Menu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?Przyjście dziecka na świat wiąże się z pojawieniem się masy nowych obowiązków. Jednym z nich jest podstawowe zaopatrzenie pociechy, co wymaga z kupna masy akcesoriów, spośród których wyjątkowo ważny jest wózek, ponieważ umożliwia bezpieczne transportowanie malca. W takim razie, na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?

Wózek jest podstawowym wyposażeniem każdego rodzica. Dzięki niemu można zabrać dziecko na spacer, do bliskich w odwiedziny itd. Nierzadko zdarza się, że wyprawa na spacer trwa dość długo, dlatego ów wózek powinien być przede wszystkim wygodny. Zarówno dla dziecka, które będzie bardziej spokojne w takowym modelu, jak i dla rodzica w prowadzeniu, ponieważ w przeciwnym wypadku zwykły spacer może być nużący. Tym bardziej, jeśli rodzic jednocześnie musi opiekować się dzieckiem i załatwiać różne potrzebne sprawy, takie jak na przykład robienie zakupów.

Dziecko potrzebuje wózka około dwa bądź trzy lata. Pierwsze kilka miesięcy spędza w gondoli, dlatego na tym typie warto skupić się na początek. Owa gondola powinna być przede wszystkim szeroka. Dzięki temu maluch będzie mógł poczuć się w niej swobodnie. Do tego dochodzi fakt, że malec szybko się rozwija, a więc też rośnie. Z tego powodu dobrze jest kupić większy model. Tkanina obicia powinna posiadać atest, a do tego zapewniać dobrą cyrkulację obicia – w przeciwnym wypadku pociecha może szybko się zgrzać, co najpewniej zaowocuje płaczem. Nie można zapominać także o bezpieczeństwie dziecka. Przez to należy wybierać wózki, których elementy konstrukcyjne są ukryte.

Wymiary wózka dziecięcego, niezależnie od tego, czy chodzi o gondolę, czy o spacerówkę, powinny być większe, niż w danym momencie jest samo dziecko. Jest to związane ze wspomnianym faktem, iż małe pociechy szczególnie szybko rosną.

Siedzisko spacerówki powinno być przede wszystkim wygodne, a więc wyścielone miękkim materiałem. Sprawa jest podobna jak w przypadku obicia gondoli. Tkanina powinna być odporna na zabrudzenia, a przy tym oddychająca. Dobrze, kiedy posiada atest. Bardzo ważne jest to, by spacerówka miała pasy bezpieczeństwa, koniecznie z regulacją. Dzięki temu nie będzie ryzyka, iż pociecha wypadnie. Dobry wózek umożliwia także przypięcie barierki.

Budka w każdym przypadku powinna być wodoodporna, dzięki czemu zabezpieczy pociechę przed deszczem, często też wiatrem. Warto zwrócić uwagę na to, czy budka działa cicho. Jest to związane z faktem, że śpiące dziecko może przez trzaski i szuranie się obudzić bądź zwyczajnie rozproszyć, na przykład podczas karmienia.

Konstrukcja wózka powinna być lekka, a jednocześnie trwała. Dobrze w tym przypadku sprawdza się aluminium, czyli metal wytrzymały o niskiej wadze. Przytwierdzone do ramy koła natomiast powinny być duże, najlepiej pompowane. Koniecznie muszą być wyposażone w hamulec.

Warto zwracać uwagę także na dodatkowe akcesoria, takie jak śpiworek, nieprzemakalna narzuta, jak i miejsce na bagaż, co pozwala wykonać zakupy lub po prostu zabrać potrzebne rzeczy na spacer, takie jak pieluszki, pożywienie.

Wózek dziecięcy powinien także się składać, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca podczas przechowywania, a przy tym umożliwi przewożenie samochodem.

Jakie wózki warto kupić?

Milly Mally Wózek Vip Black-Gray (0196, Milly Mally)

Model ten jest oczywiście spacerówką. Posiada duże i amortyzowane koła z hamulcami. Siedzisko jest bardzo wygodne, a pociecha zostanie zabezpieczona z pomocą pasów. Co istotne, ten czarny wózek dla dziecka wyposażono w tackę ułatwiającą karmienie. Model oferuje trójstopniową regulację oparcia, budkę z zamykanym okienkiem, regulowany podnóżek, część bagażową i osłonkę przeciwdeszczową.

Milly Mally Wózek Royal Green (0269, Milly Mally)

Ta spacerówka posiada bardzo lekki stelaż, a przy tym oferuje regulację oparcia, podnóżka i 5-punktowy pas bezpieczeństwa. Rączki są antypoślizgowe. Wspomniane oparcie może zostać rozłożone do postaci leżącej. Koła mają amortyzację, a komfort stosowania zwiększa folia przeciwdeszczowa i zdejmowalna barierka.

Dodaj komentarz