Menu

Jakie zabawki do ogrodu dla dzieciOgród to doskonałe miejsce do zabawy, ponieważ dzieci mogą spędzać tam czas na świeżym powietrzu. Oprócz tego bawiąc się w ogrodzie dziecko ma możliwość jeszcze bardziej wykorzystać potencjał swojej wyobraźni łącząc ją z różnymi zakamarkami w ogrodzie. Bez względu na to jak duża jest powierzchnia, na której będzie bawiło się Twoje dziecko, zabawa na ogrodzie z pewnością zaowocuje wieloma niesamowitymi pomysłami.

Do zabawy warto jednak przygotować odpowiednie akcesoria, które pozwolą Twojej pociesze na jeszcze więcej frajdy. W związku z tym przygotowaliśmy poniższy wpis, w którym pomożemy Ci zdecydować jakie zabawki do ogrodu dla dzieci sprawdzą się najlepiej, a także, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. Zapraszamy do lektury.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając zabawki do ogrodu dla dziecka?

Mimo że ogród jest raczej bezpiecznym miejscem do zabawy, to wybierając odpowiednie zabawki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy bawiąc się nimi dziecko nic sobie nie zrobi. Z pewnością mając do dyspozycji tyle przestrzeni Twoje dziecko będzie dużo się przemieszczało po terenie ogrodu, przez co nie zawsze będzie możliwe zobaczenie co dokładnie robi. Jak wiadomo dzieci, zwłaszcza na dworze, mają bardzo dużo energii, dlatego trzeba również wziąć pod uwagę to, że Twoja pociecha prawdopodobnie będzie biegać. Dlatego lepiej unikać zabawek z ostrymi krawędziami, które mogłyby zrobić krzywdę przy ewentualnym upadku.

Kolejną kwestią jest to, że w ogrodzie znajduje się dużo różnych elementów, które mogą zabrudzić zabawki, w związku z tym jeżeli chcesz uniknąć żmudnego czyszczenia zabawek z piasku i ziemi, lepiej będzie wybrać elementy, które nie posiadają zbyt wielu otworów i łączeń. Pod uwagę trzeba też oczywiście wziąć wiek dziecka, ponieważ zupełnie czymś innym będą bawiły się małe dzieci i starsze. Właśnie dlatego poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji na zabawki, które doskonale sprawdzą się do zabaw ogrodowych.

Small Foot Drewniany rowerek czterokołowy

Pierwsza propozycja skierowana jest do młodszych dzieci w wieku od 2 lat. Ten rowerek został wykonany z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Ogród będzie doskonałym terenem do stawiania pierwszych kroków w nauce jazdy na rowerze, dzięki dużym kołom bez problemu poradzi sobie z jazdą po trawie, która w razie czego skutecznie zneutralizuje upadek. Dzięki tej zabawce do ogrodu Twoje dziecko będzie coraz bardziej gotowe do przejścia na normalny rower, kiedy przyjdzie na to czas.

Huśtawka Bocianie Gniazdo

Kolejną propozycją, której pod żadnym pozorem nie mogło zabraknąć w tym tekście, jest owalna huśtawka Bocianie Gniazdo. Huśtawki to zabawki, które uwielbia chyba każdy, a ta jest szczególna, ponieważ nie dość, że pozwala na naprawdę ekscytujące bujanie się to na dodatek jest niezwykle bezpieczna, dzięki swojej bardzo dużej powierzchni oraz miękkim brzegom. Dzięki siatce, na której będzie znajdowało się Twoje dziecko i zabezpieczonym bokom huśtawki nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo. Dodatkowo, dzięki dużym wymiarom i udźwigowi wynoszącemu do 150 kilogramów huśtawka będzie nadal spełniała swoją funkcję, nawet gdy Twoje dziecko będzie znacznie starsze. Świetną opcją jest również to, że możecie bujać się na niej razem!

Small Foot skoczek pogo

Dziecko bawiąc się w ogrodzie ma w sobie jeszcze większe pokłady energii niż normalnie, dodatkowo trawa jest doskonałym amortyzatorem ewentualnych upadków. W związku z tym nikogo chyba nie zdziwi to, że jest to świetne miejsce na wykorzystanie skoczka pogo od firmy Small Foot. Dzięki tej zabawce Twoje dziecko będzie mogło wyszaleć się za wszystkie czasy skacząc po całym ogrodzie, a Ty nie będziesz się martwić o to, że upadnie na twardą powierzchnię, czy że porysuje podłogę lub wpadnie na meble będąc w domu. Dzięki zabawie ze skoczkiem pogo Twoje dziecko nie tylko będzie aktywnie spędzało czas, ale również będzie rozwijało swoją koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę, zręczność oraz koncentrację. Dodatkowo po takiej zabawie z pewnością będzie zmęczone i nie będzie miało siły na rozrabianie w domu.

Dodaj komentarz