Menu

Najlepsze baseny ogrodoweNajlepsze baseny ogrodowe

Basen ogrodowy to chyba najbardziej lubiana przez dzieci zabawka. To ciekawy sposób na spędzenie czasu, który jednocześnie pozwala się ochłodzić w upalne dni. Wybierając basen do swojego ogrodu, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby zagwarantować maluchom wspaniałą, a zarazem bezpieczną zabawę.

Jeśli kiedykolwiek szukałeś basenu ogrodowego, na pewno zauważyłeś, że producenci w swojej ofercie mają ich różne rodzaje. Najczęściej spotkać się można z basenami rozporowymi, stelażowymi bądź dmuchanymi. Dzisiaj zwrócimy uwagę na zalety, które oferuje każdy z tych modeli. 

Basen ogrodowy dmuchany

Dmuchany basen ogrodowy to rozwiązanie, a które decydują się zwykle rodzice małych dzieci. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary idealnie sprawdzi się jako pierwszy basen dla niemowląt. Umożliwienie maluchowi spędzania czasu w wodzie niezwykle pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Swoboda ruchów w basenie jest zdecydowanie większa, więc dziecko będzie mogło uczyć się kontrolować wykonywane ruchy. Dla większości maluchów kontakt z wodą jest świetnym relaksem i sposobem na pozbycie się stresu. W internetowym sklepie Maludas znajdziesz wiele modeli dmuchanych basenów ogrodowych. Ich zaletami jest korzystna cena oraz możliwość łatwego transportu, możesz więc zabrać basen, gdziekolwiek jedziesz. Dopasowana do basenu pompka umożliwia jego szybkie nadmuchanie. Dmuchane baseny bardzo często ozdobione są ciekawymi grafikami, które jeszcze bardziej zachęcają dzieci do pluskania się. Jednym z lepszych basenów dmuchanych, które można znaleźć na rynku, jest oferowany przez cenioną markę Bestway Basen Dmuchany Familiny Rafa Koralowa. Dwa nadmuchiwane pierścienie zapewniają mu trwałość, a dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Firma oferuje także baseny wyposażone w akcesoria, takie jak np. zjeżdżalnie. Bestway Tęczowy Basen Dmuchany ze Zjeżdzalnią zapewni wiele godzin świetnej zabawy niejednemu maluchowi.

Basen ogrodowy rozporowy

Innym rodzajem basenów, który także jest chętnie wybierany, jest basen rozporowy. Wystarczy nadmuchać jego górny pierścień, a następnie napełnić basen wodą, dzięki czemu się on uniesie i odpowiednio ustawi. Wcześniej wspomniana firma Bestway oferuje mnóstwo modeli basenów rozporowych, ich wymiary możesz dopasować do wieku swoich dzieci czy wielkości podwórka. Basen można złożyć i po sezonie przechowywać w bezpiecznym miejscu. Dzięki swoim większym rozmiarom, baseny rozporowe stwarzają dla dzieci możliwość podejmowania pierwszych prób w pływaniu czy nurkowaniu. Jest to świetna opcja łącząca w sobie możliwość zabawy i nauki. Warto zaopatrzyć się w Bestway Basen rozporowy Fast Set z pompką filtracyjną, który w zestawie posiada pompkę gwarantującą czystość wody przez cały okres jego użytkowania.

Basen ogrodowy stelażowy

Basen ogrodowy stelażowy to model skierowany głównie do starszych dzieci. Takie baseny mają większe wymiary, dlatego dedykowane są dzieciom, które miały już styczność z pływaniem bądź wykazują chęć, by zdobyć tę umiejętność. Konstrukcja basenów stelażowych umożliwia bezpieczne pluskanie się nawet kilkunastu osób w tym samym czasie. Te modele wykonane są z trwałych materiałów, dlatego jest to inwestycja na wiele lat. Montaż basenów stelażowych zajmuje nieco więcej czasu, jednak możliwości, jakie one stwarzają, są tego warte. Bestway Basen Stelażowy Steel Pro Max z pompą filtracyjną wyposażony jest w trwałą i odporną na korozję konstrukcję, której montaż jest prosty. Basen jest niezwykle odporny na przebicia i uszkodzenia.

Co pod basen ogrodowy?

Aby zapewnić basenowi jak najlepsze warunki, które sprawią, że bez zarzutów będzie służył nam przez lata, należy ustawić go w odpowiednim miejscu. Basen powinien stać przede wszystkim na stabilnym i równym podłożu. Zwykle nie ma konieczności przygotowywania specjalnego podkładu pod basen, wystarczy równa nawierzchnia bez wystających elementów, które mogłyby przebić bądź uszkodzić jego konstrukcję. Jeśli postawisz basen na trawniku, musisz liczyć się z tym, że po sezonie możesz zauważyć brak trawy w tym miejscu. W przypadku nierównego poziomu powierzchni warto wysypać na nią zbity piasek, który ją odpowiednio wyrówna. Pamiętaj jednak, że nie może być go za dużo, aby basen się nie zapadł. Kostka brukowa bądź wylewka betonowa to najbardziej stabilne podłoże, można także umieścić basen na drewnianych podestach bądź na płytach styropianu, który dodatkowo utrzyma temperaturę wody w basenie.

Dodaj komentarz