Menu

Jeździk dla dziecka – jaki wybrać?Jeździki do bardzo popularne zabawki, z których prawdopodobnie większość osób korzystała w czasach dzieciństwa. Przez to warto sprawić taki prezent swojej pociesze, choć nie jest to jedyny powód. Okazuje się bowiem, że takowy produkt może wspomóc rozwój malca! Czytając dalej, dowiesz się, jaki jeździk dla dzieci sprawdzi się najlepiej!

Każde dziecko szybko się rozwija w pierwszych etapach swojego życia. Z tego powodu warto dbać o to, by malec był aktywny ruchowo. Dzięki temu cały organizm, a nawet kondycja psychiczna odpowiednio się rozwijają. Przez to maluch może szybciej poznawać świat i lepiej przyswajać wiedzę!

Jeździk to zabawka mogąca się poruszać dzięki obecności kół, posiada siedzisko i kierownicę ułatwiającą utrzymanie równowagi i sterowanie. Czasami przyjmuje formę zminiaturyzowanych pojazdów, takich jak samochodzik dla dziecka (imitujący np. istniejący pojazd silnikowy), rowerek itd.

Stosowanie jeździka sprawia, że malec może być bardziej mobilny. Jeżeli jeszcze nie chodzi najlepiej, to takowa zabawka pozwoli mu swobodnie i przede wszystkim bezpiecznie się przemieszczać. Dzięki temu może szybciej poznawać otaczający go świat! To nie wszystko, ponieważ jeździk może ułatwić naukę chodzenia, gdyż będzie zachęcał pociechę do szybszego przemieszczania się o własnych siłach i wspomoże „lekcje” utrzymania równowagi. Do tego dochodzi rozwój sprawności ruchowej i koordynacji.

Kiedy najlepiej jest postawić na tę zabawkę? Uznaje się, że jeździk dla rocznego dziecka to odpowiednia propozycja. Oczywiście, wszystkie pociechy rozwijają się w swoim tempie, dlatego w niektórych przypadkach taki produkt będzie odpowiedni nawet dla kilkumiesięcznego malucha!

Jaki jeździk dla dzieci wybrać?

Milly Mally Junior Red (0241, Milly Mally)

To idealny jeździk dla chłopca. Ma ciekawą formę – to samochodzik dla dziecka, a jego szczególną cechą jest umieszczenie na froncie grafiki przedstawiającej Zwierzaka, kultowego perkusisty ze znanej serii filmów kukiełkowych Muppet Show. Czerwony kolor zachęca do zabawy. Zabawka ma duże koła zapewniające większą stabilność.

Pojazd Bravo Fast

W tym przypadku mowa o propozycji dla małych dam. Ten jeździk dla dziewczynki posiada estetyczne wzornictwo – pojazd ma biało-różową kolorystykę. Model wyposażono w przyciski, które uruchamiają wesołe melodyjki. Pod siedziskiem znajduje się schowek, w którym pociecha może ukryć np. ulubionego pluszaka. W kierownicy jest także klakson manualny. Do zasilenia mechanizmów dźwiękowych potrzebne są dwie baterie AAA. Jeździk dla dzieci posiada rączkę, która pomaga w prowadzeniu malca.

SMALL FOOT Motor Activity Cart „Workbench” – jeździk motoryczny z sorterem kształtów

Ten jeździk dla dzieci nie spełnia wyłącznie funkcji ciekawego pojazdu! Jest to związane z faktem, iż korpus zabawki posiada otwory o różnorodnych kształtach, a w zestawie można znaleźć klocki im odpowiadające. Jest to więc nie tylko jeździk, ale też sorter pozytywnie wpływający na sprawność manualną malucha. W komplecie znajdują się także zabawkowe narzędzia do majsterkowania. Nie można też zapominać, że jest to produkt ekologiczny – został wykonany z drewna!

Milly Mally Pojazd Racer Red (0976, Milly Mally)

Ten samochodzik dla dziecka wyróżnia ciekawa forma. Przypomina bowiem z frontu karoserię aut marki Audi. To świetny jeździk dla chłopca! Posiada z tyłu zabezpieczenie przed wypadnięciem, a pod siedzeniem umieszczono schowek/bagażnik, w którym można ukryć zabawki. Kierownica ma klakson, a przyciski na niej umieszczone włączają cztery melodyjki. Jeździk posiada zabezpieczenie przed wywróceniem się. Koła przednie są skrętne, co ułatwia zabawę.

SMALL FOOT Jeździk Koparka dla Dziecka

Ten jeździk różni się znacznie od powyższych, ponieważ nie tylko spełnia swoją podstawową rolę. Zabawkę bowiem wyposażono w łyżkę koparki, którą steruje się z pomocą wajch umieszczonych przed siedzeniem kierowcy. Duże kółka wpływają na stabilność. Ze względu na swoją funkcjonalność i formę, jeździk jest przeznaczony dla pociech w wieku ok. 3 roku życia.

Dodaj komentarz