Menu

Domek dla lalek i inne akcesoria, by dziecko mogło poczuć się niczym rodzic!Zabawa lalkami jest niezwykle rozwijająca dla dziecka, jednak może się po pewnym czasie znudzić. Z tego powodu wcale nie trzeba „przerzucać się” na innego rodzaju zabawki, ponieważ doskonałym pomysłem jest kupno akcesoriów dla lalek, takich jak domki, mebelki i nie tylko. Jakie modele sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się, czytając dalej!

Dlaczego zabawa za pomocą lalek jest dobra dla dziecka?

Lalki to przede wszystkim zabawki bardzo uniwersalne, ponieważ dają masę możliwości zabawy. Tego rodzaju produkty uczą dziecko podstawowych czynności, takich jak np. chwytanie, poruszanie ruchomymi elementami etc. Najważniejszym jednak aspektem w tym przypadku jest fakt, że u malucha za sprawą zabawy wykształca się empatia i opiekuńczość. W końcu lalką należy się zajmować, a więc na przykład karmić ją, usypiać, przebierać. Pozwala to pociesze wczuć się w rolę rodzica, z którego zwykle najchętniej bierze przykład. To nie wszystko. Ponieważ dochodzi do tego odgrywanie różnego rodzaju scenek, a dzięki temu dziecko dodatkowo ćwiczy swoją wyobraźnię i kreatywność. Nieprzypadkowo lalki są polecane wszystkim malcom na całym świecie.

Jak każda zabawka, lalka może się maluchowi znudzić. Kiedy dziecko odczuje brak zainteresowania takowym produktem, to można postawić na różnego rodzaju urozmaicenia. Jeśli w grę wchodzi mała lalka, to ciekawym pomysłem jest kupno domku dla lalek. Dla większych modeli można natomiast kupować akcesoria, takie jak wanienki, kołyski, łóżeczka, zestawy ubranek i nie tylko. Dzięki temu malec będzie mieć o wiele więcej możliwości zabawy, a więc używanie lalki nie przejdzie do żmudnej rutyny.

Jakie akcesoria dla lalek dobrze się sprawdzą?

SMALL FOOT Krzesełko do Karmienia Lalki


To bardzo ładne, drewniane krzesło do karmienia lalki. Jego wysokość wynosi około pół metra, dlatego dziecko na pewno będzie w stanie komfortowo się bawić. Model ten prezentuje się bardzo atrakcyjnie, dlatego może jednocześnie stanowić element dekoracyjny bawialni.

SMALL FOOT Drewniany Domek do Budowania dla dzieci – układanka przybijanka


Ten wyjątkowy domek dla lalek może być używany nie tylko jako schronienie mniejszych lalek Twojego dziecka. Dlaczego? Mianowicie, jest to zestaw do samodzielnego złożenia przez malucha, dlatego dzięki temu rozwinie się jego sprawność manualna i nie tylko. Dochodzi do tego wyjątkowy zestaw akcesoriów do domku dla lalek, czyli drewnianych mebelków. Maluch samodzielnie urządzi dom, a więc będzie musiał posłużyć się wyobraźnią i kreatywnością.

Drewniany wózek dla lalek Viga

Jeśli dziecko opiekuje się lalką i bierze przykład z rodziców, to pewnie wie, że czasami trzeba się przejść na spacer. Z tego powodu obowiązkowym akcesorium jest wózek! Warto mieć świadomość, że opisywany model został wykonany z najwyższą precyzją. Z tego powodu jest stabilny, a więc może jednocześnie służyć najmłodszym maluchom w roli chodzika pchacza.

Zestaw do kąpania lalek Wader z akcesoriami


Ten wyjątkowy zestaw zawiera ciekawe akcesoria dla lalek. Przede wszystkim jest to wanienka do kąpania zabawki. Jednak wokół niej znajdują się ciekawe przedmioty, takie jak wieszaki na ubranka, grzebień, szczotka do włosów, a także suszarka.

Wózek dla lalek Alice Prestige Pink

Ten wózek jest odpowiedni dla starszych dzieci (niż model wspomniany wcześniej). Wysokość do rączki to około 56 cm. Produkt przypomina ten wózek, w którym najpewniej pociecha miała okazję sama podróżować. Model ten ma metalowy stelaż, rączkę osłania piankowa otoczka, budkę można składać lub odpiąć. Gondola także może zostać wypięta, by posłużyć np. jako łóżeczko.

KLEIN Zestaw Do Karmienia i Pielęgnacji Princess

Jeśli dziecko bawi się lalką, jednak nie ma do niej akcesoriów, to ten zestaw sprawdzi się doskonale. Znajduje się w nim pieluszka, butelka, grzebień, szczotka do włosów, śliniak, zabawkowe opakowanie pudru oraz kremu, łyżeczka, miseczka, widelec i imitacja opakowania herbatników.

Dodaj komentarz