Menu

5 powodów, dla których warto kupić plac zabaw dla dzieckaPrawdopodobnie każdy jako dziecko miał okazję skorzystać z placu zabaw. To doskonałe rozwiązanie dla każdego malucha, który potrzebuje się wyszaleć! Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie takiego miejsca przy własnym domu. Ogrodowy plac zabaw dla dzieci to spore ułatwienie, a także ukłon w stronę komfortu i rozwoju malca! Dlaczego warto? W niniejszym tekście poznasz 5 powodów!

Ogrodowe place zabaw dla dzieci – największe zalety

Bezpieczeństwo

Publiczne place zabaw są najczęściej bardzo zatłoczone, przez co nietrudno stracić z oczu malca, jeśli chociażby spojrzy się w inną stronę. Każdy rodzic wie, jak ciężko zapanować nad ekscytacją pociechy, kiedy ma okazję do zabawy. Tymczasem posiadając plac zabaw w ogrodzie przydomowym, maluch będzie się bawił samodzielnie lub z kilkoma rówieśnikami, dlatego kontrola nad ich bezpieczeństwem jest znacznie prostsza. To co prawda skrajny przykład, ale na teren posesji raczej nie włamie się osoba chcąca wyrządzić malcowi krzywdę.

Ruch to zdrowie!

W dzisiejszych czasach opanowanych przez technologię należy zwracać uwagę na to, by dziecko poruszało się jak najwięcej – dzięki temu będzie się poprawnie rozwijać. Ogrodowy plac zabaw dla dzieci natomiast będzie niejako zachętą dla malca, by ten spędził czas, biegając na świeżym powietrzu. Ruch na zewnątrz nie tylko stymuluje mięśnie do wzrostu, ale też wpływa na koncentrację i szybkość przyswajania wiedzy.

Klucz do lepszego humoru dziecka

Każdy rodzic wie, że dziecko – jak zresztą każdy człowiek – nie zawsze jest w dobrym humorze, może być marudne lub nie mieć apetytu. Tymczasem skorzystanie z placu zabaw daje możliwość odwrócenia uwagi od trosk pociechy, a przy tym wspomniany ruch pobudza organizm do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia!

Oszczędność czasu i energii opiekuna

Obecnie czas biegnie niesamowicie szybko, a w niektórych przypadkach dostanie się na plac zabaw wymaga podróży samochodem lub innym środkiem transportu. Mając taki plac we własnym ogrodzie, wystarczy wyjść na chwilę z pociechą, by ta mogła się wyszaleć. Starsze dziecko będzie także mogło samodzielnie korzystać z placu, a rodzic w domu zajmie się swoimi sprawami.

Samodzielna zabawa malca

Pewnie niejeden rodzic był w sytuacji, w której podczas siedzenia w ogrodzie z innymi opiekunami i ich dziećmi każda rozmowa była przerywana przez ciągłe zaczepki i pytania maluchów. Tymczasem posiadając plac zabaw w ogrodzie przydomowym, można na przykład urządzić grilla i zaprosić bliskich bez obaw, że maluch skupi całą uwagę. Oczywiście, małych dzieci nie powinno się zostawiać bez opieki, dlatego można np. stolik rozłożyć w pobliżu placu.

Plac zabaw w ogrodzie – jaki wybrać?

Plac Zabaw zestaw 4w1 Sportowy Siatkówka Bramka Tenis


Znaczna większość placów zabaw jest wyposażona w huśtawkę i nie można się temu dziwić. To niesamowita frajda, jednak opisywany produkt spełnia nie tylko taką rolę. Mianowicie. W zestawie znajdują się specjalne siatki. Jak przedstawiono na obrazku, można dzięki temu zamienić huśtawkę w bramkę do piłki nożnej, a także stworzyć boisko do tenisa lub siatkówki!

Little Tikes Plac Zabaw Przeplotnia ze Zjeżdżalnią

Plac zabaw powinien być wyposażony nie tylko w huśtawkę. Powyższy produkt dopełni ten zestaw. Składa się on z tunelu do chodzenia na czworakach, platform do wspinania, a także zjeżdżalni!

Ogromny Drewniany Plac zabaw Atlantic Backyard Discovery


To najwyższej jakości produkt, który zapewni masę frajdy wielu maluchom naraz! Ten ogrodowy, drewniany plac zabaw dla dzieci posiada zjeżdżalnię, wieżyczkę z okienkiem, ściankę wspinaczkową, balkonik i huśtawkę, z której jednocześnie może korzystać czwórka dzieci. Pod wieżyczką i balkonikiem natomiast znajduje się miejsce na piaskownicę!

Little Tikes Dmuchany Plac zabaw ze zjeżdżalnią Jr. Jump’n Slide


Ten produkt również daje masę frajdy! Na dmuchanej platformie maluch może do woli skakać, a jeśli zechce, zejdzie z niej, korzystając ze zjeżdżalni! Komplet zawiera dmuchawę. Sporym atutem jest niewielki wymiar podczas przechowywania.

Dodaj komentarz