Menu

Poprawa sprawności i zręczności dziecka poprzez gryNie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że zabawki zręcznościowe dla dzieci i różnego rodzaju gry są doskonałym sposobem na poprawę sprawności i zręczności pociechy. Przy tym wszystkim korzystanie z podobnych produktów daje wielką frajdę najmłodszym, więc warto się nad owym tematem mocniej pochylić. Jakie gry manualne dla dzieci sprawdzą się najlepiej i dlaczego warto je kupić?

Przedmioty ukryte pod nazwą gier manualnych to po prostu gry, które wymagają od dziecka używania małej motoryki, czyli rąk. Odpowiednie chwytanie i koordynacja ruchowa w tym zakresie jest umiejętnością potrzebną na całe życie, a najlepszym przykładem prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie są malarze, chirurdzy, inżynierowie itd. Oczywiście, pociecha nie musi nigdy zostawać żadnym z nich, jednak sprawność manualna jest istotna i temu zaprzeczyć nie można.

Dlaczego gry sprawnościowe dla dzieci mogą okazać się pomocne w tym zakresie? Jak można zauważyć, granie w gry różnego rodzaju wymaga od dziecka zwykle przesuwania pionków, chwytania i rzucania kostką, a czasami zasady są bardziej skomplikowane. Zawsze jednak wymagana jest sprawność manualna. Granie działa praktycznie na tej samej zasadzie, co trening sportowca, ćwiczenie na instrumencie u muzyka. Im więcej bowiem pociecha spędzi czasu grając, tym szybciej jej motoryka mała będzie się rozwijała. Starsze dzieci co prawda już mają ją wykształconą, dlatego takie rozwiązania są szczególnie polecane najmłodszym, ponieważ to, czego malec nauczy się w pierwszych latach swojego życia, zostaje na zawsze.

Można się przy tym zastanawiać, jakie produkty sprawdzą się najlepiej? Uznaje się, że optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kilku zróżnicowanych gier, dzięki czemu rozwój pociechy będzie bardziej kompletny i uniwersalny. Wbrew pozorom nie jest to trudne do osiągnięcia, a przy okazji dziecko będzie się fenomenalnie bawiło! Rodzice przy tym wszystkim mogą brać udział w zabawie, co pozytywnie wpłynie na ich relację z pociechą.

Najlepsze propozycje na rozwój zręczności i sprawności dziecka

SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami

Tego rodzaju zabawki zręcznościowe dla dzieci są niesamowicie popularne, ponieważ uczą dziecko koordynacji: ręka-oko, a przy tym wszystkim pozytywnie wpływają na relacje z opiekunami. Omawiany produkt może służyć jako świetny gadżet do zorganizowania rodzinnego konkursu! Zadaniem gracza jest trafienie w najwyżej punktowane pola. Cały produkt został wykonany z ekologicznych materiałów, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy świadomość na temat środowiska naturalnego wśród społeczeństwa jest znacznie większa, niż kiedyś.

SMALL FOOT Gra Jenga

To doskonała propozycja dla dzieci w okolicach trzeciego roku życia. Jenga to stara gra znana na całym świecie. Polega na wyciąganiu kolejno elementów ułożonej wieży i ustawianie ich na górnych jej pułapach. Ten model rozgrywki sprawia, że przegrywa człowiek, którego ruch spowodował zawalenie się całej konstrukcji. Gra w tym przypadku jest urozmaicona o kostkę. Wyrzucenie danej cyfry i koloru zmusza gracza do wyciągnięcia odpowiadającego owej kostce klocka. Zabawa nie tylko wpływa na sprawność manualną pociechy, ale też uczy ją przegrywać i wygrywać, co jest wyjątkowo ważną umiejętnością podczas późniejszego życia.

SMALL FOOT Hokej Stołowy – Cymbergaj

Niesamowity rozwój sprawności manualnej i koordynacji czeka na Twoje dziecko, jeżeli zakupisz wyjątkowy stół do cymbergaja. Ta gra może stać się wyśmienitym sposobem na ciekawe spędzenie czasu z rodziną. Nierzadko stół do hokeja może być użyty do przeprowadzenia prawdziwych zawodów w domu. Pociecha na pewno sporo będzie się przy tym ruszać, co jest dla niej wyjątkowo zdrowe. Opisywany produkt mimo swojego świetnego działania jest stosunkowo tani, dlatego tym bardziej warto się nim zainteresować. Cymbergaj daje frajdę zarówno najmłodszym, jak i starszym dzieciom i dorosłym opiekunom!

Dodaj komentarz