Menu

Jak zrobić przebranie dla dzieckaZ całą pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, jak zrobić przebranie dla dziecka na Halloween czy bal karnawałowy. Dziś przedstawimy kilka łatwych pomysłów na to jak szybko zrobić przebranie dla dziecka. Bez znaczenia, czy Twoje dziecko zechce stać się pszczółką Mają, strażakiem, wilkiem, księżniczką, czy też groźnym piratem – wszystkie wymarzone przez niego postacie możesz z łatwością przygotować w domu.

Jeśli jednak wolisz zaoszczędzić czas i skorzystać z gotowych propozycji, zapraszamy do sprawdzenia naszych przebrań dla dzieci!

Jak zrobić przebranie dla dziecka?

Jak samemu zrobić przebranie dla dziecka? Bez wątpienia jest to pytanie, które spędza sen z powiek wielu rodzicom. Bal karnawałowy czy Halloween nie muszą od razu oznaczać konieczności szycia po nocach ani drogiego wydatku, jakim jest zamówienie stroju na miarę u krawcowej. Z łatwością możesz samodzielnie stworzyć przebranie dla swojego dziecka,  używając odrobiny wyobraźni i kreatywności.

Przebranie dla dziecka – zapytaj go o zdanie!

Niezwykle istotne w procesie tworzenia przebrania jest zdanie Twojego dziecka. W końcu to ono wcieli się w rolę konkretnej postaci. Dlatego też w pierwszej kolejności spróbuj wspólnie wpaść na jakiś pomysł. Zapewniamy, że takie kreatywne podejście do stworzenia przebrania całej postaci jest również świetną zabawą dla Twojego dziecka. Proces jest niezwykle prosty. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności określić, jak kolejno powinien wyglądać strój oraz jakie elementy powinna posiadać dana postać. To idealne zadanie dla dziecka – pobudzi jego wyobraźnię oraz pokłady kreatywności. W przypadku, w którym Twoje dziecko ma ochotę przebrać się za księżniczkę czy księcia dobrze, gdyby w pierwszej kolejności określiło poszczególne elementy stroju tej postaci, jak korona, berło, suknia bądź płaszcz królewski. Możesz także śmiało poprosić swoją pociechę o poradę dotyczącą materiałów, z których powinien powstać strój. Wyobraźnia dziecka jest właściwie nieograniczona, dlatego może czekać Cię pozytywne zaskoczenie, gdy zobaczysz, jak szybko maluch wpadnie na ciekawe, a także często bardzo nietypowe pomysły.

Jak szybko zrobić przebranie dla dziecka?

Tworząc łatwe przebrania domowym sposobem, możesz wykorzystać kredki do malowania buzi bądź też takie kosmetyki, jak biała lub czarna kredka, kolorowe cienie czy bronzer. Świetnym dodatkiem okażą się także wszelkiego rodzaju naturalne elementy – znalezione w lesie gałązki, kwiaty oraz liście. Z łatwością można przepiąć je do sukienki czy też spodni i sprawić, że zwykłe ubrania zamienią się w piękny kostium.

Możesz także zdecydować się na wykorzystanie ubrań lub przedmiotów kupionych za grosze, np. w sklepach z odzieżą używaną bądź w sklepach internetowych. Podczas wyboru postaci, w którą ma wcielić się Twoje dziecko, możesz zaproponować mu kilku bohaterów jego ulubionych bajek. Niezwykle ważne jest, by maluch był przekonany, że chce zostać konkretną postacią. Pozwala to na uniknięcie późniejszego problemu w przypadku, w którym po wykonaniu całej pracy nad przebraniem pociecha w ostatniej chwili zmieni zdanie.

Warto także pamiętać, że kostium Twojego dziecka powinien być dopasowany do charakteru imprezy. Bale przebierańców w przedszkolu czy szkole to czas wyjątkowej zabawy, której istotnym elementem jest właśnie kostium wpływający w dużej mierze na samopoczucie pociechy. Przebranie to powinno być wyjątkowe, niepowtarzalne i efektowne. Należy jednak mieć na względzie fakt, iż nie może ono ograniczać ruchów dziecka, a także być zbyt ciężkie. Pomimo iż strój karnawałowy nie przyda się Twojemu dziecku na co dzień i prawdopodobnie posłuży mu tylko przez jeden dzień, warto zwrócić także uwagę na jakość jego wykonania.

Pomimo iż większość kostiumów przygotujemy w jedno popołudnie, pamiętaj, aby nie pozostawiać prac na ostatnią chwilę. Może to być dodatkową inspiracją do spędzenia wspólnego czasu z dzieckiem. Podczas kiedy Ty będziesz szyć na maszynie, Twoje dziecko może zająć się wycinaniem elementów z tektury, malowaniem czy wyklejaniem.

Dodaj komentarz