Menu

Akcesoria do pływania dla dzieci – czym warto się zainteresować?Rozwój dziecka powinien być priorytetem dla każdego rodzica. Istnieje wiele sposobów na to, by wspomóc swojego malca, jednak szczególnie ciekawym pomysłem jest nauka pływania. Dlaczego warto nauczyć pływać swoją pociechę, a także jakie akcesoria do pływania dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

Trzeba wiedzieć, że dziecko przez wszystkie miesiące ciąży znajdowało się w wodach płodowych, a więc środowisko to nie jest dla niego obce. To ważne, ponieważ dzięki temu nietrudno jest przekonać pociechę do pływania, które jest wyjątkowo zdrowe. Okazuje się, że podczas pobytu w wodzie wzmacniają się naczynia krwionośne, a także zakończenia nerwowe skóry. Należy też zauważyć, że pływanie może niemało rozwinąć siłę, zręczność, koordynację ruchową dziecka. Chodzi również o jego wytrzymałość. Nie bez powodu pływanie jest uznawane i polecane przez wielu lekarzy. Na tej umiejętności skorzystać może nawet psychika dziecka, ponieważ przez naukę pływania zwiększa się pewność siebie pociechy.

Wielu rodziców zastanawia się jednak, w jakim wieku można zabrać dziecko na basen? Okazuje się, że stosunkowo wcześnie, ponieważ już w okolicach piątego miesiąca życia. Oczywiście, niemowlę nie nauczy się od razu pływać, ponieważ jego ruchy są jeszcze niekontrolowane, a główka jest cięższa od reszty ciała, co uniemożliwia utrzymanie się na powierzchni wody, jednak wycieczka na basen to świetny pomysł, by oswoić malucha z wodą. Jest to związane z faktem, iż faktyczna nauka pływania powinna dla dziecka być przede wszystkim zabawą. Jeżeli po kilku wizytach na pływalni rodzic widzi, iż jego malec dobrze reaguje na wodę, to można pozwolić sobie na położenie pociechy na tafli wody plecami. Nadal jednak należy niemowlę podtrzymywać.

Dopiero w okolicach piątego roku życia dziecko jest w stanie opanować pływanie, dlatego wcześniej zawsze warto stosować różne akcesoria do pływania dla dzieci. Te nie tylko umożliwiają szybszą naukę, ale też pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo malca w basenie. Dochodzi do tego również możliwość świetnej zabawy, przez co maluch będzie bardziej chętny do powrotu na pływalnię. Starsze dziecko warto zapisać na naukę z instruktorem, który posiada doświadczenie w uczeniu pociech. Należy pamiętać, by szczególnie pilnować malców, które nabyły pewne umiejętności pływania, ponieważ mogą chcieć wypróbować je na większej głębokości bez wiedzy rodzica.

Akcesoria do pływania dla niemowląt, jak i starszych dzieci niemało wspomagają zabawę podczas pobytu w wodzie i sprawdzają się świetnie na przykład podczas wakacji, urozmaicając czas nie tylko pociechom, ale też rodzicom. Pozwalają opiekunom odrobinę odetchnąć, ponieważ są to zwykle produkty wykonane wypornego tworzywa sztucznego i wypełnione powietrzem, dzięki czemu uniemożliwiają zanurzenie się.

Które akcesoria do pływania dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

BESTWAY 32096 SIEDZISKO DO NAUKI PŁYWANIA

Ten produkt jest świetną propozycją dla niemowląt i rocznych dzieci, ponieważ posiada budowę uniemożliwiającą pociesze opuszczenie zabawki. Ów siedzisko posiada siedzonko w stylu pieluchy. Stworzono je z wytrzymałego winylu.

Bestway 32110 RĘKAWKI DO NAUKI PŁYWANIA L YELLOW

Rękawki do pływania dla niemowląt i odrobinę starszych dzieci są standardowym wyposażeniem, które warto dać pociesze na czas nauki pływania. Owe rękawki zapewniają podstawowe bezpieczeństwo, a przy tym ułatwiają pociesze wspomnianą naukę. Omawiany produkt posiada żółty kolor, dlatego sprawdzi się zarówno u chłopców, jak i dziewczynek.

BESTWAY 36116 KOŁO DO PŁYWANIA SŁONIK Z FONTANNĄ

Koło do pływania dla dzieci to produkt równie popularny, co rękawki. Jest świetnym pomysłem na wakacje, ponieważ opisywany model wyposażono w pompę ręczną (woda jest pobierana z pomocą rurki umieszczonej z dołu zabawki, widocznej na zdjęciu). Słonik na pewno urozmaici pociesze zabawę!

BESTWAY 41041 DMUCHANY ŻÓŁWIK DO PŁYWANIA

Żółwik do pływania to urocze akcesorium dmuchane, które jednocześnie spełnia formę materaca/tratwy. Na grzbiecie zabawki znajduje się uchwyt zwiększający stabilność.

Dodaj komentarz