Menu

Instrumenty dla dzieci – jak przeprowadzić domowe zajęcia z rytmiki?Muzyka, któż jej nie uwielbia? Konstelacje dźwięków są kochane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Co więcej, owa muzyka pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych, dlatego planując prezent dla malucha, warto postawić na zabawki muzyczne, czyli instrumenty dla dzieci. Na co wpływają takie produkty i które sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się w dalszej części wpisu!

Warto mieć świadomość, że muzyka wpływa na rozwój dziecka, zanim się jeszcze urodzi! Melodie słuchane w okresie płodowym zwiększają ilość produkowanych neuronów, a przy tym poprawiają połączenia między obiema półkulami mózgu. To jednak nie wszystko, ponieważ kiedy malec już się urodzi, to muzyka ćwiczy pamięć, koncentrację i podzielność uwagi, a przy tym wszystkim daje masę frajdy! Tymczasem na jeszcze więcej można liczyć, wręczając maluchom instrumenty dla dzieci.

Świetne zabawki – instrumenty dla dzieci

Instrumenty dla dzieci to najczęściej uproszczone instrumenty zwyczajne. Na przykład gitary są odpowiednio mniejsze, wykonane są też z tańszych materiałów, by w razie przypadkowego zniszczenia rodzic nie musiał godzić się z utratą co najmniej kilkuset złotych. Wymienić też warto różnego rodzaju bębenki, zabawki emitujące melodie, mini keyboardy i wiele więcej.

Opisywane instrumenty dla dzieci doskonale wpływają na logiczne myślenie oraz pamięć. Pociecha musi bowiem poznać zależności między dźwiękami, zapamiętywać sekwencje ruchów. Do tego dochodzi lepsza sprawność manualna, gdyż malec powinien być dokładny w swoich działaniach. To nie wszystko, ponieważ rozwój muzyczny malucha w najmłodszych latach znacznie ułatwia późniejszą, bardziej profesjonalną edukację w tym zakresie. Kto wie, być może Twoja pociecha zostanie muzykiem w przyszłości? Nauka muzyki daje też ogromną satysfakcję, ponieważ na pewno dziecko będzie zadowolone, kiedy nauczy się pięknie grać kilka melodii.

Nie można zapominać o istotnej roli rodzica. Ten powinien spokojnie wspierać dziecko w postępach i przypominać, że „nie od razu Rzym zbudowano”, a więc maluch nie będzie w stanie od razu zagrać złożonych i długich melodii. Ale wytrwała praca na pewno da wiele ciekawych skutków. Dobrze jest kilka razy w tygodniu usiąść z dzieckiem i przeprowadzić zajęcia z rytmiki – bawić się z pomocą takich produktów, co nie tylko da frajdę, ale też zacieśni więzi rodzica z pociechą.

Jakie instrumenty dla dzieci warto kupić?

SMALL FOOT Zestaw Muzyczny Safari – instrumenty dla dziecka


Instrumenty dla dzieci z tego zestawu to idealne rozwiązanie nawet dla najmłodszych. Każdy element jest stosunkowo prosty w swojej istocie. Maluch będzie mógł uczyć się wystukiwania rytmów. Flet natomiast posłuży do grania prostych melodii. Komplet zawiera grzechotkę, kołatkę, flet, harmonijkę i bębenek/tamburyn.

SMALL FOOT Gitara dla Dzieci


Doskonała gitara dla małych dzieci, która posiada niewielkie rozmiary, dlatego jest odpowiednia dla maluchów. To także dobry wstęp do tego, by przekonać się, czy pociecha lubi grać, a w przyszłości będzie można kupić pełnowymiarową, prawdziwą gitarę. Oczywiście, na tym instrumencie także można grać wiele melodii! W zestawie znajduje się kostka.

Drewniane Cymbałki kaczuszka Viga Toys

Cymbałki to bardzo dobra propozycja dla najmłodszych. Z jednej strony ćwiczą rytm – wymagają stukania. Jednak nadal można na nich wygrywać melodie, ponieważ każda sztabka gra inny, określony dźwięk. Produkt ten posiada bardzo estetyczne wzornictwo kaczuszki. W zestawie znajdują się dwie pałeczki.

Moje pierwsze pianinko Viga czerwone


To niewielkie pianinko jest doskonałym wstępem do nauki gry na keyboardzie lub innego rodzaju, podobnych instrumentach, czyli pełnowymiarowym pianinie, fortepianie, syntezatorach. Klawiatura ma dwie oktawy, korzystają z niego dzieci już w wieku 18 miesięcy. Produkt został wykonany z drewna, dlatego komfort gry jest porównywalny do korzystania ze zwyczajnego pianina. Czerwony kolor przykuwa uwagę.

Dodaj komentarz