Menu

Baby Born vs Baby Annabell – którą wybrać?Małe dzieci nieprzypadkowo uwielbiają bawić się lalkami, ponieważ wchodzą podczas zabawy w rolę swoich ulubionych bohaterów, czyli rodziców! Z tego powodu, już od wielu lat, ogromną popularnością cieszą się realistyczne modele lalek, przedstawiające niemowlęta, które niejednokrotnie zaskakują ciekawymi funkcjami. Czytając ten artykuł dowiesz się, która zabawka będzie lepsza – Baby Born czy Baby Annabell?

Najlepsza lalka interaktywna, czyli jaka?

Trudno od razu odpowiedzieć na to pytanie, jednak można wywnioskować, że najlepsze produkty to te, które imitują zachowania niemowlęcia, a tym samym umożliwiają dziecku wejście w rolę rodzica, ponieważ wtedy będzie musiało wypełniać obowiązki opiekuna. Dlaczego jednak lalki są tak popularne od wielu lat? Dzieci uwielbiają odgrywać zadania charakterystyczne dla dorosłych ze swojego otoczenia, ponieważ poprzez zabawę uczą się także empatii. Podobny mechanizm działa w interakcjach z pluszakami. Malec, opiekując się zabawką, wykształca w sobie prawidłowe reakcje w kontekście pomocy innym, co przydaje się nie tylko podczas omawianej zabawy, ale też w późniejszym życiu.

Baby Born a Baby Annabell

Nieprzypadkowo właśnie te dwie lalki cieszą się największą popularnością u najmłodszych. Dlaczego? Jest to związane z ich wieloma, bardzo interesującymi funkcjami, które imitują zachowania niemowlęcia. Co może robić taki produkt?

W obu przypadkach można liczyć na kilka podobnych do siebie funkcji, co nie jest niczym zaskakującym. Zarówno Baby Born, jak i Baby Annabel zamykają swoje oczy do snu. Do tego można je karmić za pomocą specjalnej butelki – w obu przypadkach powinna być wypełniona zwykłą wodą. To nie wszystko, ponieważ zabawki te mogą także płakać prawdziwymi łzami, co tym bardziej urozmaica zabawę. Produkty mają także ruchome kończyny.

Baby Annabell wyróżnia się pod względem elektronicznego mechanizmu. Wydaje różne dźwięki, na przykład pijąc z butelki, emituje odgłos przełykania. Dodatkowo, zabawka porusza buzią (również w trakcie ssania smoczka). Kiedy dziecko bawi się z lalką, to zaczyna ona imitować ludzki śmiech. Może też gaworzyć oraz zasnąć po kołysaniu na rękach.

Baby Born z kolei nie posiada żadnych elektronicznych dodatków. Jednak w wielu sytuacjach jest to zaletą – przede wszystkim z perspektywy ekologii, ale też dlatego, że lalkę można wykąpać. Zabawka może zarówno pić z butelki, jak i być karmiona specjalnym pokarmem (tej samej marki). Co więcej, Baby Born może siusiać do nocniczka, a także się załatwiać – wystarczy wcisnąć odpowiednie przyciski na brzuszku.

Która lalka lepsza – Baby Born czy Baby Annabell?

Mimo braku zasilania i elektronicznych systemów, Baby Born oferuje więcej funkcji. Dzięki temu może nie tylko dać więcej frajdy maluchowi, ale przy tym jest bardziej ekologiczna, dlatego naszym zdaniem jest to lepszy wybór niż Baby Annabell, choć przyznajemy, że obie propozycje są bardzo atrakcyjne. 

Najlepsza lalka interaktywna – Baby Born

Lalka Interaktywna Baby Born Soft Touch Ballerina Girl 43 cm z akcesoriami

To bardzo ciekawy model lalki Baby Born. Przede wszystkim wyróżnia się strojem. Zabawka jest ubrana w tiulową spódniczkę, piękną koszulkę, ale ma na sobie także łyżwy oraz małą koronę. Nieprzypadkowo ten model nazywa się Ballerina. Lalka została wykonana z przyjemnego w dotyku materiału. W komplecie znajdują się przydatne akcesoria, takie jak smoczek czy kaszka do karmienia lalki oraz nocniczek.

Baby Born Interaktywna lalka Soft Touch 43cm 9 funkcji chłopiec

Pod względem funkcjonalności produkt nie różni się od poprzedniego, jednak w tym przypadku lalka przypomina małego chłopczyka, podczas gdy wcześniejszy egzemplarz przedstawiał dziewczynkę. Model wykonano w bardzo estetyczny sposób. Chłopczyka ubrano w niebieskie śpioszki oraz czapeczkę, a w komplecie znajdują się dopasowane pod względem kolorystyki akcesoria. Rozmiar produktu nie różni się względem poprzedniego i wynosi 43 cm.

Dodaj komentarz