Menu

Rozwiń umysł dziecka poprzez gry logiczneKażdy człowiek w swoim życiu musi rozwiązywać liczne problemy. Okazuje się, że na skuteczność w takowych zadaniach wpływa to, co robi dziecko w najmłodszych latach. Oznacza to, że rodzic może rozwijać logiczne myślenie swojej pociechy, przez co będzie lepiej radziła sobie w szkole, a później w dorosłym życiu. W tym zakresie świetnie może pomóc gra logiczna dla dzieci. Dlaczego warto wpływać na rozwój malucha poprzez zabawę i jakie produkty sprawdzą się w tym najlepiej?

Rodzice mogą znacznie wpływać na rozwój swojej pociechy, jednak dlaczego kupno odpowiedniej zabawki jest tak dobrym pomysłem? Warto odwołać się tutaj do słów słynnego naukowca, Alberta Einsteina, który twierdził, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Dlaczego? Nie jest ona przymusem lub żmudnym procesem, ale przede wszystkim przyjemnością. Dzięki temu wiedza jest przyswajana w sposób skuteczny i niemęczący.

W przypadku stymulowania umysłu warto stawiać na gry i zabawki, które wymagają  zauważenia pewnych zależności, przez co pociecha musi pierw odpowiednio poznać dany produkt, zanim stanie się na swój sposób mistrzem w jego obsłudze. Zastanawiając się, jaki produkt wybrać, trzeba mieć na uwadze wiek pociechy. Zabawki logiczne dla dzieci najmłodszych najczęściej dotyczą prostych sorterów, które polegają na dopasowaniu kształtów klocków do otworów w podstawie. Jednakże im starsze jest dziecko, tym bardziej złożone procesy myślowe może wykonywać. Zwykle producenci gier i zabawek informują o zalecanym wieku minimalnym do zabawy.

Dla przykładu, gry logiczne dla dzieci (planszowe) są nie tylko bardziej wymagające, ale też kierują pociechę w stronę interakcji z innymi osobami. Przez to malec uczy się nie tylko logicznego myślenia, ale też rywalizacji, przegrywania oraz wygrywania, a przy tym ocieplają się jego relacje z rodzicem i np. rodzeństwem oraz buduje wzajemne zaufanie.

Jakie zabawki i gry logiczne kupić?

Viga 50470 Sensoryczna tablica manipulacyjna – hipopotam


Ten produkt jest odpowiedni dla najmłodszych pociech. Producent zaleca kupno w przypadku malców od 12 miesiąca życia. Tablice manipulacyjne to zabawki logiczne dla dzieci, które oferują wiele zastosowań. W przypadku tego produktu jest to zarówno wspominany wcześniej sorter kształtów, a także proste liczydło oraz labirynt z magnetycznymi kulkami.

SMALL FOOT gra Domino (duże klocki)


Tego rodzaju gry logiczne dla dzieci są popularne od dekad. Chodzi oczywiście o domino, czyli zabawę polegającą na układaniu elementów w taki sposób, by klocki stykały się tą samą liczbą oczek. Dzięki temu malec może też uczyć się podstaw matematyki! Domino może też posłużyć do układania na podłodze różnorodnych konsrukcji, które zawalą się w widowiskowy sposób po wywróceniu pierwszego z brzegu klocka!

SMALL FOOT Four in a Row XXL „Active”


Gry logiczne planszowe to dobra zabawa nie tylko dla dziecka, ale też rodzica. Popularna gra „cztery w rzędzie” wymaga użycia planszy i okrągłych klocków. Model ten posiada spory rozmiar, dlatego nawet młodsze pociechy mogą stanąć w szranki z opiekunem. Do tego omawiany model został wykonany z drewna pochodzącego z ekologicznych upraw.

Viga 50643 Magnetyczny tangram


Ta gra ćwiczy nie tylko logikę, ale też pamięć i sprawność manualną. Standardowy tangram to zestaw klocków, które pociecha może używać do układania wzorów wedle własnych upodobań i ten produkt spełnia tę funkcję, ale nie tylko! W zestawie oprócz wspomnianych klocków znajduje się także zestaw kart, na których nadrukowano różne mniej lub bardziej skomplikowane kształty, a zadaniem pociechy jest odwzorowanie grafik z pomocą owych klocków. To odpowiednia zabawka dla dzieci od 18 miesiąca życia. Komplet zawiera 35 klocków oraz 20 dwustronnych kart.

SMALL FOOT gra Kółko i Krzyżyk – gra magnetyczna


Gra w kotka i myszkę, czy też kółko i krzyżyk to świetny sposób na ćwiczenie logiki. Opisywany produkt doskonale sprawdzi się w podróży. Planszą jest bowiem metalowe pudełko na pionki, a one same są wyposażone w magnesy, dzięki czemu dziecku zdecydowanie łatwiej jest je układać, a także trudniej pogubić.

Dodaj komentarz