Menu

Najpiękniejsze bajki o zwierzętachPraktycznie każde dziecko lubi słuchać bajek. Nie można się temu dziwić, ponieważ z jednej strony te opowiadają fascynujące historie, z drugiej strony często są zwieńczone morałem, a więc mają walory edukacyjne. Spotkać się można także z ciekawymi książkami, które mogą wprowadzić pociechę w świat literatury lub po prostu stać się prostym narzędziem do nauki czytania. Szczególnie popularne są te, których bohaterami są zwierzaki. W takim razie, jakie bajki o zwierzętach dla dzieci będą dobrą propozycją?

Na samym początku warto się zastanowić, dlaczego książki to dobry pomysł dla dziecka? Jeśli pociecha jest mała i jeszcze nie potrafi czytać, to w tym przypadku najpewniej rodzic otrzyma to zadanie. Dzięki temu relacja z maluchem może być jeszcze lepsza, ponieważ przez wspólne spędzanie czasu zwiększa się zaufanie i zacieśniają więzi. To nie wszystko, ponieważ wracając do samej lektury – opowieść będzie stymulowała wyobraźnię dziecka. Rozwój w tym zakresie jest szczególnie istotny, ponieważ wpływa na kreatywność, która z kolei niesamowicie pomaga w dorosłym życiu.

Książka to także uniwersalny pomysł na prezent. Każde dziecko lubi opowiastki, dlatego to idealna propozycja, jeśli zbliżają się urodziny malucha, święta itd. Przy tym wszystkim cena książeczek dla dzieci nie jest wysoka!

Dlaczego to jednak bajki o zwierzętach to najpopularniejsze książki? Wiąże się to z faktem, że zwierzętom zostają nadane cechy ludzkie, a więc jest to już element przyciągający uwagę. Dochodzi do tego fakt, że poszczególne zwierzaki są utożsamiane z poszczególnymi zachowaniami i cechami charakteru. Na przykład znany z Czerwonego Kapturka wilk jest kojarzony ze złem, niebezpieczeństwem i podstępnością. W każdym przypadku warto stawiać na książki zachęcające dziecko do czytania lub słuchania opowieści, ponieważ przełoży się to na wspomniany rozwój.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, które lektury to najpiękniejsze bajki o zwierzętach, ponieważ książka może przyciągać niesamowitą historią, ale też brakiem skomplikowania (co pozwoli czytać najmłodszym), pięknymi ilustracjami zachęcającymi najmłodszych.

Bajki o zwierzętach do czytania dla najmłodszych najczęściej nie są skomplikowane i większą część książki zajmują obrazki, niżeli tekst, jednak nie ma w tym nic złego. To doskonały pomysł, by uczyć malucha czytania, co na pewno pomoże mu później, kiedy wybierze się do szkoły.

Jakie bajki o zwierzętach dla dzieci wybrać?

Czas na bajkę. Jak powstał garb wielbłąda

Ta wyjątkowa książeczka stanowi adaptację bajki napisanej przez słynnego poetę Rudyarda Kiplinga, znanego z takich opowieści, jak Księga Dżungli. Proponowana tutaj książka posiada bardzo ładne obrazki, a także napisana jest prostym językiem, dzięki czemu może być propozycją do atrakcyjnej nauki czytania.

Księga dżungli


To również adaptacja znanej opowieści wspomnianego w poprzednim produkcie autora. Opowiada o przygodach chłopca Mowgliego, który został wychowany w dżungli przez dzikie zwierzęta. Historia pozwoli maluchowi poznać słynne postacie, takie jak przyjaciele głównego bohatera (pantera Bagheera, niedźwiedź Baloo itd.), a także przerażającego tygrysa Shere Khana.

Czas na bajkę. Dlaczego nosorożec ma za dużą skórę


To również bardzo ciekawa książka, pełna przyciągających uwagę ilustracji. Opowiada o pomarszczonym nosorożcu i odpowiada na tytułowe pytanie. Została napisana prostym i przystępnym językiem, dlatego można książeczkę wręczyć pociesze uczącej się czytania.

Disney Kubuś i Przyjaciele. Kubusiowe piosenki

To bardzo ciekawa książeczka, która nawiązuje do kultowych wręcz postaci ze świata Kubusia Puchatka. Opowiada oczywiście o sekretach Stumilowego Lasu, jednak jednocześnie dziecko może rozwinąć się pod kątem muzycznym. Książka posiada teksty krótkich piosenek, a do tego emituje dźwięki, dzięki czemu zapewni maluchowi jednocześnie podkład. Do tego posiada piękne ilustracje.

Dodaj komentarz