Menu

Rowerek biegowy – praktyczny sposób na ćwiczenie równowagi



Każda pociecha potrzebuje aktywności fizycznej, by poprawnie się rozwijać. Przez to warto ją zachęcać do zabaw na świeżym powietrzu, a świetnym do tego sposobem jest kupno zabawki, która wymaga odrobiny ruchu. Dobrze w tym celu sprawdzą się rowerki biegowe dla dzieci, nie bez powodu cieszące się sporą popularnością. Czym są te zabawki i dlaczego warto z nich korzystać?

Rowerki biegowe to świetne przygotowanie do późniejszego korzystania z prawdziwego roweru. Okazuje się, że są bardziej skuteczne w swojej roli, niż znane wszystkim rowerki z dodatkowymi kółkami. Pewnie wiele osób pamięta z czasów dzieciństwa mozolną naukę wraz z rodzicem, który dziecko prowadził na kiju i asekurował w czasie zabawy. Tymczasem wiele tamtych trudów nie musi mieć miejsca, kiedy użyje się rowerka biegowego.

Rowerek biegowy dla dzieci przypomina znacznie normalny rower, jednak jest pozbawiony pedałów i całego mechanizmu. Przez to jedyną siłą napędową pojazdu są mięśnie nóżek malca. Zazwyczaj jego budowa jest bardzo niska, dlatego upadki pociechy nie będą częstymi sytuacjami. Kiedy dziecko zechce zahamować, to zaprze się nogami i jednocześnie odzyska także równowagę. Oczywiście, nadal warto malucha wyposażyć w kask. W odróżnieniu od modeli z dodatkowymi kółkami te produkty ćwiczą przede wszystkim ową równowagę, koordynację ruchów i zasady używania kierownicy. Potrzeba dzieci asekurować, ale tylko przez pierwsze chwile stosowania produktu – maluch powinien szybko zrozumieć działanie rowerka, ponieważ jego prostota jest jednocześnie jedną z większych zalet.

W którym momencie kupić rowerek biegowy?

Zastanawiasz się, kiedy powinno się kupować rowerki biegowe? Uznaje się, że ich konstrukcje są przystosowane dla dzieci w przedziale 2-5 lat. Oczywiście, niektóre dzieci rozwijają się szybciej, dlatego można kupić produkt odpowiednio wcześniej i wręczyć go pociesze, kiedy ta będzie zdolna do używania zabawki.

Czym się kierować kupując rowerek biegowy? 10 cali średnicy kół to standardowy rozmiar takich produktów. Zbyt małe zmniejszą komfort korzystania z zabawki, natomiast duże nawet uniemożliwią ją mniejszym pociechom. Kupując rowerek biegowy, warto pamiętać o jakości materiałów wykorzystanych w produkcji, dzięki czemu produkt na pewno się nie zepsuje, a później będzie mógł posłużyć młodszemu braciszkowi lub siostrzyczce bądź zostanie sprzedany na rynku wtórnym.

Najlepsze rowerki biegowe dla dzieci!

Rowerek Biegowy Dusty 10″ Blue-Yellow (51134, Milly Mally)

Ten rowerek biegowy wyróżnia atrakcyjna cena i estetyczne wykonanie. Dzieci uwielbiają bowiem intensywne barwy. Kierownica jest skrętna, a kółka mają uniwersalną średnicę. Na kierownicy znajdują się wygodne uchwyty, a także dzwonek. Model wyposażono dodatkowo w nóżkę. Siodełko posiada regulację. Charakterystyczna podpórka pozwala podnieść nogi, by odpoczęły przy większych prędkościach.

Milly Mally Rowerek Biegowy Dragon pink (0121)

Ten uroczy rowerek na pewno spodoba się Twojej córeczce. Posiada kolorystykę różowo-białą. Na kierownicy również znajduje się dzwonek, a siedzisko jest regulowane. Ciekawym elementem wyposażenia są błotniki, które uchronią ubranka w razie jeżdżenia po błocie, a także zabezpieczą przed ewentualnymi kamykami pryskającymi spod kół.

Milly Mally Rowerek biegowy 2w1 Grande Mint

Oczywiście, jeżeli pociecha jest jeszcze mała i nie potrafi łapać równowagi, to nadal można ją wyposażyć w model trójkołowy. Będzie on spełniał funkcje jeździka. Jest to pojazd, do którego można także przymocować dwa niewielkie pedały przy przednim kole, dzięki czemu pociecha pozna zasadę działania prawdziwego roweru. To dobry produkt, który z pewnością wspomoże dziecko podczas pierwszych prób chodzenia i jazdy na nim.

Milly Mally Rowerek Biegowy Dragon z hamulcem Classic (0397)

Ten produkt natomiast świetnie sprawdzi się w swojej roli, ponieważ nauczy pociechę trzymania równowagi. Posiada błotniki i regulację siedziska. Dodatkowo dziecko będzie mogło poznać zasadę działania hamulca.

Dodaj komentarz