Menu

Piłka – niezbędna zabawka w każdym ogrodzieNie od dziś wiadomo, że ruch jest niesamowicie ważny dla każdego dziecka. Niestety, często pociecha nie jest chętna do samodzielnego zażywania owego ruchu, dlatego do aktywności należy ją zachęcać. Istnieje wiele produktów, które mogą przydać się w tym zakresie, ale najlepszym rozwiązaniem są piłki dla dzieci! Dlaczego to świetny pomysł i które produkty sprawdzą się najlepiej?

Dzisiejsze czasy niestety nie sprzyjają aktywności fizycznej. Wiele nawet bardzo młodych dzieci woli pooglądać bajki w telewizji, zamiast pobiegać na dworze. Taka tendencja wśród najmłodszych może owocować późniejszymi problemami z postawą, rozwojem mięśni, koordynacją ruchową itd. Ruch jest szczególnie ważny w pierwszych latach życia, ponieważ nie tylko rozwija ciało, ale dotlenia mózg, dzięki czemu pociecha może efektywniej się uczyć i szybciej poznawać świat. Rolą rodzica jest więc swego rodzaju zachęta, by malec chciał być aktywny. Dobrze w tym zakresie sprawdzają się produkty wymagające poruszania się, takie jak piłka dla dzieci.

Dlaczego piłka dla dziecka jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim daje ona wiele możliwości. Niesie ze sobą walory edukacyjne, a przy tym zapewnia świetną zabawę! Można ją przecież podrzucać, łapać, obracać, turlać, ugniatać itd. To nie wszystko, ponieważ na rynku można także znaleźć produkty, takie jak piłka gumowa dla dzieci do skakania, wyposażona w uchwyty. Dzięki temu rozwija się jednocześnie motoryka mała (umiejętność chwytania), a także koordynacja ruchowa. Dochodzi do tego szybszy wzrost mięśni, spalanie ewentualnej tkanki tłuszczowej.

Różnego rodzaju piłki i piłeczki dla dzieci dają także doskonałą możliwość do wspólnej zabawy z rodzicem lub rówieśnikami. Dzięki temu pociecha uczy się współpracy z innymi, a przy tym zacieśnione zostaną więzi z przyjaciółmi i opiekunami. Warto wspomnieć, że rodzic jest największym bohaterem i autorytetem dla malucha. Dobrze więc, kiedy sam zachęca i pokazuje pociesze, jak świetną zabawą jest ruch.

Na rynku znaleźć można naprawdę wiele piłek. Przy tym wszystkim ich cena nie jest wysoka, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka produktów różnego rodzaju, dzięki czemu dziecko będzie mogło wybrać swój ulubiony. W każdym przypadku będzie miało możliwość poruszania się, a więc cel zostanie spełniony!

Jakie piłki dla dziecka warto wybrać?

Bestway 91204 DMUCHANA PIŁKA PLAŻOWA STAR WARS

Ta piłka będzie gratką dla każdego małego miłośnika Gwiezdnych Wojen (oczywiście, jeżeli maluch nie jest fanem, można zaopatrzyć się w inną piłkę tego rodzaju). To dmuchana piłka plażowa, która jest świetnym wyborem dla maluchów. Jest duża, ale jednocześnie lekka. Przez to rzucanie nią nie wymaga sporej siły, nadal jednak konieczny jest ruch. Sprawdzi się jeszcze lepiej, jeżeli zostanie użyta w basenie. W nienadmuchanej postaci ma bardzo mały rozmiar, dlatego to także ciekawe rozwiązanie w ramach podróży.

SMALL FOOT Piłka dla dzieci do Skakania z Uchwytem

Ta dmuchana piłka dla dzieci jest idealnym rozwiązaniem nawet dla dwulatków. Nie jest bowiem duża. Jest wykonana z wytrzymałych materiałów, dlatego zapewni bezpieczną zabawę. Produkt posiada nadruk wesołej twarzy, dzięki czemu jeszcze bardziej zachęca do zabawy. Korzystając z takiej zabawki, szczególnie mocno rozwija się u dzieci koordynacja ruchowa i umiejętność utrzymania równowagi. Dla ułatwienia na szczycie piłki umieszczono wygodny uchwyt, który pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo stosowania zabawki.

Bestway 91042 DMUCHANA PIŁKA PLAŻOWA DISNEY PRINCESS

Wcześniej wspominana piłka plażowa najpewniej spodoba się chłopcom, natomiast ten egzemplarz jest bardziej skierowany do dziewczynek. Przedstawia bowiem słynne księżniczki z bajek Disneya. Model ten jest odrobinę mniejszy od wcześniej wspomnianej piłki z nadrukiem nawiązującym do Gwiezdnych Wojen. Co ciekawe, piłka ta delikatnie prześwituje. Doskonale sprawdza się w wodzie, dlatego można ją zabrać na wakacje nad może lub zrobić krótki wypad na basen!

Dodaj komentarz