego pojazdu.

Chodzi oczywiście o wózek spacerowy! Tego rodzaju produkty prezentują się już zgoła inaczej, ponieważ pociecha nie będzie w nich leżeć, ale siedzieć. Z tego powodu wózek dziecięcy musi posiadać dodatkowe zabezpieczenia, by przez przypadek dziecko nie wypadło z niego. Mowa o zapinanych pasach bezpieczeństwa (koniecznie regulowanych), a także barierce.

Ciekawym rozwiązaniem jest też wózek dziecięcy wielofunkcyjny. Tym mianem określa się produkty takie jak wózek dziecięcy 3 w 1, 2 w 1 itd. Chodzi o to, że konstrukcja wózka umożliwia np. zdemontowanie gondoli i włożenie fotelika ze spacerówki. To bardzo wygodne rozwiązanie, jednak należy widzieć, że w pewnym wieku gondola tak czy inaczej nie będzie używana. Jest to natomiast ciekawy pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy.

Zastanawiając się, jaki wózek wybrać należy skupić się nie tylko na typie, ale też innych aspektach produktu. Przede wszystkim osoby podróżujące powinny zaopatrzyć się w model o składanej konstrukcji, dzięki czemu wózek z łatwością będzie się dało umieścić w bagażniku samochodu. Dochodzi do tego także materiał wykonania owej konstrukcji – powinien być lekki i wytrzymały. Najlepiej w tym zakresie sprawdza się aluminium. Co również ważne, dziecku musi być wygodnie, a więc dobrze postawić na miękkie wyścielenie wózka. Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na solidność kół. Czasami spaceruje się w trudniejszych warunkach, niż po płaskim chodniku, dlatego wątpliwej jakości kółka mogą się zniszczyć. Dobrze także, gdy są zaopatrzone w hamulec. Lepsze wózki dziecięce posiadają również amortyzację.

Dla wygody rodzica natomiast warto stawiać na modele wyposażone w kieszenie, dzięki czemu w wózku będzie on mógł również przechować prowiant, pieluchy, butelkę, ubranka na zmianę. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w stoliczek do karmienia, co ułatwia przebywanie z pociechą na zewnątrz przez dłuższy czas, niż krótki spacer.

Jakie wózki wybrać?

Milly Mally Wózek Meteor Green (0376, Milly Mally)


Jest to bardzo dobry wózek spacerowy. Wyróżniają go podwójne koła zapewniające stabilność. Siedzisko jest duże i wygodne. W zestawie znajduje się kosz na zakupy. To nie wszystko, ponieważ wózek posiada w komplecie osłonę na nogi pełniącą funkcję śpiworka, folię przeciwdeszczową, barierkę. Oparcie jest regulowane, podobnie podnóżek.

Milly Mally Wózek Vip Black-Gray (0196, Milly Mally)


Ciekawym urozmaiceniem tego wózka jest stolik do karmienia z miejscem na kubek/butelkę. Model posiada duży kosz zakupowy, dwustronną tapicerkę, regulowane siedzisko, osłonkę przeciwdeszczową i osłonę na nóżki, podwójne koła z amortyzacją, hamulec.

Milly Mally Wózek Royal Purple (0266, Milly Mally)


Ten wózek posiada wygodny system składania, wygodne siedzisko z regulacją, antypoślizgowe rączki, możliwość dostosowania oparcia do pozycji leżącej, folię przeciwdeszczową w komplecie, pojemny kosz, osłonę na nóżki, uchwyt na kubek.

Dodaj komentarz