Menu

Jak zorganizować niezapomniany piknik dla dzieci?Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem jest świetnym sposobem na poprawę wzajemnych relacji, wzmocnienie zaufania, a przy tym odrobinę zabawy czy relaksu. Zwyczajne przesiadywanie w domu może jednak nie być tak ciekawe, dlatego warto chwile z pociechą urozmaicać. Z tego powodu dobrze zorganizować piknik dla dzieci! Jak go urządzić, żeby maluch się nie nudził? Zapraszamy do lektury!

Piknik dla dzieci – dlaczego warto?

Piknik dla dzieci jest przede wszystkim ciekawą odskocznią od codzienności, ponieważ zwykle przecież rodzice nie mają czasu, żeby każdego dnia przygotowywać różnego rodzaju zabawy i prowiant, który zostanie zabrany do parku. Z tego powodu maluch na pewno będzie podekscytowany! Spędzenie z nim wspólnego czasu jest także dobrym pomysłem, żeby wzmocnić relację i zaufanie. Dobrze jednak zaplanować taką wycieczkę.

Żeby piknik był faktycznie piknikiem, warto zabrać ze sobą odrobinę prowiantu. Najłatwiej jest zrobić kanapki lub wziąć ze sobą ciastka. Do tego dobrze jest zabrać np. herbatę do termosu. Poza jedzeniem i piciem należy zadbać o odpowiednią oprawę, dlatego zabierz ze sobą większy koc i talerzyki.

Zabawy dla dzieci na piknik rodzinny

Zabawy dla dzieci na piknik rodzinny mogą być naprawdę zróżnicowane. Wiele zależy od liczby osób biorących udział. Można jednak wyróżnić gry, które tak naprawdę zawsze dobrze się sprawdzą, nawet jeśli w wydarzeniu biorą udział wyłącznie rodzice z jednym dzieckiem. Chodzi na przykład o berka czy zabawę w chowanego lub ciuciubabkę, jednak w tym przypadku lepiej zadbać o więcej uczestników. Jeżeli bawi się spore grono, można też zaproponować zbijaka. Warto też wspomnieć, że istnieje sporo ciekawych zabawek i gier, które sprawdzą się w ramach pikniku, nawet w małej liczbie osób uczestniczących.

Co na piknik dla dzieci? Ciekawe zabawki

SMALL FOOT Ludo and Ladders Game

To ogrodowa wersja popularnego “chińczyka”. Produkt doskonale sprawdzi się na pikniku, ponieważ plansza została wykonana z wodoodpornej maty i przytwierdza się ją do ziemi za pomocą drewnianych kołków, dzięki czemu nie będzie się podwijać za sprawą wiatru. Jest dość spora, ponieważ długość jej boku wynosi aż 85 centymetrów. Doskonała rozrywka dla 2-4 graczy.

CLASSIC WORLD Drewniane Kręgle Misie

Kręgle to również bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ liczba uczestników zabawy jest w zasadzie nieograniczona. W zabawie może uczestniczyć nawet pojedynczy gracz, nadal czerpiąc z niej sporo radości. Komplet składa się z 6 kręgli w kształcie uroczych misiów oraz czerwonej kuli. Wszystkie elementy zostały wykonane z drewna.

SMALL FOOT Croquet „Active“

Gra w krykieta to bardzo ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Celem gry jest doprowadzenie kuli od jednego do drugiego słupka, po drodze przebijając ją przez kilka bramek. Ich ustawienie może zostać wymyślone przez Ciebie. W komplecie znajdują się 4 kije, 4 kule, 2 słupki oraz 6 bramek.

Skakanka Miś Classic World

Skakanka to bardzo dobry wybór na piknik dla dzieci. Może dać maluchowi zajęcie, natomiast rodzice w tym czasie będą mogli odpocząć i porozmawiać ze sobą. Produkt posiada bardzo ładne uchwyty w kształcie misiów. Zabawa rozwija motorykę oraz pozytywnie wpływa na rozwój mięśni, a także koordynację ruchową.

SMALL FOOT Crazy Golf

Gra w minigolfa to kolejny, bardzo ciekawy sposób na zabawę. Zasady są wyjątkowo proste, ponieważ jej celem jest trafienie piłeczką do dołka czy innego, wyznaczonego wcześniej miejsca. W komplecie znajduje się wiele elementów służących do zbudowania ciekawego toru. Wygrywa osoba, która “dotrze” do celu w najmniejszej liczbie uderzeń.

SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami

Ostatnim produktem w zestawieniu jest rzucanie do celu. Zabawka ma popularną formę krzyżaka z wystającymi słupkami, a celem gry jest trafienie w nie obręczą. Każdy ze słupków daje inną liczbę punktów, co jest delikatnym urozmaiceniem zabawy.

Dodaj komentarz