Menu

Drewniane zabawki dla dzieci – jakie wybrać?Zabawki występują w wielu rodzajach, dlatego nie ma co się dziwić, że wybór odpowiedniego produktu dla swojego dziecka jest trudnym zadaniem. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem łączącym frajdę, rozwój i ekologię są drewniane zabawki dla dzieci. Po latach dominacji plastiku znów wracają do popularności i podbijają rynek! Dlaczego zabawki z drewna są tak dobrym pomysłem i które modele sprawdzą się najlepiej?

Zabawki w życiu każdego dziecka odgrywają szczególnie ważną rolę, ponieważ nie tylko dają frajdę, ale rozwijają. Uczą logicznego myślenia, zachęcają do ruchu, pozwalają lepiej poznawać świat. Przez to powinny być odpowiednio dobierane. Zabawki dla dzieci z drewna występują pod wieloma postaciami, dlatego rodzic zawsze powinien mieć na uwadze to, by konkretny produkt przede wszystkim miał walory edukacyjne. Na przykład drewniane klocki uczą kreatywnego myślenia, pokazują podstawowe zasady fizyki (np. kiedy popchnie się wieżę, ta się wywróci). Sortery rozwijają sprawność manualną i logiczne myślenie, gry planszowe pokazują, czym jest wygrana oraz przegrana. Wymieniać można naprawdę długo!

Rynek jest bogaty w tego rodzaju produkty, dlatego na pewno z łatwością znajdziesz drewniane zabawki dla dzieci 3+, przedszkolaków, niemowlaków, 6+ etc.

Dlaczego zabawki z drewna, a nie innego materiału?

Swego czasu rynek zabawek był zdominowany przez produkty plastikowe. Nie można się temu dziwić, ponieważ trud i koszt wytworzenia plastikowej zabawki był i nadal jest na wyjątkowo niskim poziomie, jednak mimo owej niskiej ceny, można było zauważyć częste psucie się takich produktów. Z tego powodu, zamiast nadal służyć dziecku lądowały na śmietniku.

Drewniane zabawki nie są tylko bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale są także produktami ekologicznymi. Trzeba wiedzieć, że nawet w przypadku uszkodzenia drewnianej zabawki, ta wyrzucona może zostać w łatwy sposób poddana recyklingowi. Do tego podczas jej produkcji nie dochodzi do emisji CO2, wręcz przeciwnie – drzewo za życia pobiera dwutlenek węgla. Nawet w skrajnym przypadku wyrzucona zabawka w kilka lat się rozłoży, natomiast czas biodegradacji plastiku to co najmniej 100, a maksymalnie nawet 1000 lat!

Jakie drewniane zabawki warto kupić?

SMALL FOOT gra zręcznościowa balansująca – zwierzątka


Tego rodzaju produkty to popularne drewniane  zabawki dla dzieci 3+. Gra polega na rzucaniu kostką, która pokazuje podobiznę zwierzaka, który musi zostać ustawiony na ruchomej platformie. Zadaniem malucha jest ułożenie wszystkich zwierzaków w taki sposób, by statek nie przechylił się, zrzucając umieszczone na nim elementy. Produkt uczy sprawności manualnej, a także logicznego myślenia.

Drewniana układanka Viga Wzory Figury Geometryczne 18 Elementów


Świetna drewniana zabawka dla dzieci, która może pomóc nie tylko w przypadku nauki chwytania. Ten sorter kształtów może być wstępem do uczenia matematyki, a przy tym wszystkim kształci w zakresie logicznego myślenia. Podstawa posiada 9 pól. W pionie owe pola pozwalają na ułożenie tej samej figury geometrycznej – koła, sześciokąta i kwadratu.

SMALL FOOT Duże Bierki Drewniane XXL Mikado

Bierki to znana na całym świecie gra, która uczy przede wszystkim precyzji, ponieważ jej celem jest podnoszenie rozrzuconych na kupkę bierek w taki sposób, by inne (poza wyciąganą) się nie poruszyły. Wyjątkowym aspektem omawianego produktu jest fakt, że długość jednej bierki wynosi 75 cm, dlatego zestaw będzie idealnym wyborem do ogrodu.

SMALL FOOT Rocking Horse Skandi – drewniany konik na biegunach


Drewniany konik na biegunach to zabawka, którą zna chyba każdy. Korzystanie z takiego produktu daje masę frajdy, a dodatkowo pociecha ćwiczy równowagę. Omawiany model ma specjalne płozy, które zapobiegają wywróceniu się zabawki. Drewniany „ogonek” natomiast jest zabezpieczeniem przed zsunięciem się malucha z siedziska.

SMALL FOOT Stół z Narzędziami – zabawka dla dzieci


Jest to wyjątkowy zestaw, który na pewno spodoba się każdemu maluchowi. Komplet zawiera stół z różnymi otworami, śruby i narzędzia, dlatego to idealna rozwiązanie dla małego majsterkowicza! Produkt rozwija sprawność manualną i kreatywność.

Dodaj komentarz