Menu

Jak wybrać najlepsze łóżeczko dla dziecka?Pociechy od pierwszych dni niesamowicie szybko się rozwijają i dzieje się to nie tylko podczas dziennych aktywności, ale też snu, który pozwala pociesze przyswoić nowo poznane zjawiska i nie tylko. Z tego powodu każdy malec potrzebuje odpowiedniego łóżeczka, w którym poczuje się bezpiecznie i będzie miał zapewnioną wygodę. Jakie łóżeczko dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?

Sen jest ważną częścią życia każdego człowieka, a w szczególności dzieci. Kiedy te słodko śpią, ich organizm nadal prężnie się rozwija, dlatego nie bez powodu ów sen wpływa na jakość życia każdego malca. Okazuje się, że spokojne noce i drzemki pozwalają pociesze szybciej się rozwijać. Odpowiednie łóżeczko wbrew pozorom ma spore znaczenie, ponieważ jeżeli dany model nie jest dostatecznie wygodny, niemowlę będzie się budziło, co najpewniej zaowocuje także płaczem. W takim razie, jakie łóżeczko dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Kupując łóżko dla noworodka, czy też później niemowlaka, powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które nie tylko są ważne dla pociechy, ale też rodzica.

Przede wszystkim łóżeczko powinno mieć odpowiedni rozmiar. Okazuje się bowiem, że czasami malec korzysta z niego nawet dwa lub trzy lata. Z tego powodu powinno być odpowiednio duże, ale także posiadać wysokie barierki, by uniemożliwić maluchowi wydostanie się bez wiedzy opiekuna.

Istotna jest także konstrukcja, która nie powinna być nader ciężka. Jest to związane z faktem, że czasami zaistnieje konieczność przeniesienia takowego mebla. Nadal jednak warto postawić na solidne wykonanie, ponieważ w przeciwnym wypadku – kiedy pociecha będzie już samodzielnie wstawała – będzie mogła zniszczyć produkt. Ważne jest to, by wystające elementy konstrukcyjne były ukryte lub schowane (na przykład śruby, zatrzaski), żeby malec nie mógł zrobić sobie przez przypadek krzywdy.

Nie można zapominać o tym, co szczególnie wpływa na komfort snu. Chodzi oczywiście o materac. Ten musi być odpowiednio miękki, jednak nie zbytnio, gdyż pociecha może poczuć dyskomfort spowodowany problemami z poruszaniem się. Dobrze także, kiedy ów materac posiada atest i jest obleczony nieprzemakalnym materiałem.

Czasami dobrze jest skupić się na dodatkowych cechach takowych produktów. Okazuje się, że nierzadko łóżeczka są wyposażone w kółka ułatwiające przemieszczanie, a także moskitierę, co zapewnia bezpieczeństwo pociesze zabranej np. do ogrodu. Ciekawym elementem niektórych modeli jest też możliwość kołysania, co ułatwia uśpienie malca.

Jakie łóżeczko dla noworodka, niemowlaka? Oto nasze propozycje!

Milly Mally Łóżeczko Mirage Blue Bird 0445

To łóżeczko dla dziecka jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, jednak szczególną jego cechą jest fakt, iż doskonale sprawdzi się zarówno jako łóżko stacjonarne, jak i turystyczne. Model posiada kółka, dzięki czemu można swobodnie zmieniać jego położenie. W komplecie znajduje się miękki materacyk, a także torba do transportu. Ten egzemplarz wyróżnia prosty mechanizm składania i moskitiera w komplecie.

Side by Side COFFE Milly Mally

W tym przypadku mowa nie tylko o łóżeczku, ponieważ ten model może działać na zasadzie tradycyjnej kołyski. Część z okienkiem można rozpiąć, by niejako połączyć to łóżeczko z łóżkiem rodziców. Ułatwi to regulacja wysokości. Model waży niecałe 10 kg, dlatego bardzo prosto się go przenosi. Materac w komplecie jest gruby na 6 cm. Produkt jest zgodny z normą EN 1130.

Milly Mally Jane Gray

Ten egzemplarz również spełnia rolę kołyski, jednak gondola kołysze się w innej osi. Model jest bardzo lekki i posiada w zestawie moskitierę, dlatego będzie świetnym wyborem do ogrodu. Antypoślizgowe nóżki wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo stosowania, a kieszeń na przybory pozwala zawsze mieć pod ręką najpotrzebniejsze akcesoria, takie jak pieluszki, butelka do karmienia. Boki tego łóżeczka/kołyski zostały wykonane z siatki, co zapewnia świetną cyrkulację powietrza – produkt jest szczególnie doceniany latem.

Dodaj komentarz