Menu

Jak przechowywać zabawki dzieckaZabawki stanowią bardzo ważny element w życiu każdego dziecka. Stanowią one bowiem istotną pomoc w rozwoju psychoruchowym, a w wielu przypadkach pomagają uczyć malucha tego, w jaki sposób działa świat. Ponadto jednym z głównych zajęć małych dzieci jest właśnie zabawa, a nic tak dobrze jej nie uzupełnia jak ulubione klocki, maskotki, laki czy samochodziki. Każde dziecko ma przynajmniej kilka różnych zabawek, które trzeba w jakiś sposób przechować – nie mogą przecież leżeć w losowych miejscach, powodując powstawanie bałaganu. Po zakończonej zabawie należy odłożyć je w przeznaczone dla nich miejsce, co pozwoli  na utrzymanie porządku. Wielu rodziców zastanawia się jednak, w jaki sposób pomieścić zabawki dziecka, jeśli jest ich naprawdę dużo? Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na to pytanie i przygotować poniższy artykuł, w którym udzielamy rad dotyczących przechowywania zabawek. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Jak przechowywać zabawki dziecka?

Sposobów na przechowywanie dziecięcych zabawek jest mnóstwo. Najpopularniejszy z nich to oczywiście wykorzystanie wolnej przestrzeni, z której nikt nie korzysta z różnych względów i zrobienie w niej kącika na zabawki. Inną popularną opcją jest skorzystanie z całkiem sporej ilości miejsca, którą gwarantują nam regały, półki i szafki. Ich zaletą jest to, że z łatwością można poukładać na nich wszystkie zabawki na różne sposoby według ustalonego schematu, co jeszcze bardziej ułatwi utrzymanie porządku, ponieważ wtedy każda z zabawek będzie miała swoje miejsce.

W niektórych przypadkach idealnym rozwiązaniem może okazać się specjalna skrzynia zaprojektowana z myślą o pokoju dziecięcym i właśnie trzymaniu w niej zabawek. Na rynku dostępne są różne tego typu produkty, w różnych formach, kolorach i rozmiarach, co oznacza, że z łatwością można dobrać skrzynię do wystroju pokoju czy upodobań dziecka.

Jak zrobić skrzynkę na zabawki dla dziecka?

Niekiedy jednak okazuje się, że w sprzedaży nie znajdziemy nic, co odpowiadałoby naszym potrzebom. Nie jest to jednak pozycja stracona – jeżeli ma się do tego możliwości, a także podstawowe umiejętności, można wykonać taką skrzynię samodzielnie przy użyciu łatwodostępnych materiałów. Pozwoli to też na jednorazowe rozwiązanie kilku kwestii jednocześnie. Po pierwsze pozwoli zaprojektować design skrzynki wedle własnego uznania, co oznacza, że będzie ona wyglądać dokładnie tak, jak tego chcemy. Po drugie pozwoli to na dostosowanie jej wymiarów idealnie do naszych potrzeb. Ten drugi element jest szczególnie ważny w przypadku kiedy pokój dziecka jest niewymiarowy lub niewielki. Wykonując skrzynię na zabawki samemu, można uzyskać idealny kształt i rozmiar dla danego miejsca.

Najbardziej dostępnym materiałem łatwym w obróbce, z którego można wykonać piękną skrzynię na zabawki, jest oczywiście drewno. Deski, wkręty, kątowniki, kółka jezdne, zawiasy, czy farby kupisz w praktycznie każdym sklepie oferującym produkty remontowo-budowlane.

Jak uporządkować zabawki dziecka i dlaczego jest to tak ważne?

Podobnie jak sposobów na przechowywanie dziecięcych zabawek – metod na ich uporządkowanie jest kilka i w różnych miejscach sprawdzą się różne z nich. Chyba najczęściej wybieranym systemem porządkowania jest układanie na podstawie typu zabawki. W tym schemacie grupujemy je w zależności od tego czym są lub z jakiego materiału są wykonane, czyli np. maskotki, samochodziki czy komplety zabawek z konkretnymi postaciami, czy z konkretnej serii.

Wiele osób zastanawia się nad sensem porządkowania zabawek. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie i to nie tylko praktyczne. Poza utrzymaniem porządku w domu układanie zabawek w odpowiedni sposób może pozytywnie wpłynąć na rozwój i naukę malucha. Nie tylko nauczy się ono rozpoznawać konkretne materiały i kształty, dotykając ich podczas porządkowania, ale także zapamięta, że po zabawie należy zawsze posprzątać, dzięki czemu nie doprowadzimy do powstania bałaganu.

Dodaj komentarz