Menu

Wio, koniku! Najlepsze bujaki dla dzieciKtóż nie słyszał wcześniej o słynnych konikach na biegunach? Tego rodzaju zabawki nie bez przyczyny są stosowane od pokoleń, ponieważ nie tylko bawią, ale też pomagają w rozwoju. Na rynku znaleźć można różne bujaki dla dzieci, dlatego niniejszy wpis pomoże Ci znaleźć odpowiedni produkt dla swojej pociechy!

„Zwykła zabawka, mała huśtawka, a rozkołysze, rozbawi […] Każdy powinien go mieć!” – tę słynną piosenkę znają wszyscy. Nie można się dziwić, że powstała, ponieważ dzieci zwyczajnie uwielbiają się bujać. Z tego powodu rodzice często kupują kołyski, rytmicznie bujają też maluchami, trzymając je na rękach. Konik na biegunach to zabawka uniwersalna, odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, więc tym bardziej warto ją kupić!

Dzieci są przyzwyczajone do bujania jeszcze zanim opuszczają brzuch mamy. Kiedy natomiast dorastają, same rytmicznie wykonują ruchy do przodu i tyłu, ponieważ jest to na swój sposób uspokajające. Niewiele osób zdaje sobie sprawę również z tego, że takie poruszanie pozytywnie wpływa na wytwarzanie się nowych połączeń między neuronami. Owe połączenia wykształcają się szczególnie intensywnie w młodym wieku, dlatego okazuje się, iż bujak dla dziecka może zwiększyć potencjał intelektualny pociechy!

Warto wspomnieć, że kołysanie malucha powinno być rytmiczne. Najlepiej, kiedy jest zbliżone do rytmu serca. Oczywiście, nie zawsze sam rodzic będzie bujał dziecko, ponieważ ono samo będzie się bawiło w sposób najbardziej dla siebie odpowiedni.

Konik na biegunach to oczywiście najpopularniejsza forma omawianych zabawek, jednak na rynku można znaleźć niejeden bujak dziecięcy, który przypomina swoim wzornictwem inne stworzenia lub przedmioty, takie jak misie, pieski, a nawet samochody! Rodzice najpewniej najlepiej pamiętają produkty wykonane tradycyjne – z drewna. Nie zmienia to faktu, że współczesne pociechy mogą korzystać z modeli pluszowych, które są bardziej miękkie, a przez to (przynajmniej w teorii) bardziej wygodne i bezpieczne.

Jakie bujaki dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

SMALL FOOT Rocking Horse with Protective Ring


To tradycyjny konik na biegunach, który został wykonany z drewna. Jednak ciekawą cechą tego modelu jest fakt, że rodzic może zamontować drewnianą barierkę, która zabezpieczy pociechę przed ewentualnym upadkiem z zabawki. Produkt ma także podpórkę na nogi malca i hamulce na płozach.

SMALL FOOT Indian Rocking Horse

Ten konik na biegunach jest odrobinę ciekawszym wyborem, ponieważ obito go miękkim materiałem z wypełnieniem, dzięki czemu pociesze będzie wygodniej podczas korzystania z zabawki. Jest to koń indiański, o czym świadczy charakterystyczne i zdejmowane „siodło” wraz z piórami na głowie zwierzaka. To nie wszystko, ponieważ zestaw urozmaica zabawkowy pióropusz dla dziecka.

Milly Mally Bujak Samochód Speedy Red


Ten bujaczek dla dziecka natomiast nie przedstawia konika, ale sportowy samochód! Każdy mały miłośnik motoryzacji na pewno będzie zadowolony! Model ten posiada wygodne siedzisko z oparciem, a także pasami bezpieczeństwa! To nie wszystko, ponieważ kierownica ma wbudowany mechanizm emitujący różne dźwięki. Do tego produkt nie zawsze musi być używany jako bujak dla dziecka, ponieważ wyposażono go w rozkładane kółka!

Milly Mally Koń Mustang


Ten uroczy bujak dziecięcy w kształcie konia również został wykonany z miękkiego materiału. Siodło posiada zwisające strzemiona, co nie tylko zwiększa walory wizualne zabawki, ale też zapewnia większe bezpieczeństwo dziecku. To nie wszystko, ponieważ po wciśnięciu ucha zwierzaka konik wyda z siebie odgłosy drżenia, galopu, a przy tym będzie poruszał swoim ogonem!

SMALL FOOT Jumbo Rocker


Ten bujak dla dziecka posiada miękkie obicie, dlatego na pewno bawiącemu się dziecku będzie wygodnie. To nie wszystko, ponieważ produkt posiada kółka, dzięki którym będzie działał nie tylko jako bujak dziecięcy, ale też jeździk! Dzięki temu model ten na pewno zapewni pociesze długie godziny zabawy!

Dodaj komentarz