Menu

5 najlepszych zabawek z drewnaZnalezienie odpowiedniej zabawki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są różne produkty, jednak nie wszystkie spełniają oczekiwania rodziców. Szukając zabawki dla dziecka najlepiej zdecydować się na gadżety edukacyjne, korzystnie wpływające na rozwój malucha. Warto również zwrócić uwagę na materiały wykonania. Szczególnie polecane są zabawki z naturalnych tworzyw np. z drewna.

Zabawki z drewna dla dzieci

Obecnie w sklepach pojawia się najwięcej zabawek wykonanych z materiałów sztucznych. Niestety nie są one dobre dla naszego środowiska. Z tego względu warto szukać nieco bardziej ekologicznych rozwiązań, które nie szkodzą naszej planecie, a dodatkowo bawią i edukują maluchy. Najlepszą opcją jest zakup drewnianych zabawek dla dzieci. Te wyjątkowe produkty cechują się wysoką wytrzymałością. Nie pękają i nie kruszą się, a odpowiednio zadbane służą nawet przez kilkadziesiąt lat. Dużą zaletą drewnianych zabawek jest również fakt, że są bardzo bezpieczne, ponieważ zwykle składają się z większych elementów, których maluch nie może połknąć, a ponadto nie zawierają ostrych krawędzi. Poniżej znajdziesz ciekawe propozycje zabawek z drewna.

Drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci

SMALL FOOT Kendama

Kendama to tradycyjna japońska zabawka, składająca się z uchwytu przypominającego młotek, a  także drewnianą kulkę, połączoną z trzonem za pomocą sznurka. Ramiona uchwytu zakończone są odpowiednimi wgłębieniami, do których wpada kula. Zabawa Kendamą ma wiele zalet. Przede wszystkim kształtuje zdolności motoryczne oraz uczy koncentracji i cierpliwości. Choć może wydawać się, że Kendama jest banalnie prosta, to po czasie okazuje się, iż umieszczenie kuli w uchwycie stanowi spore wyzwanie i wymaga dobrej koordynacji ruchowej.

SMALL FOOT gra zręcznościowa balansująca – drewniana równowaga

Balansująca gra zręcznościowa SMALL FOOT jest wyposażona w drewnianą podstawkę, krótki kijek oraz płaską, owalną deseczkę. Wszystkie elementy są ze sobą odpowiednio połączone, aby zagwarantować maluchowi zabawę na długie godziny. Celem tej gry jest poukładanie wszystkich klocków na deseczce i przeniesienie ich tak, aby żaden nie upadł na podłogę. Oczywiście zadanie nie jest łatwe, gdyż platforma intensywnie się chwieje. Gra wymaga skupienia i cierpliwości. 

VIGA Drewniane JOJO

Drewniane, kolorowe jojo marki VIGA to zabawka zręcznościowa, która z pewnością zachwyci Twojego malucha. Nie dość, że gwarantuje wielogodzinną rozrywkę, to dodatkowo wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy koncentrację oraz refleks, a także uczy cierpliwości. Jojo charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu maluch może je schować do kieszeni lub plecaka i bawić się nim, gdzie tylko zechce.

SMALL FOOT Gear Paradise – zabawka motoryczna z obracającymi zwierzątkami

Przedstawiona zabawka motoryczna zawiera obracające się zwierzątka, które można poruszyć za pomocą dwóch wbudowanych w nią kulek. Zachwyci ona każdego malucha swoimi żywymi kolorami i rysunkami zwierząt – króliczka, żyrafy, ślimaka i słonia. Dzięki tej niezwykłej zabawce Twój maluch poprawi swoje zdolności motoryczne i rozwinie zręczność.

SMALL FOOT Łowienie Rybek – zabawka dla dzieci

Gra w łowienie rybek gwarantuje świetną zabawę przez wiele godzin. Zestaw składa się z kilku drewnianych wędek, modeli morskich stworzeń oraz specjalnej planszy. Rybki można łowić wędką dzięki magnesom. Gra przeznaczona jest dla kilku graczy, dzięki czemu Twój maluch będzie mógł zaprosić do zabawy swoich bliskich i przyjaciół. Dziecko ma również  szansę zorganizować wędkarskie zawody. Zasady są banalnie proste. Gdy jedna osoba da sygnał, wszyscy gracze rozpoczynają łowienie. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej zwierzątek. Zabawa w łowienie rybek zwiększa sprawność motoryczną maluchów, a także uczy przegrywać. Pamiętaj, że zabawa z grupie jest bardzo rozwijająca. Dzięki niej dziecko dowiaduje się, jak zachowywać się w towarzystwie innych osób.

Dodaj komentarz