Menu

Zabawa w dom – jaką kuchnię dla dzieci wybrać?Nie bez powodu maluchy spośród licznych pomieszczeń całego domu tak bardzo lubią kuchnię. Jest to związane z faktem, iż znajduje się w niej wiele ciekawych narzędzi, urządzeń i innych elementów, które wyjątkowo przyciągają uwagę młodego człowieka. Z tego powodu kupując maluchowi prezent dobrze się zainspirować produktami nawiązującymi do owego pomieszczenia. Jakie kuchnie dla dzieci do zabawy sprawdzą się najlepiej?

Korzystanie z różnego rodzaju zabawek jest wskazane dla każdego dziecka. Dlaczego jednak to właśnie kuchnie dla dzieci do zabawy są tak dobrym pomysłem? Przede wszystkim jest to związane z faktem, iż rodzice są bohaterami najmłodszych, a przecież sporo w kuchni czasu spędzają. Maluch automatycznie chce brać przykład. To nie wszystko, ponieważ zabawa w kucharza to wchodzenie w nową rolę, a więc może to być potraktowane jako ćwiczenie pod kątem aktorstwa. Dochodzi do tego fakt, iż maluch będzie uczył się koniecznych schematów, takich jak to, iż żeby stworzyć danie, należy np. umyć składniki, włożyć je do garnka, poczekać, potem nałożyć strawę i na koniec wszystko umyć!

W wielu przypadkach kuchnie dla dzieci do zabawy są dobrym pomysłem, na interakcje z rówieśnikami bądź rodzicami. Zwykle bowiem takie produkty umożliwiają skorzystanie z wielu narzędzi i akcesoriów, dlatego więcej niż jedna osoba może się skutecznie bawić. Warto zwracać uwagę, by kuchnia była dobrze dopasowana rozmiarem do malucha, ponieważ zbyt mały lub zbyt duży zestaw zmniejszy komfort zabawy.

Kuchnie dla dzieci – zabawki najciekawsze

Smoby Duża Kuchnia Bon Appetit 23 Akc.


To bardzo ciekawy zestaw o wysokości 96 centymetrów. Składa się ze zlewu, lodówki, piekarnika, półki, blatu, ekspresu i licznych akcesoriów. Wymaga zastosowania baterii (testowe znajdują się w zestawie), ponieważ „płyta grzewcza” wydaje charakterystyczne dźwięki, by zabawa była jeszcze bardziej realistyczna.

Little Tikes Kącik Smakosza kuchnia dla dzieci

Ten zestaw jest już większy. W komplecie znajduje się wiele ciekawych akcesoriów (w sumie 17_, takich jak talerz, sztućce, szklanka, patelnia, garnek. Dochodzi do tego także blat, otwierana lodówka, piekarnik, mikrofala. Blat jest umieszczony na wysokości około 50 cm. Korzystanie z tego kompletu wymaga użycia dwóch baterii AA (brak w zestawie).

Klein Duża Kuchnia Miele Gourmet z akcesoriami


Zestaw ten jest szczególnie rozbudowany, dlatego zapewni jeszcze więcej frajdy. Komplet zawiera aż 48 akcesoriów, a w tym naczynia, sztućce, narzędzia kuchenne, talerze. Mebel składa się z blatu, półek, lodówki, okapu, piekarnika, kuchenki, zlewu. W tym przypadku również producent zatroszczył się o efekty dźwiękowe. W sumie zestaw zawiera 48 akcesoriów.

Viga Drewniana Klasyczna czerwona kuchnia z akcesoriami


Kuchnie dla dzieci drewniane są szczególnie lubiane przez rodziców, ponieważ nie niszczą się tak szybko, jak plastikowe odpowiedniki. Przy tym wszystkim są ekologiczne. Omawiany model składa się z piekarnika, szafki, zlewozmywaka, palników, półki i akcesoriów, takich jak naczynia, czy narzędzia kuchenne. Czerwony kolor przyciąga uwagę.

Step2 Duża interaktywna Kuchnia Elektroniczna 103 akcesoria


Duże kuchnie dla dzieci do zabawy nieprzypadkowo są tak ukochane przez najmłodszych. Przede wszystkim zapewniają sporo frajdy, ponieważ składają się z całej masy zróżnicowanych elementów, pojemników, narzędzi, naczyń, szafek, półek etc. Kto wie, być może taki produkt zainspiruje malucha do zostania kucharzem! Ten zestaw składa się z mebli oraz 103 akcesoriów.

Step2 Ogromna drewniana kuchnia Grand Walk-In


Duże kuchnie dla dzieci drewniane to strzał w dziesiątkę! Są trwałe, a przy tym składają się z wielu ciekawych elementów. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że do zabawy takim produktem konieczna jest większa powierzchnia. Model zawiera multum półek, koszyków, szafek. Jednocześnie może się bawić kilka dzieci, bez wchodzenia sobie w paradę! Model ten wyróżnia także ciekawa kolorystyka.

Dodaj komentarz