Menu

Ranking zabawek dla niemowląt



Zabawki dla niemowlaka stanowią istotny element warunkujący jego odpowiedni, zdrowy rozwój. To właśnie przez pierwsze 12 miesięcy życia dochodzi do ogromnych zmian zarówno fizycznych, jak i intelektualnych. Dziecko w tym okresie zaczyna okazywać pierwsze emocje i coraz intensywniej odbierać różne bodźce z otoczenia. Odpowiednio dobrane zabawki stymulują zmysł słuchu i wzroku, a w późniejszych miesiącach także dotyku. Poniższy ranking zabawek dla niemowlaka pozwoli Ci poznać takie produkty, które umilą czas, rozwiną intelektualnie, pozostając przy tym w pełni bezpieczne zarówno dla niego, jak i dla środowiska.

7) Drewniana Grzechotka Króliczek

Grzechotki mają za zadanie przede wszystkim wpływać na zmysł słuchu. To właśnie dzięki nim maleństwo rozwija swoją wrażliwość muzyczną, ćwiczy rytmikę, a także poszerza zdolności manualne. Poruszanie grzechotką to dla maluszka także nauka koordynowania wzrokiem. Grzechotki są doskonałym rozwiązaniem dla niemowląt, które ukończyły 6 miesięcy, bo właśnie wtedy faktura przedmiotów zaczyna wzbudzać szczególne zainteresowanie i uwrażliwiać na dźwięki otoczenia. Niedługo potem maluch zaczyna chwytać.

6) Interaktywny Pluszak Przytulanka

Niekiedy kołysanki są jedyną skuteczna metoda, aby ululać maluszka do snu. Oprócz wprowadzenia pociechy w stan wyciszenia, interaktywne przytulanki z opcją włączenia kołysanki, stanowią również ważny bodziec w kwestii rozwoju zmysłu słuchu i wrażliwości muzycznej. Zasypianie przy uspokajających dźwiękach będzie również zacieśniało relacje między maluszkiem a rodzicami. Dodatkowo miękka struktura pluszaczka daje niemowlęciu poczucie bezpieczeństwa i utulenia, co znacząco wpływa również na jego sferę emocjonalną.

5) Karuzela Z Samolotami lub Karuzela ze statkami

Karuzela nad łóżeczkiem to zazwyczaj pierwsza zabawka, z jaką ma styczność maleństwo. To dzięki niej niemowlę stymuluje zmysł wzroku, wodząc oczami za obracającymi się elementami. Ważne, aby karuzela posiadała kontrastowe barwy, bo to właśnie one będą przyciągać uwagę naszej pociechy. Zaabsorbowane oglądaniem karuzeli szybciej zaśnie, a przy tym będzie rozwijało koordynację wizualno-ruchową.

4) Stojak edukacyjny

Stojak edukacyjny odpowiada za pogłębienie kreatywności i umiejętność skupienia.  Niemowlę może dzięki stojakowi dotykać zwisające zabawki, obracać je, badać fakturę i obserwować ich ruch. Kontrastowe barwy jeszcze bardziej przykuwają uwagę maleństwa, dzięki czemu pozytywnie wpływają na poznawanie kolorystyki świata i rozróżnianie odcieni. Stojak edukacyjny będzie świetną zabawką edukacyjną dla niemowląt, które ukończyły 2 miesiące życia.

3) Piesek do ciągnięcia

Zazwyczaj dzieci stawiają swoje pierwsze kroki jeszcze w okresie bycia niemowlęciem. Zabawka do ciągnięcia na sznurku sprawdzi się jako bodziec zachęcający do chodzenia, zwłaszcza dla maluchów, które dopiero uczą się stawiać swoje pierwsze kroki. Niemowlę zaabsorbowane ruchem, jaki wykonuje piesek podczas ciągnięcia sznurka, będzie wykazywało jeszcze większą potrzebę poznawczo-ruchową.

2) Wibrująca maskotka gąsienica

Zabawki sensoryczne wyjątkowo wpływają na zmysły niemowlaka, przyczyniając się do szybszego rozwoju i pozwalając poznawać przeróżne bodźce z otoczenia. Głośna, wibrująca gąsienica to doskonałe rozwiązanie na każdym etapie rozwoju, już od pierwszych dni życia. Działa na zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Odpowiednia faktura i dobór kolorystyczny sprawią, że maleństwo będzie czuło wzmożoną potrzebę poznawania świata.

1) Mata edukacyjna

Mata edukacyjna odpowiada za koordynację ruchową niemowlęcia. Stanowi bezpieczne i wygodne miejsce, w którym maluch może swobodnie wykonywać swoje pierwsze ruchy. Dodatkowo mata pozwala maleństwu poczuć swoje ciało, ucząc je świadomości o ciężarze. Wyposażenie maty w kolorowe zawieszki z elementami dźwiękowymi pobudza również jego zmysł słuchu i wzroku. Atrakcyjna przestrzeń absorbuje uwagę maluszka, dając rodzicom chwilę wytchnienia, która w niektórych chwilach bywa na wagę złota.

Dodaj komentarz