Menu

Zabawki wspomagające naukę mówieniaIstnieje wiele ciekawych akcesoriów, które pozytywnie wpływają na rozwój malucha. W pierwszych latach życia człowiek pozyskuje wiele ważnych umiejętności, a jedną z nich niewątpliwie jest mowa. Warto wiedzieć, że istnieją zabawki wspierające rozwój mowy, dzięki którym dziecko nauczy się mówić szybciej, ale też w przyjemny sposób.

Przede wszystkim warto wykonywać ćwiczenia na rozwój mowy. U dwulatka to na przykład powtarzanie. Dobrze w tym przypadku sprawdzi się korzystanie z książeczek z obrazkami. Dzięki nim malec może nazywać różne zjawiska i rzeczy, jednocześnie ćwicząc swoją pamięć. Starsze dzieci natomiast mogą próbować mówienia łamańców językowych. Wymagają one starania się o dokładność, co wpływa na prawidłowy rozwój aparatu mowy.

Dobrym rozwiązaniem są także zabawy wspomagające rozwój mowy. Te mogą być różne. Świetnie sprawdzi się uczenie malucha np. piosenek i wierszyków. Warto także postawić na aktywności, dzięki którym malec będzie ćwiczył swój oddech. Może to być chociażby puszczanie baniek! Wbrew pozorom to istotny element nauki mówienia. Bez rozwoju w tym zakresie żaden człowiek nie mógłby mówić przez dłuższy czas.

Zabawki stymulujące mowę są naprawdę zróżnicowane i w wielu przypadkach na pierwszy rzut oka można nie podejrzewać, iż sprawdzą się w tym zakresie. Dobrym rozwiązaniem są na przykład proste gry, ponieważ rywalizacja z innym człowiekiem jednocześnie wymusza kontakt.

Warto mieć świadomość, że nauka mówienia poprzez zabawę jest wyjątkowo skuteczna. Daje świetne efekty, a przy tym daje frajdę, dlatego praktycznie jest pozbawiona wad! Jednocześnie dobrze wiedzieć, że zabawa ta powinna zostać dobrze dopasowana do aktualnego postępu malucha. Co więcej, dobrze płynnie wprowadzać także naukę czytania, ponieważ obie te umiejętności ściśle się łączą.

Przypominamy, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego to naturalne, że jedna pociecha nauczy się mówić szybciej od drugiej. W każdym przypadku rodzic powinien wspierać malca.

Jakie produkty ułatwią naukę mówienia?

SMALL FOOT gra Domino drewniane (obrazki zwierzęta)


To domino jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Jest to związane przede wszystkim z faktem, iż zamiast tradycyjnych kropek, klocki posiadają nadruki przedstawiające zwierzaki, które maluch może nazywać. To nie wszystko, ponieważ jednocześnie będzie się rozwijać sprawność manualna pociechy i logiczne myślenie. Produkt ma przyciągające uwagę kolory.

Fisher Price Orkiestra


Zabawna historyjka o orkiestrze złożonej ze zwierząt. Książeczka zawiera nie tylko ciekawą opowiastkę, ponieważ jednocześnie posiada urocze ilustracje. Dzięki temu maluch będzie zainteresowany. Przy tym czytanie dziecku jest bardzo istotne, ponieważ pociechy naśladują dorosłych, a więc im więcej się przy nich mówi, tym (najprawdopodobniej) szybciej malec zacznie sam uczyć się mówienia.

SMALL FOOT Zgadywanka Macanka


Zgadywanki to świetne zabawy wspomagające rozwój mowy, ponieważ by dziecko osiągnęło sukces, będzie musiało nazwać przedmiot ukryty w przedstawianej zabawce. Na pewno w międzyczasie będzie zadawać dużo pytań. Produkt został wykonany z drewna i dobrej tkaniny, a więc jest przyjazny dla środowiska.

SMALL FOOT Four in a Row XXL „Active”


Jak wspomnieliśmy wcześniej, wspólna gra z rodzicem może dobrze rozwijać! Opisywany produkt wyróżnia nieskomplikowana rozgrywka, dzięki czemu pociecha nie będzie aż tak skupiona na grze, by opiekun nie mógł z nią podtrzymywać rozmowy. Przy tym wszystkim zabawka ćwiczy strategiczne i logiczne myślenie, może też wpłynąć na motorykę małą. Ten produkt także jest ekologiczny.

SMALL FOOT Drewniany Alfabet – Puzzle Ślimak


Jeśli maluch zaczął mówić, to dobrze nauczyć go alfabetu. Co istotne, dziecko powinno podczas zabawy nazywać kolejne litery, a nawet jeśli nie zna kolejności, to pomoże w tym przedstawiony produkt. To trójwymiarowe puzzle o wyglądzie ślimaka. Każdy z elementów ma inny kształt i inną literę. Zabawka może być dobrym wstępem do nauki pisania i czytania, które skądinąd także pozytywnie wpływają na rozwój mowy.

Dodaj komentarz