Menu

Zabawki do łóżeczka. Jakie wybrać?Dzieci od pierwszych chwil życia uczą się nowych rzeczy i rozwijają w niesamowitym tempie. Zabawki służą do odpowiedniego stymulowania pociechy do owego rozwoju, a w wielu przypadkach wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu szczególnie ciekawym pomysłem są zabawki do łóżeczka dla niemowląt! Jakie sprawdzą się najlepiej?

Niemowlęta spędzają sporą część dnia w swoim łóżeczku. Długo śpią, często się denerwują i nie można się temu dziwić, ponieważ dopiero poznają otaczający je świat, co pochłania masę energii. Dlaczego jednak zabawki do łóżeczka są tak dobrym pomysłem? Przede wszystkim obecność np. misia sprawia, że dziecko jest mniej zdenerwowane, a do tego może się nim bawić, uczyć chwytania i poznawać odmienną fakturę. Do tego zabawki do łóżeczka dla niemowląt mogą przyjmować różne role, które często pomagają w zdrowym rozwoju, ale też są ułatwieniem dla rodzica. O jakich produktach mowa?

Zabawki do łóżeczka występują w różnych postaciach. Dobrym pomysłem są wspomniane pluszaki, które zwykle posiadają przyjazny wygląd, są miłe w dotyku i mają interesującą fakturę. Przy tym nie posiadają twardych, ostrych elementów, dlatego mogą być wręczane niemowlętom zaraz po porodzie. Wyróżnić można także różnego produkty, które montuje się nad łóżeczkiem, np. pałąk z zabawek bądź karuzela W niektórych przypadkach są to jednocześnie grające zabawki do łóżeczka, dlatego tym bardziej skupiają uwagę malucha.

Wyjątkowo ciekawymi produktami są zabawki do łóżeczka emitujące szum. Badania potwierdzają, że szum biały, różowy i im podobne dźwięki sprawiają, że pociecha się uspokaja i łatwiej jest jej zasnąć. Jest to związane z faktem, że odgłosy przypominają te, które niemowlę słyszało jeszcze tak niedawno, znajdując się w brzuchu mamy.

Jakie zabawki do łóżeczka dla niemowląt warto kupić?

SMALL FOOT Pluszowy Lis


To bardzo sympatyczna maskotka, która jest doskonałym pomysłem na prezent dla malucha. Przedstawia radosnego liska o przyciągającej uwagę kolorystyce. Produkt jest bardzo przyjemny w dotyku, dlatego dziecko będzie chętnie się do niego przytulać. Taki pluszak może stać się przyjacielem pociechy w całym okresie dzieciństwa, dlatego serdecznie polecamy!

SMALL FOOT Play arch „Flying Animals” – Zawieszka na łóżeczko lub wózek


To doskonała propozycja dla każdego malucha! Jest to pałąk z zabawkami, który można przyczepić do łóżeczka, ale także wózka dziecięcego. Produkt został wyposażony w wygodne uchwyty, dlatego przymocowanie go jest bardzo proste. Do tego przy poruszaniu się zawieszone maskotki wydają ciekawe odgłosy, co tym bardziej skupia uwagę niemowlaka. Kolorystyka jest radosna, a całość wykonano z bezpiecznych materiałów.

SMALL FOOT Baby Toy Grasp Spiral – Chwytak-spirala na łóżeczko


To bardzo ciekawy produkt, który można zawiesić na poręczy łóżeczka. Jest nie tylko ciekawą ozdobą, która przykuje uwagę dziecka, ponieważ zawieszone zabawki będą zachęcały dziecko do chwytania i poznawania faktur. Materiał jest łatwy w praniu i szybko schnie.

SMALL FOOT Mobile „Space” – karuzela z motywem kosmosu


Karuzela do łóżeczka to genialny pomysł na zwrócenie uwagi pociechy, która będzie wodziła wzrokiem za poruszającymi się elementami. Omawiany produkt posiada motyw kosmosu i wyróżnia go bardzo estetyczne wzornictwo.

Szumiś Leon mechanizm aplikacja

Wspominaliśmy wcześniej zabawki do łóżeczka szumiące. Szumiś to idealny przykład. Emituje 5 różnych rodzajów szumu (biały, różowy, dźwięk wiatru, wód płodowych i odgłosy fal). Dzięki niemu dziecko zasypia szybciej i może cieszyć się zdrowym snem! Dochodzi do tego tzw. czujnik snu, który w przypadku obudzenia się malucha i płaczu zacznie samoczynnie emitować uspokajający szum. Omawiany model łączy się również z aplikacją na telefonie rodzica, dlatego opiekun może sterować wszystkimi funkcjami, a do tego dostanie powiadomienie, jeśli dziecko się obudzi. Produkt wykonano z atestowanych materiałów.

Dodaj komentarz