Menu

Mały ogródek dla dzieci – jak go urządzić?Posiadasz mały ogród, a może chcesz wydzielić jego część dla swojego dziecka? W takim razie warto tę przestrzeń dobrze zaaranżować. Najlepiej zrobić to w taki sposób, żeby zachęcać malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpłynie na jego organizm. W niniejszym tekście podpowiemy Ci, jak stworzyć mały ogródek dla dzieci. Zapraszamy do lektury!

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest bardzo ważne dla każdego malucha. Przede wszystkim zabawa na zewnątrz związana jest zazwyczaj z ruchem, a aktywność wpływa na poprawny rozwój motoryki najmłodszych. To nie wszystko – przebywając w ogrodzie malec jest wystawiony na działanie słońca, które z kolei dostarcza witaminę D. Ta jest bardzo ważna do poprawnego funkcjonowania organizmu i reguluje wiele zachodzących w nim procesów. Niestety, maluchy często są rozproszone i nie zawsze chcą wychodzić na zewnątrz, dlatego warto stworzyć odpowiednie warunki za pomocą różnych zabawek czy udogodnień, które zmotywują dziecko do przebywania w ogrodzie.

Ogród dla dzieci – aranżacje i pomysły

Jeśli szukasz pomysłów na aranżację ogrodu dla malucha, to przede wszystkim zwracaj uwagę na jakość kupowanych produktów, ponieważ powinny być one bardziej wytrzymałe, niż te stosowane w domu. Dlatego wybieraj wyłącznie sprawdzone zabawki ogrodowe dla dzieci. Plastikowe, drewniane czy metalowe modele powinny cechować się odpornością na wilgoć czy działanie promieni słonecznych.

Mały ogródek dla dzieci zwykle będzie prezentował się jak miniaturowy plac zabaw. Z tego powodu warto w nim umieścić standardowe dla takich miejsc akcesoria. Mowa na przykład o huśtawkach, zjeżdżalni czy piaskownicy. Co więcej, obecnie na rynku można znaleźć wiele kompleksowych produktów, które tworzą konstrukcję ciekawego domku ze wspomnianymi przed chwilą udogodnieniami – dzięki temu za jednym zamachem kupisz cały zestaw. Oczywiście, zabawki ogrodowe powinny być dopasowane do wieku malca. Muszą być także bezpieczne w użytku. Niektóre konstrukcje rodzic może stworzyć samodzielnie, jeżeli ma wolny czas i umiejętności, a dziecku na przykład marzy się domek na drzewie czy mała piaskownica.

Jeśli mały ogródek dla dzieci nie będzie zawierał wielu elementów, to warto w nim umieścić przede wszystkim huśtawkę, ponieważ takie akcesoria są wyjątkowo lubiane przez dzieci. Gdy w pobliżu znajdują się drzewa, można między nimi np. powiesić hamak, a w pobliżu postawić niewielką piaskownicę. Taki zestaw wystarczy, żeby dać maluchowi masę zabawy.

Zabawki dla dzieci ogrodowe

Wader Zestaw Piaskowy Młynek Wiaderko Foremki 10 elementów

Te akcesoria do piaskownicy to bardzo dobre zabawki ogrodowe dla dzieci. Plastikowe produkty pozwolą na tworzenie ciekawych budowli. Komplet zawiera łopatki, grabki, wiaderko na wodę, konewkę, foremki, szpachelkę i kielnię. Elementy zestawu wyróżniają się intensywnymi kolorami oraz wytrzymałością, dlatego dadzą maluchowi sporo frajdy.

WOOPIE Duża Zjeżdżalnia Ogrodowa ze Ślizgiem Wodnym Elite XXL 180cm

To bardzo ciekawa zjeżdżalnia, która nie tylko pozwala na standardowe zjeżdżanie – można do niej przymocować węża ogrodowego, tworząc tym samym ślizg wodny! Schodki posiadają antypoślizgową powierzchnię, a przy tym nie mają ostrych elementów. Przy drabince znajduje się wygodny uchwyt.

Drewniana piaskownica z ławeczkami Ella Sandpit AXI

Ta drewniana piaskownica jest wygodnym w użyciu produktem, ponieważ wyposażono ją w specjalne zakrycie (sprawdzi się ono w podczas deszczu czy silnego wiatru), które można złożyć, by otrzymać ławki z oparciem. Dzięki nim zabawa będzie jeszcze wygodniejsza.

Smoby Domek na Palach Plac Zabaw Zjeżdżalnia

To kompleksowy, miniaturowy plac zabaw. Składa się z domku na podporach oraz zjeżdżalni. Całość wykonano z wysokiej jakości materiałów. Co istotne, produkt da masę frajdy wielu dzieciom jednocześnie.

SMALL FOOT Huśtawka okrągła dysk (czerwona)

Ten produkt świetnie się sprawdzi, jeśli w ogrodzie znajduje się większe drzewo – huśtawka wymaga jedynie przymocowania sznura do gałęzi.

Dodaj komentarz