Menu

Jakie bajki będą najlepsze dla dzieckaKsiążki są wspaniałym pomysłem na przyczynienie się do prawidłowego rozwoju dziecka. Codzienne czytanie pozwala maluchowi na lepsze poznanie świata, co pozytywnie wpływa na jego naukę. Powinniśmy poświęcać każdego dnia przynajmniej 20 minut, aby dziecko mogło przenieść się do świata fantazji oraz poznać nowe, ciekawe słowa. Bajki dla maluchów są również fantastycznym sposobem na pobudzenie wyobraźni oraz jego rozwój społeczny czy emocjonalny. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie bajki dla dziecka będą najlepsze, aby mogło czerpać z historii same korzyści, zapoznaj się z przygotowanymi propozycjami.

Jakie są fajne bajki dla dzieci? Kilka najciekawszych propozycji

Wybierając książki dla naszych pociech, często zastanawiamy się, jakie są bezpieczne bajki dla dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ warto, abyśmy czytali maluchom jedynie wartościowe książki, które przyniosą im szereg korzyści oraz fantastyczną rozrywkę będącą połączeniem nauki z relaksem. Jakie są bajki dla małych dzieci, które oprócz frajdy posiadają aspekt edukacyjny?

Czerwony Kapturek

Czerwony kapturek jest fantastyczną propozycją dla nieco starszych dzieci, które będą mogły czerpać więcej korzyści z przeczytanej bajki. Książka opowiada historię dziewczynki idącej do babci przez las z koszyczkiem smakołyków. Wspomniana bajka jest adaptacją znanej baśni braci Grimm i posiada przepiękne ilustracje włoskiej artystki Francesci Cosanti.

Disney Kraina Lodu Idealny piknik

Bajka kojarzy się nam z pewnością z popularną ekranizacją opowiadającą historię dwóch sióstr – Elsy oraz Anny. Jest to uwielbiana przez dzieci książka, która z pewnością przypadnie im do gustu i zachęci do wspólnego czytania. Księżniczka Anna stara się przygotować piknik, jednak nic nie idzie po jej myśli. Ponadto dzięki ośmiu dźwiękowym przyciskom maluch będzie mógł przenieść się do magicznej krainy przepełnionej radością i poznać melodie prosto z królestwa Arendelle.

Dzieci zwierząt – dzikie

Ta seria kartonowych książek wspaniale sprawdzi się już od najmłodszych lat. Pozwoli dziecku na skuteczne poznanie gatunków dzikich zwierząt. Jest to fantastyczny sposób na połączenie nauki z przyjemnością, z której maluch z pewnością wyniesie wiele korzyści.

Czas na bajkę – jak powstał garb wielbłąda

Bajka opowiada historię leniwego wielbłąda, która z pewnością zachwyci i rozbawi młodych czytelników. Książka napisana została prostym językiem, dlatego doskonale sprawdzi się w każdym przedziale wiekowym. Jest to wspaniała propozycja szczególnie dla nieco starszych dzieci, które pokochają ją już od pierwszej strony.

Fisher Price Dobranoc, małe lwiątko

Ta kartonowa książeczka skradnie serce praktycznie każdej pociechy. W ciekawy i przystępny sposób przedstawia historię sympatycznych zwierzątek, z którymi dziecko może nie tylko liczyć, ale również poznawać nowe słowa. Bajka zawiera przepiękne ilustracje będące dla maluchów dodatkową zachętą do codziennego czytania.

Dlaczego warto czytać pociechom mądre bajki dla dzieci?

Czytanie wartościowym bajek niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich stanowi stymulacja rozwoju mózgu poprzez pozytywnie oddziałujące bodźce. Otaczanie potomka niesamowitymi historiami wpływa na jego naukę oraz poznawanie nowych cyferek, kolorów czy postaci. Ulubiona książka potrafi obudzić ciekawość i wyobraźnię dziecka, a te dwa aspekty są szczególnie ważnymi elementami jego prawidłowego rozwoju. Czytanie maluchom prowadzi do poszerzania ich słownictwa, a także fantastycznie pomaga w wyrażaniu własnych myśli.

Ponadto dzięki wspólnemu czytaniu możemy w ten sposób umacniać więź i pogłębiać relacje z maluchem. Jest to wspaniała forma spędzania wspólnego czasu, z której zarówno dziecko, jak i rodzice wyciągają wiele korzyści. Zawarte w bajkach mądre historie, przeżycia oraz opisane emocje bohaterów doskonale wpływają na kształtowanie u malucha inteligencji emocjonalnej. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ ten aspekt jest kluczowym elementem wpływającym na przyszłe życie dziecka.

Dodaj komentarz