Menu

Jakie zabawki ogrodowe warto wybrać?Dzieciństwo jest wyjątkowym okresem pełnym zabawy i beztroski. Jednocześnie jest to czas najsilniejszego rozwoju malucha, który wpływa na późniejsze – nawet dorosłe życie. Ze względu na dobro własnej pociechy warto zachęcać ją do aktywności na świeżym powietrzu. Pomocne w tym mogą się okazać zabawki dla dzieci do ogrodu! Dlaczego to istotne i jakie produkty sprawdzą się najlepiej?

Dlaczego aktywność na świeżym powietrzu jest ważna dla rozwoju dziecka?

Przebywanie na zewnątrz z dzieckiem przede wszystkim nakłania pociechę do aktywności fizycznej. Dzięki temu jej organizm jest lepiej dotleniony. Częste zabawy poza domem sprawiają także, iż malec doświadcza licznych zmian pogody i temperatur, dzięki czemu niejako hartuje się, a większa odporność ogranicza ryzyko złapania grypy lub przeziębienia. Na szczególną uwagę zasługuje także wpływ słońca, który stymuluje ludzki organizm do produkcji witaminy D, która pozytywnie działa na kości i zęby.

Niejeden rodzic boryka się z problemem pociechy nieprzepadającej za spożywaniem posiłków, określanej też jako niejadek. Tymczasem naturalną sprawą jest, że po aktywności fizycznej odczuwa się silniejszy głód. Owa aktywność jest też skuteczną bronią z ewentualną otyłością i innymi chorobami.

Nie da się też zapominać, że dzieci każdego dnia uczą się nowych rzeczy. Zabawa na dworze może więc stymulować pociechę do poznawania świata pod kątem doświadczania i zdobywania nowych umiejętności. Lepsza kondycja fizyczna jest nie tylko pozytywna dla dziecięcej motoryki, ale też psychiki. Okazuje się, że spędzanie czasu na zewnątrz pomaga opanować stres i pozbyć się go. Ruch bowiem podwyższa poziom endorfin, zwanych także hormonem szczęścia. Co ważne, zabawy na świeżym powietrzu odciągają uwagę pociech od urządzeń elektronicznych, które niestety są obecnie nadużywane przez najmłodszych.

Często zdarza się, że pociecha nie jest najbardziej chętna do zabaw w ogrodzie, dlatego warto ją do tego zachęcać na przykład z pomocą zabawek. Tym lepiej, jeżeli rodzic zamierza w owej zabawie uczestniczyć, ponieważ będzie w ten sposób dawał dziecku dobry przykład.

Zabawki na dwór dla dzieci

Istnieje wiele propozycji, które mogą zachęcić pociechy do aktywności na świeżym powietrzu. Dobrze sprawdzają się zjeżdżalnie dla dzieci do ogrodu, huśtawki, piłki, pojazdy itd. Warto wybrać taki produkt, który spodoba się pociesze. Rodzic może wiedzieć np., że maluch nie przepada za zjeżdżaniem, ale uwielbia rzucać do celu itd. Dzięki temu zaistnieje możliwość, że malec będzie chciał częściej bawić się na zewnątrz. Dla ułatwienia niżej zamieszczamy nasze propozycje.

Milly Mally Rowerek 2w1 Grande Blue

Do popularnych zabawek do wzięcia na ogród z pewnością należą niewielkie, dziecięce pojazdy. Model ten to trójkołowy rowerek, który idealnie sprawdzi się w przypadku pociech, które nie potrafią jeszcze utrzymać równowagi lub są za małe na korzystanie z prawdziwego roweru. Kolorystyka produktu jest uniwersalna, dlatego sprawdzi się w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Co ciekawe, produkt posiada przypinane pedały. Bez nich można go wykorzystywać jako jeździk.

Bestway 52254 ŚLIZGAWKA H2O GO POJEDYNCZA Z RAMPĄ 5.49m

Na uwagę zasługują także zabawki wodne do ogrodu, a spośród nich szczególną popularnością cieszy się ostatnimi czasy ślizgawka. To kilkumetrowy produkt po którym płynie woda. Gładka powierzchnia ułatwia ślizganie. To dobra zabawa nie tylko dla dziecka, ale też całej rodziny!

SMALL FOOT Huśtawka okrągła dysk (czerwona)

Dzieci kochają huśtawki. Ten produkt jednak różni się od standardowych zabawek tego typu, ponieważ posiada formę dysku, nie ławeczki. Dzięki temu pociecha może huśtać się we wszystkie strony i ćwiczyć swoją równowagę!

SMALL FOOT Skoczek Pogo (kolor czarny)

Bardzo ciekawą zabawką ogrodową jest skoczek pogo. Nazywa się tak produkt wyposażony w sprężynę, dzięki czemu użytkownik odbija się od podłoża. W tym przypadku pociecha również ćwiczy swoją równowagę. Z uwagi na bezpieczeństwo malca tą i podobne zabawki zaleca się wręczać pociechom powyżej 5 roku życia.

Dodaj komentarz