Menu

Ranking najlepszych drewnianych zabawekObecnie większość zabawek dla dzieci jest wykonana z plastiku. Niestety materiał ten niekorzystnie wpływa na naszą planetę, a dodatkowo bywa toksyczny. Na szczęście na rynku dostępne są także zabawki drewniane, które są bezpieczne dla maluszków i nie oddziałują negatywnie na środowisko. Mają one również wiele innych zalet. Cechują się niezwykłą wytrzymałością i długą żywotnością. Nie szkodzą środowisku, gdyż zawierają naturalne elementy. Ponadto najczęściej nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, przez co są w pełni bezpieczne dla dzieci. Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze drewniane zabawki dla dzieci, zapoznaj się z poniższymi propozycjami.

1. TOOKY TOY Jenga Zwierzęta Gra Zręcznościowa

W rankingu drewnianych zabawek nie mogło zabraknąć popularnej gry Jenga. Zabawka ta przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia. Składa się ona z aż 79 elementów. Można układać ją wieloma sposobami, dlatego zapewnia ona fantastyczną zabawę na długie godziny. Prezentowana Jenga wykonana jest w 100% z materiałów ekologicznych, bezpiecznych dla planety i dziecka. Doskonale ćwiczy ona logiczne myślenie i koncentrację. Fantastycznie wpływa na rozwój maluszka. Jenga od Tooky Toy przyciąga wzrok swoimi kolorami i uroczymi motywami. Pokryta została bezpiecznymi, nietoksycznymi farbami.

2. SMALL FOOT Kendama – gra zręcznościowa

Kolejne miejsce w rankingu drewnianych zabawek zajmuje popularna gra zręcznościowa – Kendama. Jest ona jedną z najstarszych zabawek w Japonii. Obecnie cieszy się ogromną popularnością w wielu zakątkach świata. Kendama składa się z drewnianej piłeczki z otworem przyczepionym do młoteczka przy pomocy sznurka. Zabawa polega na odbijaniu piłeczki z otworem w taki sposób, aby nabić ją na szpikulec. Może się wydawać, że to nic trudnego, lecz to tylko pozory. Gra zręcznościowa Kendama wymaga cierpliwości i skupienia. Jest ona polecana przez pedagogów i lekarzy, gdyż doskonale wpływa na rozwój maluchów. 


3. SMALL FOOT gra Domino drewniane (obrazki pojazdy)

Wśród najlepszych drewnianych zabawek dla dzieci nie mogło zabraknąć domino. Jest to gra, w którą grali nasi dziadkowie, rodzice, a ona wciąż nie wychodzi z mody. Zapewnia świetną zabawę, a dodatkowo fantastycznie wpływa na koncentrację i pamięć. Uczy cierpliwości i rozwija logiczne myślenie. Domino drewniane od Small Foot zawiera piękne, kolorowe motywy, które z pewnością przyciągną wzrok każdego malucha. Zestaw zawiera aż 28 elementów, dzięki czemu zabawa może trwać długi czas. Domino umieszczone jest w specjalnym, drewnianym pudełku, przez co doskonale nadaje się na prezent.

4. SMALL FOOT Drewniany Zegar Edukacyjny

Kolejne miejsce w rankingu najlepszych drewnianych zabawek zajmuje edukacyjny zegar. Służy on do nauki godzin w nieco bardziej kreatywny sposób. Wyposażony jest w wielobarwne wskazówki i kolorowe, wyciągane elementy, które sprawdzą się również podczas nauki liczenia. Zegar od Small Foot jest porządnie wykonany – z drewna i sklejki. Pomalowany został nietoksyczną farbą, dlatego jest w pełni bezpieczny dla maluchów. Produkt ten przeznaczony jest dla dzieci od 4. roku życia. Wyróżnia się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Może posłużyć on nawet kilku pokoleniom.

5. SMALL FOOT Drewniany Domek do Budowania dla dzieci – układanka przybijanka

W rankingu drewnianych zabawek znalazł się również domek do budowania dla dzieci. Doskonale sprawdzi się podczas zabaw lalkami czy figurkami. Zawiera on wyłącznie wysokiej jakości elementy, cechujące się ponadprzeciętną trwałością. Odpowiednio zadbany posłuży następnym pokoleniom. Prezentowany drewniany domek posiada aż 2 piętra i jest wyposażony w 23 mebelki m.in. szafki, krzesła i zestawy kuchenne. Doskonale odwzorowują one prawdziwe przedmioty. Zestaw zawiera również mini śrubokręt. Przeznaczony jest on dla dzieci od 3 roku życia. Doskonale nadaje się na prezent, a na naszej stronie można zamówić go w bardzo przystępnej cenie. Zapraszamy serdecznie do zakupów!

Dodaj komentarz